Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Węże Polski - serpentes poloniae.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
670 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dunadan

Dunadan

Napisano 01 marzec 2007 - 13:24

Pierwsze ciągle najlepsze - czym robione? ( cień głowy na ciele jest wręcz boski :-D )

:ninja:

#22 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 13:30

dzięki;)
zrobione canonem 350d z sigmą 70-300 f/4-5.6 APO DG Macro

#23 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 13:33

to może jeszcze jeden- tym razem bez języczka
bardzo mały osobnik długości ok. 15cm. Zdjęcie zrobione wiosną 2006r.
5
Dołączona grafika

#24 Roby

Roby

Napisano 01 marzec 2007 - 14:56

Maly, udane zdjęcia zaskrońca :-), ale 3 i 4 są za duże mają po 900 pikseli na szerszym boku - dozwolone 800 - patrz Regulamin. Trzeba to zmienić.

#25 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 15:18

:oops:
przepraszam za niedopatrzenie... już zmienione ;)

#26 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 01 marzec 2007 - 21:37

Podobają mi się Twoje zdjęcia maly, fajnie kadrujesz i panujesz nad głębią ostrości.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#27 morav

morav

Napisano 02 marzec 2007 - 00:02

maly, robisz dobre zdjęcia, fajnie że z nami jesteś :beer:

#28 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 09:15

dzięki ;)
kolejny zaskroniec...
6
Dołączona grafika

Zaskroniec zwyczajny /Natrix natrix/
młody osobnik długości ok. 15cm tuż przed wylinką ...
zdjęcie wykonałem 26.08.2006r.

#29 Dunadan

Dunadan

Napisano 02 marzec 2007 - 10:09

Hodujesz zaskrońce?... :shock: piękne zdjęcia... Ostatnie jest znów niesamowite! te oczy...

#30 Roby

Roby

Napisano 02 marzec 2007 - 11:14

kolejny zaskroniec...
6

Też ciekawe i dosyć dobre zdjęcie, ale jak dla mnie ma jedną wadę - za małą GO. Oczy są ostre, ale i przód pyszczka na takim ujęciu IMHO powinien ostry być, a widać, że tego 1 cm. zabrakło, ale czekam na następne :-) .

#31 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 12:16

Hodujesz zaskrońce?... :shock:

nie hoduje zaskrońców, ani żadnych innych zwierząt (poza psem i 2 kotami;) ) wszystkie zdjęcia które pokazuje wykonane są w naturalnym środowisku dziko żyjącym zwierzętom w sytuacjach zastanych... staram się aby moje podglądanie przyrody jak najmniej ingerowowało w życie dzikich zwierząt...

Też ciekawe i dosyć dobre zdjęcie, ale jak dla mnie ma jedną wadę - za małą GO. Oczy są ostre, ale i przód pyszczka na takim ujęciu IMHO powinien ostry być, a widać, że tego 1 cm. zabrakło, ale czekam na następne :-) .

wiem, że GO może wydawać się za małe, nie lubie słownie bronić zdjęć (bo wychodze z założenia, że zdjęcie powinno się bronić samo) ale napisze kilka słów wyjaśnienia: w tych warunkach niestety nie dało się zastosować większej GO z kilku powodów. Po pierwsze niezbyt duża ilość światła zmusiła by mnie do podnieśienia czułości ISO (itak już wysokiego) a co za tym idzie straty jakości, po drugie aby zwiększyć GO o 1cm musiałbym przymkąć przysłone o ok. 4-5 działek a to spowodowałoby uwidocznienie szczegółów tła które znajdowało się stosunkowo blisko za "modelem" a co za tym idzie ogólny chaos w kadrze... wtym ujęciu starałem się skupić przedewszystkim na "mętnych" oczach (czubek pyska na granicy ostrości) występujących u zaskrońców przed wylinką kiedy naskórek gada odspaja się od tułowia...

#32 Roby

Roby

Napisano 02 marzec 2007 - 12:53

nie lubie słownie bronić zdjęć (bo wychodze z założenia, że zdjęcie powinno się bronić samo) ale napisze kilka słów wyjaśnienia:

I bardzo dobrze, że napisałeś, bo warto nieco wyjaśnić jak powstało zdjęcie i podejmować takie dyskusje, których czasem inni koledzy nie chcieli podejmować. A zdjęcie powinno bronić się samo? Powinno, ale dla wspólnych korzyści czasem warto coś napisać o ustawieniach i warunkach w jakich zdjęcie powstało.

#33 morav

morav

Napisano 02 marzec 2007 - 12:56

wszystkie zdjęcia które pokazuje wykonane są w naturalnym środowisku dziko żyjącym zwierzętom w sytuacjach zastanych... staram się aby moje podglądanie przyrody jak najmniej ingerowowało w życie dzikich zwierząt...

Chwalić taką postawę.

#34 Dunadan

Dunadan

Napisano 02 marzec 2007 - 14:42

Ja żartowałem z tą hodowlą :mrgreen: Po prostu zdjęcia zrobiły na mnie wielkie wrażenie.

#35 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 22:30

W lecie zawsze jakiś zaskroniec znajduje sobie miejsce przy oczku wodnym w moim ogrodzie, popływa sobie, poleży w roślinach przy brzegu, czasami bestia pożre karasia :evil:
Ale co tam i tak je lubię :-D
POZDRAWIAM

#36 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 05 kwiecień 2007 - 10:41

kolejne ujęcie naszego pięknego węża
7
Dołączona grafika
Zaskroniec zwyczajny /Natrix natrix/

#37 Dunadan

Dunadan

Napisano 05 kwiecień 2007 - 10:50

Piękne zdjęcie... ciut lekko wpadające w zieleń ale to się da poprawić, jeśli w ogóle trzeba.

#38 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 05 kwiecień 2007 - 11:20

Piękne zdjęcie... ciut lekko wpadające w zieleń ale to się da poprawić, jeśli w ogóle trzeba.

dziękuje...

odnośnie WB nie wiem - możliwe,że jest za ciepłe... zdjęcie zostało wykonane latem ubiegłego roku... światło zastane tzn. późno-popołudniowe, przebijające się przez korony drzew...

#39 Dunadan

Dunadan

Napisano 05 kwiecień 2007 - 11:44

A właśnie, apropos światła - co ty zrobiłeś że jest takie miękkie?... jest po prostu genialne!

#40 Roby

Roby

Napisano 05 kwiecień 2007 - 14:04

kolejne ujęcie naszego pięknego węża
7

Co tu komentowac po prostu :clap: