Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Wabienie Jeleni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 20 czerwiec 2010 - 15:58

adamotl, - powiem Ci ze slyszalem tylko kila razy jak jelen ryczy i w zeszlym roku we wrzesniu wracajac z czatowni na bagnie, ok godz 9, pomyslalem: a zarycze sobie, i tak juz nie mam nic do stracenia" no i po 1 moim ryknieciu odezwal sie byk, bylem w szoku, tymbardziej ze zaryczlame kolejny raz i znowu mi odpowiedzial:). slyszalem go jakeis 250m odemnie, pobieglem w jego strone i znowu zaryczlem, byk rowniez sie przyblizyl, ryczelismy tak spore kilka minut, porobowalem ryczec podobnie do niego, ale ze nie znalem roznych sygnalow i "slow" to byczek nie wyszedl z zarosli, potem sie chyba znudzil albo skumal ze cos nie tak i juz sie nie odzywal.

jak mozesz podlinkuj filmik, z checia obejrze, trzeba nauczyc sie tych "slowiek" przed jesiennymi zasiadkami :)

Canon RP + RF 24-105 STM

https://www.facebook....swiat.zdjecia/

#22 cziken_81

cziken_81
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 12:56

witam widzę że temat się rozwija ,ale nie podajecie konkretów nie chwaląc się miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu pod tytułem sztuka wabienia w wykonaniu Bogdana Michalaka .jest to majster sztyk jeśli chodzi o wabienie jelenia więc szukajcie kontaktu z tym kolegą tyle co mi wiadomo to Bogdan organizuje takie szkolenia w całej Polsce.jeśli chodzi o samo wabienie to mogę wam powiedzieć że nie chodzi tu o naśladowanie ryku byka bo to wam nic nie da ja mam taką możliwość nauki w terenie co rok i są tego efekty.Gorąco polecam kolegę Bogdana Darz Bór

#23 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:29

nie podajecie konkretów

jeśli chodzi o samo wabienie to mogę wam powiedzieć że nie chodzi tu o naśladowanie ryku byka bo to wam nic nie da

Bardzo dziękuję za konkret ;-)

#24 ccorax

ccorax
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 21:57

Witam. Dorzucę od siebie parę słow na temat wabienia jeleni mimo, że zaczałem uczyć sie tej sztuki w tym roku. Myslałem o kursie ale koniec końców postawiłem na przyswojeniu podstawowych głosów wyszukanych w necie, a resztę czasu spędzić w terenie i jak najwięcej sie obsłuchać. I to chyba polecam wszystkim, którzy myślą o nauce wabienia byków. Wabić można na rekach, lampie naftowej, muszli Trytona, rurach od odkurzacza, rur kanalizacyjnych czy wabikach rozsuwanych pozwalających osiągnać głębie i rezonans. Wszystko zalezy od doswiadczenia i tego co potrafi wabiarz. Zacząłem od rąk, po tygodniu rykowiska zakupiłem wabik rozsuwany. Dla mnie strzał w 10, po kilku godzinach treningu na nim widziałem dużo lepsze efekty. Z racji czasu mogłem jeździc tylko na noc na rykowisko, miało to jednak swoje fajne plusy. Duzo większa cisza, bardzo dobrze rozchodzący i wyraźniejszy dzwięk byków i wiadomo, odgłosy lasu. Przez całe rykowisko udało mi się przywabić 4 byki. Jeden nawet na tyle mnie przestraszył, że darłem buty do auta, widoczności zero :P  Jedną z metod wabienia może być rownież uderzanie dwoch patyków o siebie. Byki podczas rykowiska uderzają wieńcami o drzewa wiec można zaciekawić nie jednego byka tym i sprowokować do wyjścia. Sama nauka wabienia głosem trwa latami, a najważniejsze to teren, sluchac, drzeć swoja jape, nagrywać,analizowac i sie nie poddawac. Zdjęcie wabika, ktorego urzywam.

Załączone pliki

#25 Miras34

Miras34
  • Nowa postać
  • 11 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:35

Na takich tubach jak na załączonym foto, odbywają się turnieje dla myśliwych. O dziwo nie jelenie tylko jury-mysliwi oceniają jakość wabienia.

#26 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 769 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:41

Witam. Dorzucę od siebie parę słow na temat wabienia jeleni mimo, że zaczałem uczyć sie tej sztuki w tym roku. Myslałem o kursie ale koniec końców postawiłem na przyswojeniu podstawowych głosów wyszukanych w necie, a resztę czasu spędzić w terenie i jak najwięcej sie obsłuchać. I to chyba polecam wszystkim, którzy myślą o nauce wabienia byków. Wabić można na rekach, lampie naftowej, muszli Trytona, rurach od odkurzacza, rur kanalizacyjnych czy wabikach rozsuwanych pozwalających osiągnać głębie i rezonans. Wszystko zalezy od doswiadczenia i tego co potrafi wabiarz. Zacząłem od rąk, po tygodniu rykowiska zakupiłem wabik rozsuwany. Dla mnie strzał w 10, po kilku godzinach treningu na nim widziałem dużo lepsze efekty. Z racji czasu mogłem jeździc tylko na noc na rykowisko, miało to jednak swoje fajne plusy. Duzo większa cisza, bardzo dobrze rozchodzący i wyraźniejszy dzwięk byków i wiadomo, odgłosy lasu. Przez całe rykowisko udało mi się przywabić 4 byki. Jeden nawet na tyle mnie przestraszył, że darłem buty do auta, widoczności zero :P  Jedną z metod wabienia może być rownież uderzanie dwoch patyków o siebie. Byki podczas rykowiska uderzają wieńcami o drzewa wiec można zaciekawić nie jednego byka tym i sprowokować do wyjścia. Sama nauka wabienia głosem trwa latami, a najważniejsze to teren, sluchac, drzeć swoja jape, nagrywać,analizowac i sie nie poddawac. Zdjęcie wabika, ktorego urzywam.

Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę jak niebezpieczne jest to dla ciebie  i nie mam tu na myśli zwierzaków.

#27 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 520 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:59

@dawko rozwinałbyś, proszę

#28 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 769 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:35

@dawko rozwinałbyś, proszę

Siedząc sobie w najlepsze w krzaczkach i dmuchając w taka tubę(bądź inny wynalazek) lepiej lub gorzej udając jelenia można zarobić przysłowiowa kule od myśliwego.