Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kreta - warto być i zobaczyć....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 14:10

Czas i miejsce
Kreta, miasteczko Bali położone w samym centrum wyspy na północnym wybrzeżu. Gdzieś pośrodku drogi między Iraklionem a Rhetymnonem. Malutka, spokojna zatoczka otoczona wzgórzami i górami – te najwyższe miały ponad 1000 m n.p.m.
Koniec czerwca i początek lipca – kolory wiosny już dawno minęły, zieleń jedynie na krzewach, trawy już pożółkłe i wypalone. Ale trochę barw jeszcze jest – przede wszystkim jednak dominuje błękit – nieba i morza.

Hotelik Bali Beach – położony prześlicznie tuż nad samym morzem i jedną z miejskich plaż. Jestem w części dolnej – po drugiej stronie głównej ulicy umieszczony jest część górna – ciągnie się to po zboczu wzgórza chyba na kilkanaście pięter, a dojście do najwyżej położonych wymaga nie lada zdrowia i sporo czasu. Niestety – znaczna część musi tak biegać kilka razy dziennie – restauracja jest tylko w części dolnej. Ja za to by nie biegać dopłacałem kilkadziesiąt euro….

1. Hotel widiziany znad morza:
Dołączona grafika


2. Bar pod basenem:
Dołączona grafika

3. Taras obiadowo- widokowy
Dołączona grafika

4. Hotel w otoczeniu:
Dołączona grafika

Pośrodku hotelu zlokalizowano niewielki basenik – tylko 130cm głębokości ale dzięki temu bezpieczny, mój syn spokojnie w nim może stanąć – wprawdzie tylko na palcach a i to woda dochodzi mu do nosa, ale jakby co to do brzegu dojdzie. Nad basenem spędzimy większość urlopu – leżaki bezpłatne, pod basenem bar z napojami. Do morza zejście trwa 3 minuty – a plaża nieciekawa, piasek ciemny, poza tym komplet 2 leżaki + parasol to kilka euro dziennie.
Basen koczy się szybą, przez którą można podziwiać widoki na port, wzgórza i morze – jeszcze takiego widoczku podczas pływania nie miałem.

5. basen:
Dołączona grafika

6.
Dołączona grafika

7.
Dołączona grafika

8 widok z leżaków:
Dołączona grafika

9. widok na plażę:
Dołączona grafika

i jeszcze jeden widoczek hotelu z plaży - mój pokój na prawo od tego z różowym ręcznikiem, lekko ukryty za drzewem:

10.
Dołączona grafika

Jak pisałem hotel położony na wzgórzu-skarpie nadmorskiej schodzi prawie nad samą wodę, jak winorośl. Pokoiki spore, wygodne z pięknymi tarasami. Mój pokój z cudownym widoczkiem na Morze – codziennie oglądam spektakl barw wschodu słońca. Zachód zaś mieni się kolorami na górach i wodzie – sama gwiazda zachodzi po drugiej stronie wyspy i by zobaczyć zachód muszę wleźć na wysokie wzgórze.

Wschody:
11.
Dołączona grafika

12.
Dołączona grafika

13.
Dołączona grafika

14.
Dołączona grafika

15.
Dołączona grafika

Ciąg dalszy jutro, żebyście ocząpląsu nie dostali.... :mrgreen:

EDIT:
poprawiłem - pierwsze zostało, gdzies mi się zapodziało.... :oops: wymienię jak znajdę...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#2 Magda93

Magda93
  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 07 wrzesień 2009 - 14:12

Ładne zdjęcia. odrazu przypomnialy mi sie wakacje sprzed roku, na Majorce. bardzo podobnie tam było. prawie identycznie ^^

#3 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 wrzesień 2009 - 14:17

August, czy aby nie przeholowałeś z rozmiarem zdjęć.
Wojtek

#4 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 07 wrzesień 2009 - 14:19

August, No to już wiemy gdzie odbędzie się następny plener :-D
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#5 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 14:24

Faktycznie chyba za szeroko...
August, zostaw co lepsze kąski pokroju 15. na plener - będzie rzutnik, obejrzymy w większym formacie :-)
Efekt będzie lepszy, jak będą niepokazywane wcześniej - na forum wrzucisz po plenerze, tak ja mój tegoroczny Lwów... taka tam luźna propozycja ;-)

#6 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 22:21

ostapowicz, przepraszam pomyliłem zdjęcia wrzucane do imageshacka - jutro poprawię....
McMorris, pomyślę....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 wrzesień 2009 - 20:21

Wschody:

Fajny ten widok na te skały w oddali po prawej, można z nich fajne kadry powyciągać.

#8 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 wrzesień 2009 - 20:22

August, nie ma za co przepraszać, to tak po koleżeńsku zwróciłem uwagę.
Wojtek

#9 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 wrzesień 2009 - 13:50

Roby, cos się znajdzie ...tylko zgodnie z radą McMorris, po plenerku...może rzeczywiście coś na wieczór przygotuję....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#10 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 25 wrzesień 2009 - 22:24

Kreta jest niesamowita.

August, byłeś w Wąwozie SAMARIA?

Kilka fotek z sierpnia:

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#11 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 wrzesień 2009 - 22:41

Boss'owi wypada odpowiedzieć.... ;-)

August, byłeś w Wąwozie SAMARIA?


Byłem....nieźle musieliśmy gonić by się wyrobić...Na Elafonisi też dotarłem to dopiero raj na ziemi, jak się już oczywiście na plażę dotrze bo parking to przedsionek piekieł...

Relacja jest gotowa, ale czeka na plenerek - dopiero potem więcej zdjęć powrzucam...

Ale co racja to racja - Kreta jest rewelacyjna...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#12 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 26 wrzesień 2009 - 11:05

August pomysł na taką relacje przedni to prawdziwa skarbnica informacji dla ludzi chcących kiedyś tam pojechać nie mogę się doczekać dalszego ciągu. :clap:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych