Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

żółwie morskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BartekK

BartekK
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Pabianice

Napisano 05 listopad 2009 - 22:49

Nie wiem, czy taki wątek ma racje bytu na forum, ale być może wywiąże się ciekawa dyskusja. Chciałbym zobaczyć fotki innych.

Żółwi morskich w Bałtyku chyba nie ma za wiele. Ja w każdym razie nie widziałem.
Miałem sposobność podziwiać te piękne zwierzęta w innych morzach świata. Nigdy jednak nie miałem ze sobą aparatu podwodnego. Przed wyjazdem w 2007 roku na południe Egiptu postanowiłem zainwestować i kupiłem na próbę Nikona 5200 z obudową podwodną. Aparacik słabo radzi sobie ze specyficznymi warunkami świetlnymi pod wodą, ale zależało mi głównie na udokumentowaniu tego co można tam zobaczyć.
Do delfinów i rekinów nie miałem szczęścia. Zawsze były zbyt daleko i ze zdjęć nic nie wyszło.
Jak staraliśmy się do nich zbliżyć na płytszej wodzie, to okazywało się, że z powodu silnego wiatru i fal woda była tak mętna, że znowu trzeba było się poddać.

Postanowiłem się zaczaić na żółwie. Nie było z nimi najmniejszego problemu. Okazało się, że są dość mało płochliwe. Może to z powodu przyzwyczajenia do nurków?

Najłatwiej zbliżyć się do nich kiedy żerują na trawie morskiej.

1.
Dołączona grafika

2.
smacznego
Dołączona grafika
Bartek ----------------------------------------- aparat fotograficzny





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych