Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Wabienie Jeleni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 20 czerwiec 2010 - 15:58

adamotl, - powiem Ci ze slyszalem tylko kila razy jak jelen ryczy i w zeszlym roku we wrzesniu wracajac z czatowni na bagnie, ok godz 9, pomyslalem: a zarycze sobie, i tak juz nie mam nic do stracenia" no i po 1 moim ryknieciu odezwal sie byk, bylem w szoku, tymbardziej ze zaryczlame kolejny raz i znowu mi odpowiedzial:). slyszalem go jakeis 250m odemnie, pobieglem w jego strone i znowu zaryczlem, byk rowniez sie przyblizyl, ryczelismy tak spore kilka minut, porobowalem ryczec podobnie do niego, ale ze nie znalem roznych sygnalow i "slow" to byczek nie wyszedl z zarosli, potem sie chyba znudzil albo skumal ze cos nie tak i juz sie nie odzywal.

jak mozesz podlinkuj filmik, z checia obejrze, trzeba nauczyc sie tych "slowiek" przed jesiennymi zasiadkami :)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#22 cziken_81

cziken_81
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 12:56

witam widzę że temat się rozwija ,ale nie podajecie konkretów nie chwaląc się miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu pod tytułem sztuka wabienia w wykonaniu Bogdana Michalaka .jest to majster sztyk jeśli chodzi o wabienie jelenia więc szukajcie kontaktu z tym kolegą tyle co mi wiadomo to Bogdan organizuje takie szkolenia w całej Polsce.jeśli chodzi o samo wabienie to mogę wam powiedzieć że nie chodzi tu o naśladowanie ryku byka bo to wam nic nie da ja mam taką możliwość nauki w terenie co rok i są tego efekty.Gorąco polecam kolegę Bogdana Darz Bór

#23 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:29

nie podajecie konkretów

jeśli chodzi o samo wabienie to mogę wam powiedzieć że nie chodzi tu o naśladowanie ryku byka bo to wam nic nie da

Bardzo dziękuję za konkret ;-)

#24 ccorax

ccorax
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 21:57

Witam. Dorzucę od siebie parę słow na temat wabienia jeleni mimo, że zaczałem uczyć sie tej sztuki w tym roku. Myslałem o kursie ale koniec końców postawiłem na przyswojeniu podstawowych głosów wyszukanych w necie, a resztę czasu spędzić w terenie i jak najwięcej sie obsłuchać. I to chyba polecam wszystkim, którzy myślą o nauce wabienia byków. Wabić można na rekach, lampie naftowej, muszli Trytona, rurach od odkurzacza, rur kanalizacyjnych czy wabikach rozsuwanych pozwalających osiągnać głębie i rezonans. Wszystko zalezy od doswiadczenia i tego co potrafi wabiarz. Zacząłem od rąk, po tygodniu rykowiska zakupiłem wabik rozsuwany. Dla mnie strzał w 10, po kilku godzinach treningu na nim widziałem dużo lepsze efekty. Z racji czasu mogłem jeździc tylko na noc na rykowisko, miało to jednak swoje fajne plusy. Duzo większa cisza, bardzo dobrze rozchodzący i wyraźniejszy dzwięk byków i wiadomo, odgłosy lasu. Przez całe rykowisko udało mi się przywabić 4 byki. Jeden nawet na tyle mnie przestraszył, że darłem buty do auta, widoczności zero :P  Jedną z metod wabienia może być rownież uderzanie dwoch patyków o siebie. Byki podczas rykowiska uderzają wieńcami o drzewa wiec można zaciekawić nie jednego byka tym i sprowokować do wyjścia. Sama nauka wabienia głosem trwa latami, a najważniejsze to teren, sluchac, drzeć swoja jape, nagrywać,analizowac i sie nie poddawac. Zdjęcie wabika, ktorego urzywam.

Załączone pliki

#25 Miras34

Miras34
  • Nowa postać
  • 11 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:35

Na takich tubach jak na załączonym foto, odbywają się turnieje dla myśliwych. O dziwo nie jelenie tylko jury-mysliwi oceniają jakość wabienia.

#26 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:41

Witam. Dorzucę od siebie parę słow na temat wabienia jeleni mimo, że zaczałem uczyć sie tej sztuki w tym roku. Myslałem o kursie ale koniec końców postawiłem na przyswojeniu podstawowych głosów wyszukanych w necie, a resztę czasu spędzić w terenie i jak najwięcej sie obsłuchać. I to chyba polecam wszystkim, którzy myślą o nauce wabienia byków. Wabić można na rekach, lampie naftowej, muszli Trytona, rurach od odkurzacza, rur kanalizacyjnych czy wabikach rozsuwanych pozwalających osiągnać głębie i rezonans. Wszystko zalezy od doswiadczenia i tego co potrafi wabiarz. Zacząłem od rąk, po tygodniu rykowiska zakupiłem wabik rozsuwany. Dla mnie strzał w 10, po kilku godzinach treningu na nim widziałem dużo lepsze efekty. Z racji czasu mogłem jeździc tylko na noc na rykowisko, miało to jednak swoje fajne plusy. Duzo większa cisza, bardzo dobrze rozchodzący i wyraźniejszy dzwięk byków i wiadomo, odgłosy lasu. Przez całe rykowisko udało mi się przywabić 4 byki. Jeden nawet na tyle mnie przestraszył, że darłem buty do auta, widoczności zero :P  Jedną z metod wabienia może być rownież uderzanie dwoch patyków o siebie. Byki podczas rykowiska uderzają wieńcami o drzewa wiec można zaciekawić nie jednego byka tym i sprowokować do wyjścia. Sama nauka wabienia głosem trwa latami, a najważniejsze to teren, sluchac, drzeć swoja jape, nagrywać,analizowac i sie nie poddawac. Zdjęcie wabika, ktorego urzywam.

Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę jak niebezpieczne jest to dla ciebie  i nie mam tu na myśli zwierzaków.

#27 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:59

@dawko rozwinałbyś, proszę

#28 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:35

@dawko rozwinałbyś, proszę

Siedząc sobie w najlepsze w krzaczkach i dmuchając w taka tubę(bądź inny wynalazek) lepiej lub gorzej udając jelenia można zarobić przysłowiowa kule od myśliwego.

#29 fleencumn

fleencumn
  • Nowa postać
  • 784 postów

Napisano 3 tygodni temu

doxycycline hyclate vs doxycycline Depression and anxiety are highly prevalent among breast cancer survivors; in a German study, 44 38 of long term breast cancer survivors suffered from anxiety and 22 had moderate to severe depression

#30 Hiereit

Hiereit
  • Nowa postać
  • 776 postów

Napisano 2 tygodni temu

You only have one type of androgen receptor over the counter fertility drugs We found no effect of Ptch disruption on the differentiation of the multipotent CFU granulocyte erythrocyte megakaryocyte macrophage CFU GEMM, bi or unipotential CFU granulocyte macrophage CFU GM, CFU granulocyte CFU G, CFU macrophage CFU M and burst forming unit erythroid BFU E progenitors Table 1

#31 abraply

abraply
  • Nowa postać
  • 780 postów

Napisano 2 tygodni temu

These data suggest a new therapeutic approach for altering allergic responses, either accelerating them when they are desirable or inhibiting them when they are unwanted is lasix a diuretic

#32 Fueplejed

Fueplejed
  • Nowa postać
  • 757 postów

Napisano Tydzień temu

stromectol over the counter usa Gandhi S, Verma S