Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Daniel - Dama dama

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#41 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 18 styczeń 2008 - 22:27

No i za duże, ale poza tym świetne :-)
Sprzęt: NIKON D300; D70; 18-70 DX; 80-400 VR; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja galeria na DFV Moja wizytówka

#42 MarcinP

MarcinP

Napisano 19 styczeń 2008 - 15:22

Świetnie je uchwyciłeś. Kompozycja bardzo mi się podoba :-)
Minusy to ramka, podpis i szumy.

#43 Cerberiusz

Cerberiusz

Napisano 19 styczeń 2008 - 20:00

Gdyby było w BW to szumy może nie przeszkadzałyby, a nawet mogłyby dodać uroku fotografii. Ale to są czyste i moje rozmyślania.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#44 Magnum43

Magnum43

Napisano 20 styczeń 2008 - 11:16

Najciekawsze jest to że zdjęcia robione były we mgle .
ISO 320 normalnie takich szumów nie powoduje po to aby wydobyć je z szarości może trochę przesadnie podniosłem kontrast :-/

#45 Magnum43

Magnum43

Napisano 20 styczeń 2008 - 11:34

Zastanawiam się czy wogóle obróbka takiego zdjęcia ma sens.
12
Dołączona grafika
szkoda bo u mnie cieżko podejść daniele na odległość dobrego zdjęcia a jak już się uda to tylko w paskudnych warunkach :cry:

#46 MarcinP

MarcinP

Napisano 20 styczeń 2008 - 13:26

Jak na paskudne warunki to zdjęcia są świetne. A modele znakomici. Gratuluję!

#47 Bartłomiej

Bartłomiej
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 20 styczeń 2008 - 15:02

Z dzisiejszego marszu A dokladniej obrzeza Biebrzanskiego Parku Narodowego (niedaleko Lipska nad Biebrza).

To zdjęcie, jeśli robione było na Podlasiu (w co bardzo wątpię) to najwyżej na jakiejś prywatnej fermie. Daniele nie występują w stanie dzikim na Podlasiu! Coś ściemniasz chłopie... :evil:

#48 Magnum43

Magnum43

Napisano 20 styczeń 2008 - 15:35

Dyskusja gdzie występują daniele zasadniczo nie ma sensu , daniele zostają często introdukowane w kompleksach leśnych w których jest mała populacja jelenia szlachetnego .
Introdukcja ma na celu podniesienie "atrakcyjności łowiska " robione jest to pod kątem myśliwych i konsekwencje są często fatalne. Być może równierz na Podlasiu ktoś wpadł na taki "genialny" pomysł . W moich okolicach jest w tej chwili ok 100 szt danieli i ani jednego jelenia. Potrzeba min 5-10 tys ha aby te dwa gatunki mogły współistnieć bez szkody dla naszego jelenia szlachetnego. Takie są doświadczenia z moich stron. :-/ Kiedyś ktoś wspomniał że dość łatwe są do fotografowania :?: chyba w zagrodzie hodowlanej .
Na wolnosci niestety nie jest tak łatwo je sfotografować .

#49 Bartłomiej

Bartłomiej
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 20 styczeń 2008 - 17:50

Dyskusja gdzie występują daniele zasadniczo nie ma sensu , daniele zostają często introdukowane w kompleksach leśnych w których jest mała populacja jelenia szlachetnego .

więc mówię Ci, że na Podlasiu nie są introdukowane daniele

#50 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:20

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Poczuwam się wywołany do tablicy. Czas najwyższy przyznać się do prawdy, co nie jest dla mnie łatwe. Ale tak będzie najlepiej.
Bartłomiej, masz rację. To nie są zwierzęta na wolności. Zdjęcie zostało opublikowane jeszcze w czasie, gdy chciałem pokazać że też coś potrafię (zdjęcie jest mojego autorstwa, jedynie lokalizacja jest niedokładnie ta sama). Niestety, poszedłem po najmniejszej linii oporu. A takie postępowanie w moim przypadku nie było etyczne. ZA TO PRZEPRASZAM. To chyba była najgłupsza rzecz , jaką kiedykolwiek zrobiłem i nie jestem z tego dumny. Muszę też przeprosić innych użytkownikom, którym wmawiałem , jak ja to zdjęcie zrobiłem. Głupio wyszło. Postąpiłem jak dzieciak...
Ale przyznaję, że to jest jedyne takie moje przegięcie na forum. Nie ma sensu tego tak ciągnąć. Przyjmę słusznie mi przysługującą karę od administracji i innych użytkowników.... Zrobicie, jak chcecie...
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#51 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:28

Miarą człowieka jest umiejętność przyznania się do błędu... Fakt, wyszło głupio, ale coż - ważne, że masz odwagę wystawić sie na krytykę- cecha dziś niepospolita.
Jak dla mnie tematu nie było.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#52 Bartłomiej

Bartłomiej
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:28

No nieładnie trochę, ale dobrze, żeś się przyznał i nie idziesz w zaparte. Fotografowanie zwierząt w zamkniętych ośrodkach nie jest przestępstwem, jedynie nie ma co wmawiać, że są to zdjęcia osobników dziko żyjących.

#53 Magnum43

Magnum43

Napisano 20 styczeń 2008 - 19:29

więc mówię Ci, że na Podlasiu nie są introdukowane daniele

Kto moze wiedzieć lepiej na ten temat od mieszkajacego na Podlasiu Kol.Bartłomieja :beer: Dzięki za informację .
Kolego Chemik najlepsze zdjęcia powstają w ten sposób tu jest adres : Fotografia Przyrodnicza od Kuchni.. Autorzy wcale się tego nie wstydzą ,chodzi przede wszystkim o doskonalenie warsztatu .
To że Szanowni użytkownicy tego forum wybrali formę najtrudniejszą czyli fotografowanie naprawdę dziko żyjacych stworzeń to jest takie "zboczenie" do którego również się przyznaję . :lol:

#54 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 20 styczeń 2008 - 20:28

Stronę znam już Magnum43, nawet było jakiś czas temu na jej temat prowadzona dyskusja na forum. To że użytkownicy naszego szanownego Forum wybrali taki, a nie inny sposób wykonywania zdjęć - to tylko im pogratulować wytrwałości. Sam pomału dochodzę do tego, jak zrobić zdjęcia takim przeciwnikom. I tu przyznaję ,że to zadanie nie łatwe jest. A droga długa i kręta...
Niektóre osoby pytały mnie na gg, czemu nie wystawiam zdjęć. A ja poprostu nie mam teraz tak naprawdę, które bym uważał za godne pokazania. Jeszcze rok temu, bym je wystawił. Teraz w większości lądują w koszu - wg mnie nie nadają się do pokazania...

#55 morav

morav

Napisano 20 styczeń 2008 - 22:23

chemik, rozumiem chęć zaistnienia, ale takie postępowanie nie może przejść bez echa.
Dlatego po naradzie z moderatorami postanowiliśmy dać Ci ostrzeżenie, za naruszenie zasad etycznych i celowe wprowadzanie w błąd innych użytkowników forum.
Każdemu może zdarzyć się potknięcie i ja uważam sprawę za zamkniętą.

#56 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 20 styczeń 2008 - 22:26

Rozumiem i przyjmuję z pokorą...

#57 Dunadan

Dunadan

Napisano 20 styczeń 2008 - 22:33

Chyba przyjmujesz :mrgreen:

To taka nauczka na przyszłość dla innych... - heh, a jednak nasze forum czegoś uczy :hihi: ;-)
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#58 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 luty 2008 - 19:55

Skończył się sezon polowania na Daniele i hasają sobie pod ambonami :mrgreen:
13
Dołączona grafika
14
Dołączona grafika
W związku z brakiem lepszego zajęcia można np...pogonić magnuma :mrgreen:
To prawie jak szarża.....tylko nie wiadomo śmiać się czy uciekać :w00t:

#59 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 01 luty 2008 - 19:59

Bardzo fajne ujęcia. Teraz sobie mogą hasać pod amboną :-D

Robisz w JPG-ach czy to taka specyficzna obróbka?? Jeśli wolno spytać?

#60 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 luty 2008 - 20:07

To proste cięcie w GIMP-ie i nałożony filtr ,dobry grafik zrobiłby z tego lepsze zdjęcia a mnie po prostu wystarcza satysfakcja :mrgreen: zaszaleję jak kupię Fotoszopa.