Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Grubodziób - Coccothraustes coccothraustes

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
719 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 16 listopad 2006 - 21:15

Od tej fotki się zaczeła moja przygoda z fotografią przyrodniczą, zwabiony karmą ptaszek inny niż wróbelki pojawił się w moim polu widzenia, :-D PAPUGA na wolności - to dopiero, ha trzeba kupić lepszy aparat do ptaszków i tak powoli się rozkręca moje hobby.
Nie bijcie mnie za naganną jakość tej fotki, poprostu zaczynam temat z nowym ptaszkiem i pewnie wyciągniecie swoje fotki na które oczekuję z niecierpliwością.
Ja postaram się zrobić poprawne zdięcia grubodzioba zimą jeśli znowu do mnie zawita.
1.
Dołączona grafika

#2 Dunadan

Dunadan

Napisano 16 listopad 2006 - 22:25

"No i czego się gapisz jak jem?!" :mrgreen: fajne zdjęci, kąt inny by się przydał ;-)

:ninja:

#3 Roby

Roby

Napisano 16 listopad 2006 - 22:31

Rzeczywiście fajną pozę przybrał.

#4 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 16 listopad 2006 - 23:03

Tam się miały poprostu stołować ptaszki, nie planowałem focenia, a pod kątem i to dużym przez okno w kuchni wiadomo co można. :mrgreen:
Poza świetna, perspektywa kiepska ale to GRUBODZIÓB lubię te ptaszki taka Polska papuga. :-D

#5 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 17 listopad 2006 - 17:29

Też bardzo lubię tego grubodziobego pana :)
W zeszłym roku też do mnie przylatywał - straszliwie nie cierpiał dzwońców - potrafił sam nie jeść byleby tylko odganiać dzwońce.Czasami je gonił po całym ogrodzie :)
Sikorki tolerował.

Oto ten pogromca dzwońców:)

Dołączona grafika

#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 listopad 2006 - 18:44

No PIĘKNY ten grubodziób :bow: :-D

#7 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 18:21

Kadr rewelacyjny, jednak samo zdjecie wyglada trochę jak z plastiku. Może za dużo odszumione. :-|

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 18 listopad 2006 - 19:16

ZYWIEC, świetny kadr. Podoba mi się.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#9 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 09:31

Hmmm, z plastiku... jakoś tego nie zauważam, może monitor mam żle ustawiony.
Nie, nie było odszumiane - zresztą jeszcze nidgy w życiu nie odszumiałem zdjęć, nawet nie wiem jak się to robi :)
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#10 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 17:21

Pan grubodzioby jeszcze raz - zdjęcia śiweżutkie- z dzisiaj :)

1
Dołączona grafika
2
Dołączona grafika
3
Dołączona grafika

Pozdrówka!
-

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 19:55

ZYWIEC miej litość :!: żeby takie foty na zawołanie, coś ty czarodziej ???
Piękne, ja tej jesieni to nawet nie widzałem z bliska grubodzioba nie wspominając o portreciku :mrgreen: może zdradz rąbek tajemnicy co i jak zrobić by uzyskać takie foto?

#12 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 20:13

Szczęka mi opadła równiez czekam na info techniczne :)

#13 Roby

Roby

Napisano 19 listopad 2006 - 20:17

Zywiec Twoje ostatnie zdjęcia rewelacja.

#14 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 20:31

ZYWIEC wymiatasz!!!
Nikon

#15 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 20:42

Dopiero teraz zaskoczyłem że tylko pierwsza fotka mi się pokazała, szkoda :(

#16 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 21:02

tomajk - jaki tam ze mnie czarodziej, poprostu dziś miałem trochę szczęścia i przyleciały:)

Dziś przez 4 godziny siedziałem w czatowni i lipa- same sikorki i dzwońce ( co dziwne nawet się nie nudziłem ) i już miałem się zbierać (głód mnie wziął bo nie palę od tyg )))) a tu pojawił się Pan Grubodziób....
Usiadł niepewnie ale na mały ruch obiektywem zwiał - myślę sobie...ehhh trza było poczekać ty durniu ale po ok 20 min. zwaliła się ich cała banda :)) i trochę odetchnąłem :)

Wcześniej widziałem w tym rejonie stado ok 30 grubodziobów i tak po cichu się łudziłem, że kiedyś moją stołówke odwiedzą :))
I tak też dziś się stało:)

Fajnie, moi drodzy że się zdjęcia podobaja - ubolewam, że przy 3 miałem TC założony, byłoby fajne zdjęcie a tak to trochę za ciasno wyszło:(

Pozdrawiam serdecznie!

#17 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 21:31

Walka z nałogiem, to ciężka sprawa, ale życzę wytrwałości.
Tak to oczekiwanie opłaciło się nad wyraz, szkoda że nie ma zapisanych przy fotkach EXIF to choć ogniskowa lub ISO i parę innych by nam pomogło ale powiedz chociaż jak i czym zanęcasz swoje ptaszki i jaka jast twoja czatownia czy kryjówka, bo wiesz że niektórzy z nas są na etapie budowy i wszelkia wiedza może nam zaoszczędzić wiele niepowodzeń i zawodu, z mojej strony mogę cię zapewnić że za wszelkie pomocne info postaram się odwdzięczyć.
Twoje fotki mają naprawdę wysoką jakość i z pewnością większość z nas jest ciekawa czym robisz swoje dzieła, może to też pomóc w wyborze sprzętu przyszłym miłośnikom fotografii przyrodniczej, może tak nawet w PORADACH coś więcej, prosimy.

ps. narazie ładuje mi się tylko pierwsza fotka, może jutro uda się zobaczyć następne.

#18 morav

morav

Napisano 19 listopad 2006 - 23:03

ZYWIEC, 1 wygląda jakby szerszym kątem robiona :shock:

#19 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 23:09

Kurna, napisałem obszernego posta odpowiadając w szczegółach na wszystkie pytania i w między czasie miałem tel. - potem dopisałem koniec i zatwierdziłem i wyskoczylo, że nie jestem zalogowany....

tomajk - tak generalnie to utawienia w tych zdjęciach są następujące: ISO zawsze 400 , ogniskowa 500mm( tylko przy walczących 700mm i z tego powodu ubolewam), F 5,6 a czasy oscylowały pomiędzy 1/200 a 1/400.
Wykonane oczywiście canonem 350D.

Co do czatowni to : wykonanie wyjątkowo prymitywne - cztery deski połączone górą w tzw. wigwam, wszystko owinięte folią, zamaskowane gałęziami i trochę siatką maskująca.
Generalnie musze jeszcze to domaskować bo wygląda mocno nie dorobione ;))

Nęcę ptaszki słonecznikiem - ostatnio kupiłem jakąś mięszankę z innym ziarnem.

Jak macie jakies jeszcze pytania to z przyjemnością odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#20 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 23:34

ZYWIEC, piękne te Twoje fotki są :)
600/5,6 :>

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych