Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Biebrza - Gdzie na bataliony ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 matrekus

matrekus
  • Małomówny
  • 40 postów

Napisano 25 luty 2010 - 10:42

Witam, mam takie pytanie jaką miejscowość polecicie nad rozlewiskami Biebrzy by oglądać bataliony oraz inne ciekawe gatunki ptaków ? Nad Biebrzę myślę, że pojadę w okolicach końca kwietnia, a początku maja.
Pozdrawiam Mateusz

#2 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów

Napisano 25 luty 2010 - 11:32

http://www.fotoprzyr...ax-vt815,75.htm

Poczytaj tutaj

#3 matrekus

matrekus
  • Małomówny
  • 40 postów

Napisano 25 luty 2010 - 12:08

wielkie dzięki za pomoc!

z tego wątku wyczytałem 2 ciekawe miejsca batalionowa łąka i bagno ławki. Mam pytanie jak daleko jest to od siebie położone ? Czy opłaca się tam jechać? W jakiej miejscowości najlepiej przenocować (jakaś agroturystyka) i żeby mieć ładne widoki za oknem ?

#4 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding

Napisano 25 luty 2010 - 12:52

matrekus, najlepsze widoki będziesz miał w Brzostowie - woda pod samym oknem

#5 pawelkorol8

pawelkorol8
  • Małomówny
  • 9 postów

Napisano 25 luty 2010 - 13:29

Hej, też rozważam wypan nad biebrze i zastanawiam się nad tratwą. Pływał ktoś z Was na takim sprzęcie?

#6 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 26 luty 2010 - 09:43

Ja też się zbieram na ostatnie dni marca, w tamtym roku byłem w maju ale już było pozamiatane. Mam nadzieję że przełom marca i kwietnia to nie za wcześnie, nie chodzi tylko o Bataliony ale też o inne gatunki.

#7 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów

Napisano 26 luty 2010 - 09:45

Mama nadzieję że przełom marca i kwietnia to nie za wcześnie.

Duzo za wczesnie. Najlepszy jest przelo kwietnia i maja.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#8 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 26 luty 2010 - 09:48

Dzięki Marcinie, czyli przełożę wyjazd pod koniec kwietnia

#9 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów

Napisano 26 luty 2010 - 09:50

W zeszlym roku bylem nad Biebrza jakos w terminie 28.IV-9.V. Najwiecej batonow bylo na poczatku mojego pobytu i z kazdym dniem bylo ich coraz mniej. Ale nie jest to regula ze pod koniec kwietnia jest ich najwiecej.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#10 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 26 luty 2010 - 09:54

myślę że jak marzec będzie ciepły to bym się pokusił na wyjazd w połowie kwietnia, ale tak jak piszesz nie ma reguł, tym bardziej że będę dysponował tylko 2-3 dniami więc trudno będzie się wstrzelić.
Pozdrawiam

#11 grzeolk

grzeolk
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 16:22

serdecznie witam i pozdrawiam
jestem tu pierwszy raz i po raz pierwszy się wybieram nad Biebrzę
szukam przyjacielskich rad- gdzie, jak i o której
będę mieszkał zucielcu od środy jestem raczej amatorem
chętnie spotkam się na miejscu z kimś bardziej doświadczonym
pozdrawiam Grzesiek

#12 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 22 kwiecień 2010 - 20:30

od środy jestem raczej amatorem chętnie

Jest coś takiego jak interpunkcja. Bez niej można zostać źle zrozumianym :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#13 sadox

sadox
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 12:30

17.04 najwiecej batalionow bylo za mostem w dolistowie
23-25.04 juz ich tam w takich ilosciach nie bylo pojawialy sie male stada ale okolo 5 rano, za to bylo 5 losi
w ostatni weekend bylem na zajkach i w sumie bylo niezle kilka rycykow i widac bylo bataliony, czaple siwe i blotniaka lakowego

kolo strekowej gory jak wjedziesz za sklepem w pola prawie do samego lasu mozna bylo zobaczyc kilka zurawi

pojechalem tez na grady woniecko no i w sumie tez byly bataliony i nawet juz tokujace ale droga slaba . jak masz terenowe auto to ok ale tak to trzeba baaaardzo powoli jechac bo szkoda auta plus na koncu drogi byla calkiem gleboka kaluza no ale mi sie udalo przejechac mimo duzego pietra w drodze powrotnej

polceam tez bialy grad tam byla czapla biala

tak jak wczesniej napisali brzostowo i burzyn fajne widoki takze w nocarzach bylo niezle

losie spotkasz tez na carskiej a z rana o 4.30 widzialem 4 szt na drodze goniadz - wolka piaseczynska

#14 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 09 styczeń 2013 - 09:41

Może trochę wcześnie ale odświerzę wątek. Dotyczy Biebrzy, ,,zaklepałem" pobyt od 30 kwietnia do 4 maja, będę nocował z synkiem w Wiznie, jeżeli ktoś w tym terminie będzie w okolicy to można wspólną zasiadkę zorganizować.

#15 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 17:00

Ja z bratem będę w Goniądzu od 27 IV - 4V.
Trzeci rok z rzędu wiosenna wyprawa na Biebrzę.
W poprzednich latach fociłem głownie w Dolistowie ,Mścichach-(Biały Grąd) i oczywiście carska droga.
Każdy rok inny wszystko chyba zależy od poziomu wody (w tamtym roku było dość sucho),batalionów mało -jednak rok wcześniej właśnie w tym terminie było ich naprawdę dużo.
Jednak moim zdaniem każdy powinien coś znależć dla siebie nad Biebrzą.
W tamtym roku Rycyk pozował wyśmienicie do tego sporo obserwacji zaliczyłem.
Jestem również za tym aby się gdzieś na miejscu spotkać pogadać i wymienić obserwacjami.

#16 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 09 styczeń 2013 - 21:08

marianzzz1, no to świetnie, zdzwonimy się. Ja w tym roku wybrałem Wiznę bo mam w planach wycisnąć jak najwięcej z Grądów Woniecko, z Wizny to rzut beretem. W zeszłym roku faktycznie było sucho, więcej obserwacji niż zdjęć (miałem szczęście obserwować Wodniczkę) może w tym roku też się uda.