Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Węże Polski - serpentes poloniae.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
664 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan

Napisano 15 październik 2006 - 11:14

W Polsce nie mamy ich zbyt wiele dlatego jeden temat. Na poczatek ten najbardziej pospolity - zaskroniec ( Natrix natrix ):
1
Dołączona grafika
Zrobione w arboretum w Rogowie

#2 morav

morav

Napisano 15 październik 2006 - 11:21

Widziałem go na twojej stronie, fajnie że go tu wstawiłeś

Zdjęcie super :shock:

#3 Dunadan

Dunadan

Napisano 15 październik 2006 - 11:25

Dzieki Morav.
Zapomnialem dodac ze fotka tez jest zrobiona w arboretum w Rogowie ( no co? to naprawde swietne miejsce :D ) i bylo podobnie jak z zaba - zaskroniec uadwal ze go nie ma :D gdybym mial jakis 100/2.8 macro to bym zrobil macro 1:1 :/ ale nie mialem... z tymi zwierzteami w Rogowie cos jest nie tak :D

#4 korea

korea
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 17 październik 2006 - 19:01

arboretum w rogowie? raczej srednie wspomnienia wyzwala choc zalanie wszystkich 3 pieter bursy wspominam raczej cieplo :mrgreen:
a zaskroniec naprawde ladny
--korea--

#5 Dunadan

Dunadan

Napisano 17 październik 2006 - 19:14

Korea - a czemu srednie wspomnienia?... zalanie 3 pieter bursy? :D to chyba byliscie lepsi od lesnego ( bo zakladam ze przebywalas/es tam na cwiczeniach terenowych ze swoim rocnzikiem? ) - my wybylismy szybe w dzrwiach i musieli ochrone wzywac... choc chyba nie ma czym sie chwalic... :roll:
Co do wspomnien... ja mam wrecz wspaniale - mowie tu o aspektach przyrodniczych :D Na pobliskiej szkolce znajduja sie gniazda krukow ktore zamieszkaiwane bywaja przez kobuzy - ale w ostatnich latach przestaly przylatywac, pojawily sie w nim natomiast pustulki.
O puszczykach pisalem w innym dziale - tutaj tylko wspomne ze byc w rogowie i nie zobaczyc rodzinki puszczykow... to trzeba miec pecha :D
Oczywscie w okolicach jest cala masa drapoli. Na cwiczeniach terenowych z produkcyjnosci lasu widzielismy trzmielojada, ale obserwacja nie jest potwierdzona ( ja tam widzialem myszakopodobnego drapola, nie jestem w stanie odroznic jeszcze... ).
Na cwiczeniach terenowych z dendrometrii widzielismy scene jak samica jastrzebia goni myszolowa gdzies tak 100 metrow od nas na wsyokosci 10 metrow :shock: mialem schowany aparat :evil:
W poblizu arboretum ( jakies 300 metrow wglab lasu ) jest zamieszkana nora borsuka.
Dzieciolow tam cala masa, nie mowiac o wroblowatych, zwalszcza na wiosne w okolicy alpinarium.
Ze nie wspomna bazanta ktory siedzial na galazce 2 metry nad ziemia przy drodze - niestety bylo ciemno a ja nie mialem jeszcze swojego aparatu...

Jednym slowem w Rogowie jest wszystko :D

#6 korea

korea
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 17 październik 2006 - 19:20

dunadan- to byl w. lesny w 96 chyba :) chyra i jurgen moze jeszcze pamietaja. poza tym sporo bylo kaca ale rzeczywiscie same lasy i arboretum sa ladne.
--korea--

#7 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 17 październik 2006 - 19:58

Kidyś byłem w Rogowie na lekcji ze szkółkarstwa czy cos takiego ale nie widziałem tam takich cudów przyrodniczych! Można wpaść do rogowa jako osoba niezrzeszona, ponieważ moja przygoda z SGGW wlasnie się kończy?!

#8 Dunadan

Dunadan

Napisano 17 październik 2006 - 20:06

Aczu - wpasc mozna zawsze, gorzej a oplatami za nocleg, wejsciowke do arboretum itp... No i nie masz gwarancji ze cos zobaczysz ( choc doslownie za kazdym razem jak bylem to cos widzialem... a bylem z 6 razy, albo i nawet wiecej... )

#9 morav

morav

Napisano 20 październik 2006 - 23:41

Jak o wężach to o wężach :-D
2
Dołączona grafika

Coprawda bez języka, ale nie najgorszy

#10 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 20 październik 2006 - 23:56

wow super fotka, bardzo mi sie podoba ;)
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#11 Dunadan

Dunadan

Napisano 21 październik 2006 - 10:34

I mnie tez - duze zblizenia maja to do siebie ze malo na nich widac jak zwierz wiekszy :D U ciebie widac wiecej
kurcze, nawet ostrosc jest swietna...

:ninja:

#12 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 484 postów

Napisano 25 październik 2006 - 20:30

Przede wszystkim piękna ostrość na obu zdjęciach. Brawo.

#13 Nimef

Nimef
  • Małomówny
  • 19 postów

Napisano 26 październik 2006 - 14:46

WOW! Super zdjęcia :clap:

P.S. Wszyscy na tym forum są po kierunkach przyrodniczych? Chyba trochę odstaję :blush:

#14 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 26 październik 2006 - 15:31

Nimef niemartw sie ja jestem kompletnie na odwrot. Politechnika Warszawaska wydzial Transprtu.
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#15 Roby

Roby

Napisano 27 październik 2006 - 07:20

morav super zdjęcie,
Nimef ja też nie mam wykształcenia przyrodniczego.

#16 morav

morav

Napisano 27 październik 2006 - 18:00

P.S. Wszyscy na tym forum są po kierunkach przyrodniczych? Chyba trochę odstaję :blush:

Nie odstajesz ja też z innej bajki :-D

#17 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 27 październik 2006 - 18:18

He! fotki naprawdę świetne, a mgr. FOTOGRAFII też tu jakoś nie widać, albo się nie przyznaje. :mrgreen:

#18 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 12:30

mój wąż:

3
Dołączona grafika

Zaskroniec zwyczajny /Natrix natrix/ zdjęcie wykonałem w naturalnym środowisku

#19 Dunadan

Dunadan

Napisano 01 marzec 2007 - 12:53

wow... boskie zdjęcie! Jedyne czego bym się czepił to to że przydałoby się kilka mm GO do przodu głowy... ale to drobiazg.

:ninja:

#20 maly

maly
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 13:20

cieszę się bardzo, że się podoba ;)
wydaje mi się, że GO obejmuje całą głowę gada (przynajmniej tak się starałem ująć) a jezyk jest nieostry ze względu na poruszenie. Warunki do zrobienia zdjęcia były straszne tzn. wczesno-jesienne mocne okołopołudniowe słońce (stąd też tak duże kontrasty i głębokie cienie)... ale cóż nie miałem na to wpływu. Był to stosunkowo duży osobnik (samica) długości ok. 120cm spotkana nad brzegiem leśnego stawu.

To może jeszcze jedno ujęcie tego pięknego gada:
4
Dołączona grafika