Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sprzęt dla Nowicjusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#181 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 11 luty 2011 - 07:56

Nie wywołujcie tu znowu Panowie wojenki. Daleki jestem od faworyzowania któregoś systemu, ale chciałem tylko zaznaczyć, że jeśli ktoś coś wymyślił, opatentował, to logicznym jest że ktoś inny mógł to ulepszyć, udoskonalić - dlatego nie ma co żyć przeszłością. Kupujemy aparat współczesny i takich aparatów zaletami się licytujmy. Co z tego, że ktoś, coś, kiedyś...

Polska reprezentacja piłkarska też kiedyś była jedną z najmocniejszych na świecie, a teraz wiadomo :mrgreen: .

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#182 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 11 luty 2011 - 21:53

Nie wywołujcie tu znowu Panowie wojenki. Daleki jestem od faworyzowania któregoś systemu, ale chciałem tylko zaznaczyć, że jeśli ktoś coś wymyślił, opatentował, to logicznym jest że ktoś inny mógł to ulepszyć, udoskonalić - dlatego nie ma co żyć przeszłością. Kupujemy aparat współczesny i takich aparatów zaletami się licytujmy. Co z tego, że ktoś, coś, kiedyś...

Polska reprezentacja piłkarska też kiedyś była jedną z najmocniejszych na świecie, a teraz wiadomo :mrgreen: .

święte słowa!
Poza tym kompletując zestaw należy zacząć od możliwie najlepszego obiektywu w zakresie jaki nas interesuje, do niego dokupuje się korpus....
Nazwa firmy nie ma znaczenia.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#183 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 12 luty 2011 - 14:52

Już raz miałem dylemat jaki aparat wybrać lecz w tedy bez żadnej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie fotografii (teraz też jest niewiele lepiej) wybrałem SONY A300 z której byłem bardzo niezadowolony ze względu min. na szumy czy mulastą prace AF. Po jego sprzedaniu nadal mam dylemat co wybrać i skłoniłem się na Canona 60D jednak nie jestem do końca przekonany czy to będzie dobry wybór do fotografowania zwierząt głównie saren, lisów i czasami ptaków. Aparat będę używał amatorsko ale nie ukrywam ,że zależy mi na jakości obrazu i żeby nie było tak jak w przypadku Alfy sprzęt często mnie zawodził (chyba że fotograf d*pa).
Proszę o jakieś rady i wskazówki może ktoś z Was używał tego sprzętu bądź miał możliwość robienia nim zdjęć??
Chciałbym usłyszeć Wasze opnie na temat tego aparatu?
Czy przesiadka z systemu Sony ALPHA na CANONA w tym przypadku 60d mile mnie zaskoczy?

Pozdrawiam

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#184 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 12 luty 2011 - 19:09

adamotl, nie miałem okazji robić zdjęć tym aparatem ale patrząc na parametry może być nieżle, najważniejsze elementy wyglądają zachęcająco np:
AF- 9 pkt i wszystkie krzyżowe,
5,3 kl/s- szału nie ma, ale jest co najmniej dobrze,
63 strefowy pomiar światła- całkiem dobrze, to zwykle wystarcza
kompensacje ekspozycji: +/- 5EV, to bardzo dużo
sterowanie lampami zewnetrznymi (tak jak w C7D i Nikonach)
szybki procesor Digic IV ( w C7d są dwa takie)
świetna bateria, minimum 1000 zdjęć
matryca taka jak w 7D, spokojnie daje radę do ISO 1600
do tego jeszcze genialne filmy full HD, nawet jeżeli Cię to obecnie nie interesuje, to na pewno w przyszłości polubisz tą funkcję.

Jednak przed ostatecznym wyborem najlepiej będzie jak osobiście przetestujesz aparat, jeżeli bedziesz potrzebował do testów jakieś szkiełko (bo pewnie nie masz obiektywów Canona), to służę swoim 400/5.6L, nr tel. do mnie pewnie jeszcze masz.
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#185 Adler

Adler
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    Rypin/Gdańsk

Napisano 16 luty 2011 - 14:10

Witam ponownie!

Mam jeszcze małe pytanie. Jaka jest rozsądna cena za C 40D w stanie co najmniej bdb i z przebiegiem 15-20 tyś zdjęć?

Pozdrawiam!
C40D || C50mm/1,8 || Sigma 120-400/4.5-5.6

#186 szubbi (Piotr Szubert)

szubbi
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 16 luty 2011 - 14:28

1500-1600 zł

#187 Adler

Adler
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    Rypin/Gdańsk

Napisano 20 luty 2011 - 20:58

Na allegro niestety body na "kup teraz" chodzi za około 2000zł chyba, że jest licytacja, ale też kończy się na około 2000.
C40D || C50mm/1,8 || Sigma 120-400/4.5-5.6

#188 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 20 luty 2011 - 21:01

Adler, - zadużo, na http://canon-board.info/index.php chodzą zdecydowanie taniej.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#189 Adler

Adler
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    Rypin/Gdańsk

Napisano 20 luty 2011 - 22:30

kurdeniewiemco, Dziękuję. Tam też będę śledził oferty, ale na 5 stronach znalazłem tylko 2 oferty. Jeden też za 2k, a drugi już sprzedany :(
C40D || C50mm/1,8 || Sigma 120-400/4.5-5.6

#190 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 20 luty 2011 - 22:36

Adler, - pilnuj, często tam widzę, 40d popularne jest, często sprzedają.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych