Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Olsztyn-gdzie na zdjęcia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gutek

Gutek

Napisano 24 październik 2009 - 19:21

Jak w temacie. Chłopaki z Olsztyna proszę o jakieś namiary.Oczywiście chodzi o przyrodę.

#2 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 25 październik 2009 - 23:01

Jak w temacie. Chłopaki z Olsztyna proszę o jakieś namiary.Oczywiście chodzi o przyrodę.

Chodzi o Olsztyn na Warmii czy o ten na południu ? :)
Jeżeli Warmia to chętnie służę pomocą. Pozdro

#3 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 26 październik 2009 - 15:32

Witam, dołączam się do pytania Gutka. Raz w miesiącu jeżdżę do Olsztyna na dwa dni i wieczorem lub rano chętnie bym wyskoczył na zdjęcia. Mi chodzi o Olsztym na Warmi i okolice.
Pozdrawiam

#4 Gutek

Gutek

Napisano 26 październik 2009 - 16:49

Mi także chodzi o ten na Warmii

#5 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 26 październik 2009 - 19:10

Gutek, kiedy jedziesz? Jednorazowo czy cyklicznie jeździsz w tamte regiony?

#6 Gutek

Gutek

Napisano 26 październik 2009 - 19:42

Planuje na następny tydzień, ale na razie bez aparatu. Jak wszystko pójdzie dobrze to niedługo na dłuższy okres czasu.

#7 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 30 październik 2009 - 00:28

Jezeli chodzi o ptactwo to okolice Bartąga, fajne rozległe łąki i pola urozmaicony teren górki dołki, przez które wije się rzeka Łyna kierunek w stronę Rusi, jeżeli coś większego to trzeba się wybrać w kierunku na Butryny, fajne widoczki czekają również w lesie miejskim kierunek na Lidzbark Warmiński, rzeka wcina się w las miejscami bardzo głębokim wąwowazem, jest bardzo kręta sporo zwalnonych drzew, można iść jej brzegiem aż do połączenia rzeki Wadąg z Łyną jest tam spiętrzenie wody przed małą elektrownią, o wschodzi i o tej porze roku jest tam bajecznie kolorowo, las mieszany. jeżelo będziesz się wybierał to pisz na skypa studio-fd to napisze ci dokładniej, jeżeli będę miał czas to chętnie śmignę z tobą.
PS
W zasadzie gdziekolwiek się ruszysz w koło są ciekawe miejsca.

Pozdrawiam

#8 Gutek

Gutek

Napisano 30 październik 2009 - 21:36

Na wakacjach jeździłem wzdłuż Łyny rowerem i mało co nie wleciałem w ten wąwóz.miejscówka przednia.
A jak się przedstawia jezioro Kośno?

#9 toron27

toron27

Napisano 31 październik 2009 - 21:22

Kurcze tyle lat jeździłem do Olsztyna, ale jakoś poznałem trochę dawny poligon, i brzeg Skandy a najdokładniej beton na Pieczewie

#10 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 01 listopad 2009 - 10:24

Na wakacjach jeździłem wzdłuż Łyny rowerem i mało co nie wleciałem w ten wąwóz.miejscówka przednia.
A jak się przedstawia jezioro Kośno?

Dokładne, fajne miejsca na śmiganie rowerem, bardzo szybkie i wizualnie atrakcyjne :-) a jeziorko tu mnie zagiąłes bo nie byłem nad nim :-? , świetne miejsca znajdziesz w kierunku Brąswałd, Ługwałd, Barkweda - jedziesz z Olsztyna na Lidzbark Warm. w Dywitach na pierwszym zakręcie w prawo odbijasz na lewo i prosto przed siebie aż do końca (na strusiolandię) moje ulubione tereny.

toron27 No to poznałes niestety najmniej korzystną stronę Olsztyna - betonowa sypialnia, jedyny plus to niewielka odłegłość do fajnych miejsc poza miastem.

#11 toron27

toron27

Napisano 01 listopad 2009 - 22:12

kucharzewski,beton pieczewa to jeszcze nic, najgorszą stroną Olsztyna jest moja była... ale to nie temat na forum :-/

#12 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 02 listopad 2009 - 11:30

kucharzewski,beton pieczewa to jeszcze nic, najgorszą stroną Olsztyna jest moja była... ale to nie temat na forum :-/

hahahaha no to pojechałeś :mrgreen: , mam nadzieję że bolesne doświadczenia nie przysłoniły Ci walorów Olsztyna i okolic

#13 Mortis

Mortis

Napisano 15 listopad 2009 - 12:32

toron27 No to poznałes niestety najmniej korzystną stronę Olsztyna - betonowa sypialnia, jedyny plus to niewielka odłegłość do fajnych miejsc poza miastem.

hola hola, większość życia spędziłem na Pieczewie! Sypialnia to i owszem, ale czy betonowa? Mi było dane żyć w ładnej, cichej, bezpiecznej okolicy. Pozostał jednak główny walor, czyli wymieniona przez Ciebie 'niewielka odległość' do miejsc poza miastem. I tamte właśnie okolice fotografowałem najczęściej, jako, że dosyć krótko jeździłem na fotki autem, w jakieś dalsze rejony. Z reguły pieszo lub rowerem, w okolicach Pieczewa.

Wróćmy jednak do konkretnych miejsc.

-Okolice Starego Olsztyna (jako, że tam miałem najbliżej :P) [górki, dołki, lasy, stawy, całkiem często trafia się jakiś zwierz, ptaki etc]

-Park Krajobrazowy Zazdrość (urocze miejsce, piękny widok na Jezioro Kielarskie, sporo można z niego wycisnąć)

-Okolice wsi Cerkiewnik

-Okolice wsi Kaborno

-Wspomniane już wcześniej okolice Dywit

hmm.. trochę ciężko przypomnieć sobie teraz wszystkie te miejsca, ale jeżeli chcesz, wejdź na mój profil na DeviantArcie >TU<, zdecydowana większość zdjęć została popełniona w okolicach Olsztyna. Oczywiście również zdjęcia które publikowałem tu na forum są praktycznie w stu procentach wykonane w okolicach warmińskiej stolicy. Chętnie podzielę się miejscem wykonania konkretnych fotek :)

pozdrawiam
World is a lonely place - you're on your own.

#14 toron27

toron27

Napisano 15 listopad 2009 - 17:15

Mortis, to może się kiedyś minęliśmy , ja bywałem na Wiecherta

#15 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 15 listopad 2009 - 21:07

hola hola, większość życia spędziłem na Pieczewie! Sypialnia to i owszem, ale czy betonowa?

Mortis ja też mieszkam w pobliżu - Jaroty przy wylotówce na na Stary Olsztyn niby spokojnie, pięknie ale nie ma co na siłę bronić że to nie beton :) (klasyki tu nie spotkasz:) patrzę na tą dzielnicę przez pryzmat moich poprzednich miejsc zamieszkania (a było ich cztery - Dajtki, Różnowo, Zatorze, Hamburg, Jaroty), I nie odbieraj tego tak osobiście bo nie taki był mój cel :).
A wracając do tematu fajnie wbić się w las na wysokości Dajtek od strony lotniska i iść na azymut w stronę Ostródy, za Gietrzwałdem czekają baaardzo fajne niespodzianki :)

#16 Mortis

Mortis

Napisano 15 listopad 2009 - 22:32

niestety nie bylo mi dane zbadac tamtych terenow, a szkoda, bardzo zaluje.. moze w wakacje? Btw to z Pieczewa przeprowadziłem się rok temu na Jaroty, w sumie niedaleko wylotu na Stary Olsztyn. Może jesteśmy sąsiadami?:) Ulica Kanta konkretnie.
World is a lonely place - you're on your own.

#17 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 15 listopad 2009 - 22:34

ooo na kanta mam teściów :) ja mieszkam na Piotrowskigo więc po sąsiedzku :-D

#18 paoollo

paoollo

Napisano 15 listopad 2009 - 22:38

Miło tak poczytać o starych kątach - choć z Olsztyna wyprowadziłem się już 17 lat temu ;)
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb

#19 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 15 listopad 2009 - 22:42

Miło tak poczytać o starych kątach

A wiadomo, na stare dobre ,,śmieci" ciągnie, ja jestem tak przywiązany do tych okolic że na siłę by mnie stąd nie wysiedlili taki ze mnie lokalny patriota i miłośnik lasów i jeziorek :-D

#20 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint

Napisano 08 styczeń 2011 - 22:05

Witajcie Panowie,
następny weekend spędzam w Olsztynie z moją Drugą Połową i planujemy mały wypad spacerowy - może połączony ze zdjęciami, na oku mamy póki co dwie lokalizacje:
1) teren pomiędzy Gutkowem i tzw. Łabędzią Szyją – zatoką Jeziora Ukiel
2) Mazurski Park Krajobrazowy

jakie jeszcze tereny byście polecali na kilkugodzinny spacer z lornetką i aparatem o tej porze roku? :)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 150-600 mm