Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak zwabić żółwia czerwonolicego ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacek p.

jacek p.
  • Użytkownik
  • 627 postów
  • Lokalizacja:
    Przemyśl

Napisano 29 lipiec 2009 - 14:29

Ano właśnie - znajomy ma oczko wodne, a w nim (z nieznanych mi bliżej przyczyn) dwa żółwie czerwonolice. Pyta mnie jak je stamtąd wyciągnąć ...ja mu na to - spróbuj je zwabić jedzeniem, a on na to, że się nie da.Próbował z podbierakiem - i nic. Podgryzają mu lilie i tylko co jakiś czas wystawiają łeb spomiędzy nich.
Macie jakieś doświadczenia w tym względzie ? Jak je wydobyć z tego oczka ?
Pozdrawiam Jacek P.

#2 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 29 lipiec 2009 - 14:49

jacek p., może spróbujcie udawać odgłos rosnącej lilii :)

Tak na poważnie, te żółwie nie potrafią poruszać językiem, a co za tym idzie przesuwać pokarmu. Muszą połykać go w wodzie, stąd pewnie brak skuteczności wabienia jedzeniem ;)

Czemu podbierak nie skutkuje?
Może da się je dorwać kiedy się wygrzewają.

#3 Garnett

Garnett
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa-St.Miłosna

Napisano 29 lipiec 2009 - 15:46

Gdyby to było w Warszawie to bym je odłowił :) a tak moze poszukaj nurka z okolic który je złapie za flaszkę albo za zupę żółwiową :)

#4 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 lipiec 2009 - 18:23

Jak zobaczysz ich łebki to można wziąść kawałek mięsa a w drugiej ręce podbierak, pewnie chętnie będzie próbował podskoczyć po mięso, a Ty go wtedy podbierakiem. Spróbuj je złapać też rano, bo przecież to gad i będzie się wygrzewał na słońcu, aby zdobyć energie, a rano będzie jeszcze mało ruchliwy.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#5 jacek p.

jacek p.
  • Użytkownik
  • 627 postów
  • Lokalizacja:
    Przemyśl

Napisano 29 lipiec 2009 - 19:13

Mimo, że czasy ciężkie poczucie humoru w narodzie nie ginie - to mi się podoba :mrgreen:
...a z tym wygrzewaniem na słońcu to może jest myśl ? Dziękuję na rady i proszę o jeszcze.
Znajomy jest na skraju załamania i myśli o karabinie ... :wall:
Pozdrawiam Jacek P.

#6 Kuba1997

Kuba1997
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 29 lipiec 2009 - 20:18

Sypnij na wodę trochę suszonych kiełży zdrojowców, i jak się wynurzą to podbierakiem je!

#7 Lila2006

Lila2006
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Bydgoszczy

Napisano 29 lipiec 2009 - 20:37

Mnie też ktoś podrzucił parę lat temu żółwie czerwonolice do ogrodowego stawu. Latem żyły sobie spokojnie (nie zauważyłam, żeby robiły jakieś szkody), a jesienią robiłam staw od nowa, więc po wypompowaniu wody bez problemu je złapałam. Gdyby nie to, że nie przeżyły by naszej zimy, zostawiłabym je w spokoju, a tak, to pojechały do Ogrodu Fauny Polskiej w podbydgoskim Myślęcinku.

Przykro, że są ludzie, którzy pozbywając się kłopotu, nie pomyślą, że robią kłopot komuś innemu. :-/

#8 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 lipiec 2009 - 17:25

Żółwie w stawie spokojnie przeżyją zimę, jeśli jest głęboki na conajmniej 1 metr i jeśli jest coś na dnie, dlatego są zagrożeniem dla naszych rodzimych żółwi i innych zwierząt.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#9 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*

Napisano 31 lipiec 2009 - 22:59

ktoś już coś kiedyś chyba pisał, żeby nie bawić się zwierzętami dla własnej uciechy i zrobienia foty...

#10 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Zarządca
  • 14230 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 sierpień 2009 - 06:37

bartek24861, nikt nie pisał, ze chodzi o zdjęcia.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#11 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2009 - 13:12

no fakt do złapania i przetrzymywania.

#12 jacek p.

jacek p.
  • Lokalizacja:
    Przemyśl

Napisano 01 sierpień 2009 - 19:48

no fakt do złapania i przetrzymywania.


...nie bardzo wiem w czym rzecz... ;-)
Pozdrawiam Jacek P.

#13 Lila2006

Lila2006
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Bydgoszczy

Napisano 01 sierpień 2009 - 19:59

Ja też nie rozumiem. Przecież nasze ogrodowe oczka wodne to nie jest ich naturalne środowisko, tym bardziej, że w obu przypadkach, prawdopodobnie ktoś pozbył się ich z domowego akwarium podrzucając do nas.
Myślę, że w ogrodzie zoologicznym krzywda się im nie stanie i będzie im lepiej pod fachową opieką niż u mnie gdzie mogą nie przeżyć zimy.

#14 Monastor

Monastor
  • Użytkownik
  • 3527 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 sierpień 2009 - 12:40

bartek24861, to gatunek inwazyjny. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że szkodzenie im to działanie na rzecz przyrody, a nie przeciw niej. Zresztą nikt ich nie chce krzywdzić. W ZOO poczują się na pewno dobrze.

#15 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 15 listopad 2009 - 10:08

Ano właśnie - znajomy ma oczko wodne, a w nim (z nieznanych mi bliżej przyczyn) dwa żółwie czerwonolice. Pyta mnie jak je stamtąd wyciągnąć ...ja mu na to - spróbuj je zwabić jedzeniem, a on na to, że się nie da.Próbował z podbierakiem - i nic. Podgryzają mu lilie i tylko co jakiś czas wystawiają łeb spomiędzy nich.
Macie jakieś doświadczenia w tym względzie ? Jak je wydobyć z tego oczka ?


I zalapal te zolwie?





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych