Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Daniel - Dama dama

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 19:10

Czas zacząć nowy temat z danielami, te moje nie pochodzą z OHZu ani innego ośrodka, poprostu są wolne i pasą się w moich okolicach, nawet na moim polu, pierwszeństwo mają panie i druga fotka to panowie.
Samce to akurat w połowie były łownymi i już są zjedzone :-( ale nie mają poroża właściwego więc nie mogą psuć cech gatunkowych, podobno mają przyjechać nowe chłopaki by poprawić geny.
Fotki może nie najlepsze ale zwierzaki są super.
1.
2.[/i]

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 12 listopad 2006 - 20:35

O tym żebyście swoje fotki wrzucali bhyba nie muszę przypominać.

No jasne! Tylko skąd wziąć fotki Danieli???

Twoje są super! Na dwójce wpatrują się w ciebie jakbyć coś im zrobil :-)
Acha - na 2 jest krzywy horyzont....
Sprzęt: NIKON D300; D70; 18-70 DX; 80-400 VR; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja galeria na DFV Moja wizytówka

#3 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 21:06

Pole na którym je fotografowałem jest sporo pochyłe, a nie chciałem mocniej przeginać bo wyszłoby że to zwierzaki krzywo stoją. Właściwie można jeszcze wyprostować ale sam nie wiem.
Ja im nic nie zrobiłęm, podchodziłem do nich od strony małego lasku, a one sobie tam żerowały, i udało się do nich podejść na ok, 100 m i ustawiły się do fotki i powoli odeszły.

#4 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 21:49

Brawa za te zdjęcia. Tym bardziej, że daniele w porówaniu do innych płowych, całkiem nieźle widzą. Inna rzecz, że nie są tak bardzo płochliwe i dość ciekawe świata, co widać m.in. na drugiej fotce. :-D :-D
Jakość bez najmniejszego zarzutu, gratuluję. ;-)

Dla urozmaicenia dorzucę dwie fotki z sezonu letniego. Mają wtedy fajne umaszczenie i w przypadku samców, nakładają nowe poroże.
Na pierwszym zdjęciu samczyk, który odpoczywał sobie spokojnie na polu. Dokuczały mu owady i w końcu chłopak nie wytrzymał, wstał i poszedł do lasu. :-D

3.
Dołączona grafika

Wśród danieli - w porównaniu do sarenek, jeleni itp. - częściej trafiają się osobniki białe.
Druga fotka przedstawia kawałek takiego. Tylko ciekawe, czy dacie radę wypatrzyć ten kawałek... :-D :-D

4.
Dołączona grafika

#5 Dunadan

Dunadan

Napisano 12 listopad 2006 - 22:25

Gratuluję zdjęcia! nigdy nie widziałęm daniela :roll: - a ten drugi z prawej też ma kiepskie poroże?...
Kostek - jedynka super... jak wy podchodzicie tak blisko tych zwierząt?...

#6 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 22:41

Dunadan, szczerze mówiąc to w przypadku drugiej fotki, to zupełny przypadek. Po prostu wędrowałem lasem, w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że jedna z brzózek się dziwnie podnosi... :-D
Na szczęście Nikuś był pod ręką, bo za chwilę blondyna już nie było. Chyba też sobie spał, zanim tam przyszedłem. ;-)
A ta pierwsza, to widziałem tylko między kukurydzą uszy i jak głową co chwilę potrząsał. Nawet nie wiedziałem kto jest właścicielem. Przykucnąłem grzecznie obserwując i jakoś tak samo się udało, że potem zechciał pójść do lasu. W tym wypadku "przybliżyć się" pomógł mi MTO 10/1000. Tylko miałem problem, żeby trafić z ostrością i nie poruszyć ( zdjęcie z ręki ), co w przypadku tego obiektywu nie jest łatwe. No i widać, że się nie udało, ale cieszę się mimo wszystko ze spotkania i pamiątki. ;-)

#7 Dunadan

Dunadan

Napisano 12 listopad 2006 - 22:45

O kurde - ta pierwsza fota jest zrobiona MTO?!... wow, gratulacje...
Używałem niegdyś 500/8 produkcji 3M-5CA ( czy coś w tym stylu, porąbana nazwa ) - to była tragedia - pierścień ostrości w zimę chodził tak cięzko że nieźle zmęczony wracałem z wypraw... i oczywiście 99% zdjęć do wyrzucenia - klin nie pomagał bo czarny był - za ciemno...

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 12 listopad 2006 - 22:51

kostek-brasil, gratuluję spotkania. Ciekawe, czy w mojej okolicy są jakieś daniele?
Sprzęt: NIKON D300; D70; 18-70 DX; 80-400 VR; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7

#9 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 23:01

Ciekawe, czy w mojej okolicy są jakieś daniele?

Michał, proponuję dopytać się w pobliskich nadleśnictwach, albo poszukać na ich stronach w internecie. ;-)
W każdym razie daniele stają się coraz bardziej popularne. Więc szanse rosną. :-)

#10 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 17:47

Najgorsze że daniele wędrują i ciężko je czymś zanęcić, może żimą jak śniegu będzie dużo a wytwórnia soków wywozi do lasu dla zwierzaków wytłoki z marchwi to będą regularnie w to samo miejsce przyłazić, to jąkąś tymczasową czatownię w porozumieniu z nadleśnictwem postawię.
A spotkań z nimi to miałem dość sporo kręcą się w okolicy, lecz na takie spotkania to jednak coś dłuższego niż 200 i TCx2 potrzeba niestety.
5.

#11 Roby

Roby

Napisano 13 listopad 2006 - 21:03

tomajk super są te Twoje zdjecia, nawet to trzecie o którym tez piszesz, że słabe, jest dla mnie dobre. Fajna scenka, faktycznie trochę gałęzie na pierwszym planie przeszkadzają, ale i tak jest ok.
Kostek Twoja jedynka też niezła, zwłaszcza, jak na obietkyw, którym ją zrobiłeś. Dwójka byłaby też fajna, gdyby nie to przepalenie na czole daniela, ale jak tego w krótkim czasie uniknąć, jak się ma tylko jedną szansę na udany kadr ? :-)

#12 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 29 marzec 2007 - 19:27

6.
Dołączona grafika

#13 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 19:30

U mnie wyglada jak mocny crop. Jeśli tak to po co??
Ta sarna po prawo ma tak ciasno że gdyby sie podniosła to rozbiłaby sobie głowe.
Nikon

#14 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 29 marzec 2007 - 19:35

Owszem to jest crop.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#15 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 19:47

I tu masz odpowiedź na pytanie czy zdjęcie nadaje sie do pokazania na forum... Bo co bys z nim nie zrobił to jest źle. Zostawisz maszyny...głupio wygląda (choć może pokazywać interakcje człowiek-przyroda), jak wycropujesz to bardzo słaba jakość i kadr do niczego.
Wniosek jeden - zdjęcie do poprawki. Wstać rano i o wschodzie słońca jeszcze raz spróbować zrobić. Na pewno nie będzie maszyn a i światełko bedzie przednie :-D
Nikon

#16 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 19:49

Chociaż nigdy nie widziałem daniela "live" to wydaje mi się, że to nie są sarny tylko daniele. Mylę się?
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#17 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 29 marzec 2007 - 19:56

Niestety, nie da sie. Poprosty, w tej okolicy jestem moze 1-2 razy na rok. Wiem ze zdjecie nie jest moze pierwszej jakosci (jak dla mnie sredniawe), ale rowniez nie jest zle. To akurat moje prywatne zdanie. Dlatego poszlo na forum. Co do krytyki jest dla mnie bardzo konstruktywna i o to wlasnie chodzi. Zdjecie zostawie aby pokazac co mozna "spaprac" (na nikogo nie zamierzam sie obrazac). Ja nadal sie ucze (zreszto uczymy sie przeciez cale zycie :roll: ), dla mnie kazde podpowiedzi co jest nie tak sa na wage zlota.

#18 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 29 marzec 2007 - 19:59

Chociaż nigdy nie widziałem daniela "live" to wydaje mi się, że to nie są sarny tylko daniele. Mylę się?

Wiesz ja akurat tego nie moge potwierdzic. Dosc slabo znam zwierzyne lesna i sie do tego przyznaje. Jesli to rzeczywiscie sa daniele prosze o przeniesienie do nowego watku.... :-?

#19 Dunadan

Dunadan

Napisano 29 marzec 2007 - 21:04

mmsko, nie przesadzałbym - jedyne co jest nie tak ze zdjęciem to kadr, ciut przyciasny... ale zdjęcie tak czy siak jest bardzo dobrej jakości. Szkoda ze ta trawa taka równa, już to mi bardziej przeszkadza...

Mnie to też na sarnę nie wygląda. Niech ktoś potwierdzi daniela bo zgłupiałem :-D
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#20 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 29 marzec 2007 - 21:20

Moim zdaniem można spróbować dać więcej góry (o ile tam nie bylo maszyn), coś wstylu kadru 4:3, albo może kwadrat?
Kto się odważy określić gatunek? :-D