Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Park Narodowy Gór Rodniańskich, Rumunia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miss M.

Miss M.
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Długosiodło/Londyn

Napisano 10 sierpień 2009 - 19:26

Postanowiłam założyć nowy temat, coby pochwalić się moimi zdjęciami z tegorocznych wakacji :mrgreen: Razem ze znajomymi ze studiów wybrałam się na 2-tygodniową włóczęgę po Rumuńskich górach. Najpierw zrobiliśmy 3-dniową traskę w innym paśmie, w tzw. górach Suchard, a potem dotarliśmy do naszego docelowego pasma czyli Muntii Rondei, gdzie spędziliśmy ponad tydzień. Góry są absolutnie cudowne, znacznie dziksze niż góry w Polsce. Jest tam też znacznie mniej turystów, chociaż większość ludzi spotykana na szlaku to nasi rodacy :-)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć :-)

1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

3.
Dołączona grafika
D80 + N18-70 + okazjonalnie N60/2.8 micro siostry:-) + mnóstwo chęci i zapału + mało czasu [time flies...]

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 sierpień 2009 - 21:24

Miss M., trochę jak w Bieszczadach. Pokaż jeszcze inne widoki :-)

#3 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 sierpień 2009 - 07:01

wreszcie górki...też czekam na ciąg dalszy...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#4 Miss M.

Miss M.
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Długosiodło/Londyn

Napisano 16 sierpień 2009 - 19:13

Przepraszam, że kazałam tak długo czekac, ale ostatnio ogarnęła mnie kompletna niemoc ;-)

Roby, może faktycznie niektóre fotki sprawiają wrażenie, że górki przypominają Bieszczady, ale w rzeczywistości ani przez moment nie miałam takiego skojarzenia. Otóż Góry Rodniańskie wysokością przypominają Tatry (większość szczytów oscyluje około lub ponad 2000 m n.p.m.). Jeśli z kolei chodzi o florę, góry te mają wiele wspólnego z Alpami. Rośnie tu wiele roślin czysto alpejskich. Z resztą góry te zamiennie nazywa sie Alpami Rodniańskimi.

Oto kolejna dawka rumuńskich widoków:

4. "Chmurowisko"
Dołączona grafika

5. "Chmurowisko II"
Dołączona grafika

6. Staw Lala Mare
Dołączona grafika
D80 + N18-70 + okazjonalnie N60/2.8 micro siostry:-) + mnóstwo chęci i zapału + mało czasu [time flies...]

#5 1ds

1ds
  • Nowa postać
  • 32 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 26 maj 2017 - 21:26

kocham góry







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych