Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Węże Polski - serpentes poloniae.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
670 odpowiedzi w tym temacie

#661 MAck (Maciej)

MAck
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 20:10

Niczego im nie brakuje a dodatkowo uchwyciles bardzo ciekawe sytuacje :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

macrozone - forum o makrofotografii | www.flickr.com/maciejnielubowicz/

Pozdrawiam
MAck

#662 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 14 styczeń 2021 - 14:35

Mnie się podobają :-)

#663 mopato10

mopato10
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 18:50

Przed śniadaniem:)

235,

Załączone pliki

#664 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 15 styczeń 2021 - 07:50

:clap:

#665 mopato10

mopato10
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 15:17

Po śniadaniu:)

236.

Załączone pliki

#666 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 18 maj 2021 - 17:28

Młodziutki zaskroniec. Zdjęcie raczej dokumentacyjne, bo warunki o fotografii w południe były ciężkie a i model był trochę nerwowy ;-) A obiektyw miałem jedynie makro :-)

237.

51184822002_e2ff612bac_b.jpgVery young Natrix natrix today shot ;-) by Przemysław Zięba, on Flickr

#667 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 206 postów

Napisano 08 sierpień 2021 - 16:56

Witam szanowne grono. Parę lat temu udało mi się zrobić małą sesję z zaskrońcem. Trafiłem na ciekawskiego osobnika, który okrężna drogą przybliżał się do mnie i obserwował co to za jednooki dziwoląg wpatruje się w niego. Chciałbym i w tym roku parę fotek zrobić i zastanawiam się jak zwabić tego gada przed obiektyw. Wiem, że reaguje na ruch, ale nie wiem czy rozróżnia kolory czy widzi jak niektóre węże w termowizji. Pomyślałem o czerwonej szmatce zawieszonej na nitce ale może macie lepsze i sprawdzone sposoby. Gdyby ktoś chciał się podzielić pomysłami to byłbym wdzięczny. Jeżeli nie to zacznę od czerwonej szmatki.

#668 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 10 sierpień 2021 - 19:49

Witam szanowne grono. Parę lat temu udało mi się zrobić małą sesję z zaskrońcem. Trafiłem na ciekawskiego osobnika, który okrężna drogą przybliżał się do mnie i obserwował co to za jednooki dziwoląg wpatruje się w niego. Chciałbym i w tym roku parę fotek zrobić i zastanawiam się jak zwabić tego gada przed obiektyw. Wiem, że reaguje na ruch, ale nie wiem czy rozróżnia kolory czy widzi jak niektóre węże w termowizji. Pomyślałem o czerwonej szmatce zawieszonej na nitce ale może macie lepsze i sprawdzone sposoby. Gdyby ktoś chciał się podzielić pomysłami to byłbym wdzięczny. Jeżeli nie to zacznę od czerwonej szmatki.

trudna sprawa, węże dobrze reagują  ( i szybko) na ruch i drgania podłoża. Moim zdaniem najlepiej po prostu wyczekać w miejscu gdzie się pojawiają. Wabienie szmatką, trudno powiedzieć. Może na żywą przynętę by zareagował, ale to znowuż nieetyczne i bardzo skomplikowane, o aspektach prawnych ( żabia przynęta) nie wspomnę...

#669 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 206 postów

Napisano 11 sierpień 2021 - 18:51

trudna sprawa, węże dobrze reagują ( i szybko) na ruch i drgania podłoża. Moim zdaniem najlepiej po prostu wyczekać w miejscu gdzie się pojawiają. Wabienie szmatką, trudno powiedzieć. Może na żywą przynętę by zareagował, ale to znowuż nieetyczne i bardzo skomplikowane, o aspektach prawnych ( żabia przynęta) nie wspomnę...

Mam miejsce gdzie sobie pływają, są nawet blisko ale marzy mi się zwabienie delikwenta przed sam obiektyw i to w miejscu prze zemnie wybranym.

Żywa przynęta nie jest brana pod uwagą.

#670 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 27 czerwiec 2022 - 11:21

Bieszczadzkie sesje z zaskrońcami, zdjęc jest sporo ale dopiero wróciłem i zacząłem od tych obróbkę :-)
238.
52171555177_5d9c6a585d_b.jpggrass snake - Natrix natrix by Przemysław Zięba

#671 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 30 czerwiec 2022 - 17:05

Młody zaskroniec :-)

239.

52184278113_502968f9c9_h.jpgYoung Grass Snake :-) by Przemysław Zięba