Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grand Prix w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 temida

temida
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 04:42

Witam,

Zalogowałam się tutaj bo chciałabym poruszyć jedną sprawę i zapytać Was co o tym sądzicie?
Jestem przyrodnikiem fotografem, wychowywałam się na zdjęciach Puchalskiego które zawsze stały na półce mojego taty. Jest mi bardzo smutno, że pamięć i imię tego człowieka jest obrażane przez ludzi nie mających zielonego pojęcia o fotografii przyrodniczej. Bo z kogo składa się ta kapituła wybierająca zdjęcia-oprócz Wierzbieńca nie ma tam nikogo związanego z fotografią przyrodniczą.

http://www.lowiecpol....php?p=Konkursy

A jeśli chodzi o temat postu, to mam pewne zastrzeżenia co do przestrzegania regulaminu konkursu. Jeśli się nie mylę to zdjęcie zająca bielaka zrobione przez niejakiego Marcina Zagórskiego nie powstało w naszym kraju i tym samym nie przedstawia przyrody Polski i tym samym nie spełnia podstawowego wymogu konkursu.
Swoją drogą przyroda w Anglii jeśli wogóle można mówić o przyrodzie w tym wypadku ma dość daleko od jakiejś ogólnie pojętej naturalności.

Uważam że jury popełniło duży błąd a nagroda czyli medal powinien zostać odebrany nieuczciwemu fotografowi. Dziwne jest to, że zdjęcia nie spełniające głównych kryteriów i idei konkursu są akceptowane i nagradzane.

Pozdrawiam

#2 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 14 marzec 2010 - 07:20

Mnie Puchalski kojarzy się z bezkrwawymi łowami a myśliwi wręcz odwrotnie ..(zastanawia mnie zawsze dlaczego w swoich periodykach publikują zdjęcia żywych zwierząt....a nie postrzelonych i zabitych...) i takie konkursy to zakłamanie do kwadratu...
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#3 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 marzec 2010 - 11:44

temida, a mam pytanie czy zgłosiłeś swoje zastrzeżenia w Łowcu Polskim, bo chyba tam powinna być zaadresowana twoja wypowiedź no chyba, że masz jakiś konkretny cel informując o swoich spostrzeżeniach wszystkich z wyjątkiem szefostwa konkursu.
Wojtek

#4 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 marzec 2010 - 11:50

temida, ostapowicz ma rację, nie wiem właściwie po co to tu piszesz, to ich sprawa kogo mają jury, jakie zdjęcia wybierają za najlepsze. Masz ochotę na konkurs foto przyrodniczy - na naszym forum sa cykliczne możesz zaprezentować swoje prace, rozreklamować go wśród znajomych itp.

#5 Wilk

Wilk
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 17:38

Co do regulaminu mówi on wyraźnie, że "tematem konkursu jest przyroda Polski, a w szczególności zwierzyna w jej naturalnym środowisku.. " Regulamin nie mówi nic na temat tego, że zdjecia muszą być wykonane na terytorium Polski (tak jak np. ma to miejsce w przypadku regulaminu w konkursie Foto-Eko). Zdjecie bielaka przedstawia gatunek ściśle zwiazany z przyrodą pólnocno-wschodniej Polski więc o złamaniu regulaminu nie może być tutaj mowy. Poza tym o ile mi wiadomo autor zdjęcia nie ukrywał przed komisją ani tez publicznością miejsca wykonania zdjęcia tak więc oskarżanie go o nieuczciwość wydaje się po prostu nie na miejscu.

#6 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 19:21

cemu nowa edycja konkursu kończy się za miesiąc ?
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.

#7 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 11 kwiecień 2010 - 19:26

cemu nowa edycja konkursu kończy się za miesiąc ?


Bo wtedy upływa termin nadsyłania zdjęć :-D

#8 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 05:54

to jaki to ma sens ? Przez 10 miesiecy ogłaszają wynik ?
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych