Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Krzyżak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#21 radki

radki
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • Lokalizacja:
    Wysokie Maz/Klukowo

Napisano 27 styczeń 2009 - 15:15

Widzę że dawno nikt nic tu nie dodał :)
9
Dołączona grafika

#22 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 27 styczeń 2009 - 19:02

Foto 9.-Moim zdaniem jak na makro zbyt mała GO, praktycznie nie wiadomo co zdjęcie przedstawia... Ja nie lubię takich zdjęć. Na różnych forach ludziska ścigają się w zdjęciach makro i większość popełnia ten sam błąd, a póżniej muszą tłumaczyć co fotka przedstawia, bo mało kto się domyśli, że jest tam np. fragment oka larwy komara...
Jedno, czy dwumilimetrowa GO, to MZ nieporozumienie...
Głównie dlatego podręczniki fotografii zalecają, by przy makro raczej nie stosować przysłon mniejszych niż f11, a najlepiej to od f22 w górę. Coś w tym jest...
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#23 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 28 styczeń 2009 - 18:25

moby dick, z jednej strony masz racje, ale z drugiej nie masz-cieszę się, że uzasadniłeś to, ale mz GO odgrywa bardzo dużą role i od niej zależy, czy zdjęcie będzie ciekawe, czy też nie.
Autor chciał wyodrębnić z GO głowę-zrobił to znakomicie, nie mam żadnych zastrzeżen, "tłowie" zostało rozmazane w dalszej części GO aby nie rozpraszać od głównego motywu.
Ja osobiście cenię czyjeś spostrzeżenia, ale tylko wtedy, gdy ktoś ma pojęcie o czym pisze i na czym polega fotografia makro oraz wyodrębnianie głównego motywu i takie tam.
Chciałbym zobaczyc Twoje zdjęcia makro-jeśli będą świetne, zwrócę Ci honor, jeśli nie masz takich lub są słabe, a swoje spostrzeżenia opierasz tylko na własnych obserwacjach lub spostrzeżeniach innych to Twoja wiedza i opinia na temat w/w zdjęcia jest uzasadniona, ale niezbyt trafna i wyszukująca się błędów-które praktycznie błędami nie są, czyli potocznie zwane "szukanie dziury w całym".
Na koniec podsumuję, że gusta są różne-jeden lubi tak, drugi siak, a trzeci jeszcze inaczej, ale na temat gustów i guścików się nie rozmawia tak więc tą kwestię pozostawimy w spokoju ;)
Mz zdjęcie bardzo dobre, ładne światełko, GO taka jaka powinna być, tło może troszeczkę się zlewa z pająkiem, ale nie przeszkadza bardzo.
Pzdr. :-)

#24 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 styczeń 2009 - 08:59

Uwaga na te przesłony ....mała dziurka być może da trochę większą go, ale jakość zdjęcia może spaść, według teorii wskutek dyfrakcji światła na listkach przesłony.
Nie wiem ile w tym prawdy (i nie mam przykładów na tego potwierdzenia) ale i takie teksty można znaleźć...Poza tym - inna przesłona w kompakcie a inna w lustrzance. Ja na swojej Sigmie staram się mieć ustawioną przesłonę około F/16 - przy kompaktach mogą tylko o takiej pomarzyć, ale GO mają zdecydowanie lepszą...

Moim zdaniem 9 jest jak najbardziej w porządku...i kadr i światło i GO - wszystko na swoim miejscu :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#25 Boguslaw

Boguslaw
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Puławy

Napisano 29 styczeń 2009 - 12:50

Pomimo, że nie mam doświadczenia, "swoje trzy grosze" dorzucę, bo staram si tu czegoś nauczyć.
Zgadam się z tym co napisali sybacyw i August jeśli chodzi o poprawność zdjęcia, natomiast ten kadr jako całość nie przemawia do mnie, czy też raczej nie wywołuje u mnie jakiegoś emocjonalnego stosunku do samej treści zdjęcia - ale to już odrębna sprawa gustów i guścików ;-)

moby dick, w przypadku foto 9 stwierdzenie "...ludziska ścigają się w zdjęciach makro i większość popełnia ten sam błąd, a póżniej muszą tłumaczyć co fotka przedstawia, bo mało kto się domyśli, że jest tam np. fragment oka larwy komara... " nie do końca ma chyba rację bytu.
Ten rozmyty krzyż na odwłoku wiele mówi.
Z drugiej strony, może ja osobiście nie byłbym taki "mądraliński", gdyby nie to, że zdjęcie jest umieszczone w temacie "Krzyżak" ;-)

#26 radki

radki
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • Lokalizacja:
    Wysokie Maz/Klukowo

Napisano 29 styczeń 2009 - 15:07

Ja dysponuję narazie tylko Sonym H2 czyli kompaktem i zakres przesłony kończy się mi na f/8 :).

Ona i on

10
Dołączona grafika
Kiedyś Sony H2 + DCR250 Teraz Alfa 700 + Sigma 70-300 + Sigma 100-300 f4 + Sigma TC1.4 + byle jaki statyw

#27 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 30 styczeń 2009 - 11:19

Fotka wygląda na lekko poruszoną i ratowaną silnym wyostrzaniem, albo to złudzenie, ale coś jest nie tak.
Ten mały pajączek został zaproszony na przyjęcie jako obiad?

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#28 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 30 styczeń 2009 - 11:50

Trochę za silny flesz, choć ogólnie podoba mi się.
Co do 9. - GO mogłaby być nieco większa, ale jest do akceptacji. Bardziej nie odpowiada mi barwa - brakuje niebieskiego komponentu, który ładnie odciąłby to, co faktycznie żółte od tego, co żółte pozornie i podkreśliłby szczegóły. Poza tym przytrafiły się przepały, więc trzeba popracować nad dyfuzorem albo zmniejszać EV przy silnym świetle. Życzę powodzenia.

#29 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 sierpień 2009 - 12:30

11.

Dołączona grafika



#30 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 13 sierpień 2009 - 13:09

12
Dołączona grafika

#31 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 13 sierpień 2009 - 17:36

coma_berenices, ciekawe jednolite tło, odwłok całkiem wyrazisty, ale głowa uciekła, najprawdopodobniej zajęta spożywaniem zdobyczy ;-)
damian2000, ładne światło i ciekawie się podświetlił, ale ... troszkę brakuje chyba ostrości :roll:

#32 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 sierpień 2009 - 20:03

max, dzięki. Spożywał zawzięcie, a jeszcze deser czekał :-D

#33 TaJP

TaJP
  • Użytkownik
  • 155 postów
  • Lokalizacja:
    Bytom

Napisano 13 sierpień 2009 - 23:07

13.
Dołączona grafika

14.
Dołączona grafika
Pozdrawiam Tajp
www.tajp.digart.pl
www.tajp.ocom.pl
www.trimek.pl
Canon 350D+ EFS 18-55mm + Helios 44M-4 + kilka bajerów :D

#34 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 sierpień 2009 - 08:00

14 zdecydowanie lepsza, podoba mi sie kolorystyka zdjęć...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#35 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 sierpień 2009 - 08:02

Stawiam na 14. - zdecydowanie lepszy kadr.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#36 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 24 sierpień 2009 - 00:19

14 mogłaby być delikatnie wyższa, więcej przestrzeni od góry.

15.
Dołączona grafika

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#37 adamo

adamo
  • Lokalizacja:
    Chełm

Napisano 09 wrzesień 2009 - 17:21

Przy budowie sieci :-)

16.

Dołączona grafika

17.

Dołączona grafika

;-)

#38 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 11 wrzesień 2009 - 20:30

adamo, takie piękne kadry, a tak okrutnie skompresowane... zgroza! Może wywołaj jeszcze raz w jakimś przyzwoitym rozmiarze, bo oba zdjęcia są naprawdę super...
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#39 nipo80 (Grzegorz)

nipo80
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • Lokalizacja:
    Orle k. Wejherowa

Napisano 12 wrzesień 2009 - 19:07

Mnie również się podobały i dołączam się do budowania sieci
18.
Dołączona grafika
19.
Dołączona grafika
20.
Dołączona grafika

#40 TaJP

TaJP
  • Użytkownik
  • 155 postów
  • Lokalizacja:
    Bytom

Napisano 25 wrzesień 2009 - 16:55

21. Mam cię, zjem cię
Dołączona grafika
Pozdrawiam Tajp
www.tajp.digart.pl
www.tajp.ocom.pl
www.trimek.pl
Canon 350D+ EFS 18-55mm + Helios 44M-4 + kilka bajerów :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych