Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Myszołów - Buteo buteo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5657 odpowiedzi w tym temacie

#5621 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 styczeń 2022 - 20:33

@Nieznany dzięki! mam nadzieję, że i jego jaśniejszy kolega przyleci następnym razem... a może i jakieś inne drapole. No i marzy się mi taka akcja jak te, które koledzy pokazali powyżej. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5622 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 23 styczeń 2022 - 18:19

298.

6dc5920fe62b6a1e.jpg


Wildlife Photography

 

 

 


#5623 Raftik (Rafał Szozda)

Raftik
  • Użytkownik
  • 1382 postów
  • Lokalizacja:
    Nowa Sól

Napisano 29 styczeń 2022 - 19:00

@Nieznany - fajna poza przed startem.

 

299.

 

51850484780_576a28035b_o.jpg



#5624 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 31 styczeń 2022 - 19:44

@Nieznany fajna poza. :-)

@Raftik świetne zwarcie!

 

Mój kadr nie może konkurować z Waszymi kadrami, ale sam ptak jak najbardziej. ;-)

 

300

51854600091_4680445e2b_o.jpg20220129-IMGP5578 by Mark S, on Flickr


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5625 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 31 styczeń 2022 - 20:59

O, w mordę.... co to jest. Albinos? Ale okaz.

#5626 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2022 - 21:00

chyba pierwszy raz widzę zdjęcie takiego myszołowa... Brawo Marku :-)


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#5627 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 31 styczeń 2022 - 21:15

@Ariston@August specjaliści, którym pokazywałem zdjęcia tego myszołowa twierdzą, że nie jest to albinos. Nie jat to także osobnik leucystyczny. Jest to, jak to określili, mutacja brown. Pewnie mają rację, bo ptak ma trochę brązu w upierzeniu. Nie ma też czerwonych oczu. 

 

301

 51853783437_fb6055e42a_o.jpg20220129-IMGP5533 by Mark S, on Flickr


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5628 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 31 styczeń 2022 - 22:29

Tak, gratulacje się należą. A jak to było, tak se "szłeś, szłeś, naszłeś i cykłeś"

#5629 Raftik (Rafał Szozda)

Raftik
  • Użytkownik
  • 1382 postów
  • Lokalizacja:
    Nowa Sól

Napisano 31 styczeń 2022 - 22:46

Ale czad. Piękny jest taki biały. Chyba albinos.



#5630 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 01 luty 2022 - 19:44

tak se "szłeś, szłeś, naszłeś i cykłeś"

Tak se jechałem, jechałem, najechałem i cykłem. ;-) Leciał wzdłuż drogi, a potem usiadł w jej pobliżu. Oczywiście czym prędzej włączyłem awaryjne i opuściłem szybę w aucie na dół. :-)

 

Ale czad. Piękny jest taki biały. Chyba albinos.

Nie jest to albinos. Zobacz mój post wyżej. 


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5631 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 01 luty 2022 - 20:38

@Vulpes, czy zawsze wozisz w aucie coś do cykania? Jeżeli tak to brawo. Ja nie wożę, chyba jednak warto. Telefonu nie liczę.

#5632 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 01 luty 2022 - 20:53

Gratuluję takiego okazu. Powiedzcie mi proszę po czym można poznać, że jest to myszołów a nie np. kurhannik?



#5633 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 01 luty 2022 - 22:19

@Vulpes, czy zawsze wozisz w aucie coś do cykania? Jeżeli tak to brawo. Ja nie wożę, chyba jednak warto. Telefonu nie liczę.

Różnie to u mnie z tym bywa. Nieraz już żałowałem, że nie zabrałem ze sobą aparatu. Tym razem jednak wziąłem. Żałuję tylko, ze nie wziąłem lepszego teleobiektywu, bo budżetowy Pentax 55-300 jest taki sobie. 

 

 

 po czym można poznać, że jest to myszołów a nie np. kurhannik?

Kurchannik też tak jasny nie jest, a poza tym ptak trochę za mały był i miał zbyt delikatny dziób i inne proporcje. To tak w skrócie. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5634 sasklacz (Andrzej Sacała)

sasklacz
  • Użytkownik
  • 436 postów
  • Lokalizacja:
    Łańcut

Napisano 01 luty 2022 - 23:33

@Vulpes - Marku , a nie kierował się przypadkiem na północ  :D . Gratuluję spotkania i udanych fot  :clap:



#5635 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 luty 2022 - 01:19

@Vulpes - Marku , a nie kierował się przypadkiem na północ  :D . Gratuluję spotkania i udanych fot  :clap:


Niech później skręci na zachód a następnie niech obleci wszystkie czatownie wszystkich forumowiczów.

Użytkownik Ariston edytował ten post 02 luty 2022 - 01:21


#5636 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 luty 2022 - 09:51

@Vulpes - Marku , a nie kierował się przypadkiem na północ  :D . Gratuluję spotkania i udanych fot  :clap:

Dzięki! Nie wiem gdzie się kierował, bo jak odjeżdżałem z miejsca obserwacji, to siedział na olszy i się jeszcze zastanawiał gdzie lecieć.  ;-)

 

 

Niech później skręci na zachód a następnie niech obleci wszystkie czatownie wszystkich forumowiczów.

Mógłby tak uczynić, zwłaszcza że tych aktywnych forumowiczów jest coraz mniej. Jednak przed moją czatownią nie mogę za bardzo liczyć nawet na przylatujące tam normalne myszołowy, a co dopiero na takiego odmieńca. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5637 sasklacz (Andrzej Sacała)

sasklacz
  • Użytkownik
  • 436 postów
  • Lokalizacja:
    Łańcut

Napisano 02 luty 2022 - 12:25


Jednak przed moją czatownią nie mogę za bardzo liczyć nawet na przylatujące tam normalne myszołowy, a co dopiero na takiego odmieńca.

Nie ma się co zniechęcać , w pierwszy rok też tak miałem , Z czasem myszaków przybyło no i przyzwyczaiły się do miejsca . Niestety są zazdrosne o swoje terytorium , tak że nawet taki biały przybysz jak ten Twój nie miał by bardzo szans wylądować .



#5638 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 luty 2022 - 13:14

@sasklacz dzięki za podniesienie mnie na duchu! :-) Póki co staram się o regularne dostawy jedzonka i od czasu do czasu tam siedzę fotografując sikorki i kowaliki wybierające słonecznik. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5639 Pele (Maciej Pawlik)

Pele
  • Lokalizacja:
    ND

Napisano 05 luty 2022 - 20:24

Piękny białas Marku, nigdy takiego nie miałem !

@Nieznany @Raftik piękne kadry.

Ode mnie z szuflady.

302.

51864566615_da4cc06252_h.jpg



#5640 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 05 luty 2022 - 20:56

@Pele piękny! Wcześnie czatownię uruchomiłeś. :-) Październik? 


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych