Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak zrobiłem derkacza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 23 lipiec 2009 - 13:56

Też czekam od wczoraj :D
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#22 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 23 lipiec 2009 - 15:58

Odcinek ostatni.

Czekam i słyszę jak derka z lewej, najpierw 10m pózniej 5 m no nie ważne ile, ale zbliża się . I wreszcie wychodzi wolnym krokiem na placyk, przystaje, rozgląda się i zaczyna…. derkać, no prawie spadłem z mojego stołeczka, piękny i niezapomniany widok, a wszystko to trochę ponad 3m. Myśli przebiegają szybko, placyk nie oświetlony, nastawiłem 800, czy wystarczy teraz robić zdjęcie czy pózniej, niech się przyzwyczai, a jak się poruszę zbliżając oko do wizjera to ucieknie. Ryzykuję, zbliżam oko do wizjera, widzę go, dalej derka, walę serię. Przestał derkać, chyba przestraszył się migawki. Poszedł w gąszcz. Ale akcja, wreszcie, MAM DERKACZA!!!!! i nie ważne jaka jest jakość, lepsza taka fota niż żadna. Czekam dalej, słońce już wyżej i wreszcie oświetla placyk. Przyszedł z lewej i niezbyt szybko przechodzi przez placyk, trzaskam serią i przechodzi do wysokiej trawy. Koniec ujęcia i koniec opowieści.

A ja po tym wszystkim nie mogłem ochłonąć z wrażenia.

Zamieszczam foty i cokolwiek o nich powiecie ja mam satysfakcję.
Pierwsza fota słabe światło ostrość taka sobie, no ale derkający.
Druga fota już lepsza bo placyk był oświetlony i ta fota ma pewną tajemnicę. Może ktoś odkryje.


1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

#23 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 23 lipiec 2009 - 16:43

Ufff...nareszcie zdjęcia.
Przeżywałem to razem z Tobą. Zdjęcia wydają się rewelacyjne po takiej opowieści.
A co to za tajemnica? To nie ten sam derkacz?

PS.
Zdjęcia koniecznie umieść w wątku tematycznym. Koniecznie!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#24 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 23 lipiec 2009 - 18:11

Ariston świetna opowieść i ciekawe foty :-) Ja kiedyś podeszłam derkacza na jakieś 4-5 m i jak zaczął derkać to na chwilę musiałam zatkać uszy tak mi w nich wibrowało :-D
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#25 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 23 lipiec 2009 - 18:50

A co to za tajemnica? To nie ten sam derkacz?


Derkacz ten sam na obu fotach. Za jakiś czas odkryję tę tajemnicę.
Dziękuję wszystkim, że śledzili mój serial. A mnie dzięki temu szybko minęła podróż.

#26 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 lipiec 2009 - 20:37

Opowieść z dobrą fabułą i z narastającym napięciem :mrgreen:
Gratuluję :-D

#27 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 23 lipiec 2009 - 20:46

Ariston, dzięki i gratulacje.

#28 figlet

figlet
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Piastów

Napisano 23 lipiec 2009 - 21:10

Wydaję mi się, że 1 cm od lewej krawędzi zdjęcia i jakieś 4 cm od góry widać jakąś głowę w trawie (coś wężowatego).Ja wyraźnie widzę oko a może to moja wyobraźnia ?
Ariston czy to ta tajemnica ?

#29 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 23 lipiec 2009 - 21:42

Wydaję mi się, że 1 cm od lewej krawędzi zdjęcia i jakieś 4 cm od góry widać jakąś głowę w trawie (coś wężowatego).Ja wyraźnie widzę oko a może to moja wyobraźnia ?
Ariston czy to ta tajemnica ?


Niestety, nie. To jednak wyobraźnia.

#30 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 lipiec 2009 - 07:16

pięknie, teraz nas denerwuje tajemnicą :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#31 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 24 lipiec 2009 - 07:45

pięknie, teraz nas denerwuje tajemnicą :-P


Może to zabrzmi wręcz niewiarygodnie ale tajemnica związana jest z...... Qelką.
No to chyba strasznie zamieszałem. :-D

#32 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 lipiec 2009 - 08:05

Qelka nie ściemniaj tylko gadaj co masz wspólnego z drkaczem - twój mąż wie o tej tajemnicy? :mrgreen:
Wojtek

#33 Eidolon

Eidolon
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Dukla/Białowieża

Napisano 24 lipiec 2009 - 09:17

a ja widze cos dziwnego na drugim zdjeciu przy prawej krawedzi na 1/3 wysokosci zdjecia od gory. Jakby cos metalowego tam w trawie lezalo. Chyba, ze to swiatlo tak dziwnie odbija sie od zdzbla trawy.

#34 marp10

marp10
  • Lokalizacja:
    Czerwonak

Napisano 24 lipiec 2009 - 10:01

Bo to jest derkacz Qelki. :mrgreen: :mrgreen:
Wypozyczyła tylko Aristonowi na te dwa zdjęcia, żeby opowieść była bardziej wiarygodna. Chłopak pisze książkę o ptakach to sobie na nas trenuje. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#35 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 24 lipiec 2009 - 10:39

Qelka nie ściemniaj tylko gadaj co masz wspólnego z drkaczem - twój mąż wie o tej tajemnicy? :mrgreen:

Ale się porobiło, jak w serialu brazylijskim :mrgreen:

a ja widze cos dziwnego na drugim zdjeciu przy prawej krawedzi na 1/3 wysokosci zdjecia od gory. Jakby cos metalowego tam w trawie lezalo. Chyba, ze to swiatlo tak dziwnie odbija sie od zdzbla trawy.


Nie jest to ta tajemnica. Ale gratuluję spostrzegawczości. To jest kawałek plastiku - stara rozbita doniczka, którą ktoś wyrzucił i natknąłem się na to kiedy rozdeptywałem placyk.

#36 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:42

Derkacz jest wypchany, pożyczony od Qelki, znanej w niektórych kręgach, zaprzyjaźnionych z Sebastianem O, z tego procederu. Na drugim zdjęciu wyraźnie widać trociny...
No juz weźże zdradźże tę tajemnicę, bo głupawki dostaję...

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#37 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:43

Derkacz jest wypchany, pożyczony od Qelki, znanej w niektórych kręgach, zaprzyjaźnionych z Sebastianem O, z tego procederu. Na drugim zdjęciu wyraźnie widać trociny...
No juz weźże zdradźże tę tajemnicę, bo głupawki dostaję...


michalv to dobry żart z tym wypchaniem.
No, OK. już zdradzam tę tajemnicę. Nie wiem tylko czy opowiedzieć ją w odcinkach czy też za jednym razem. Żartuję, będzie wszystko za jednym razem.
A zatem:
Jest jesień 2008 - październik. Postanowiłem zasadzić się na bażanty. Czyli budowa czatowni, ranne wstawanie, nęcenie przez kilka dni pszenicą i kukurydzą, znacie to wszystko. Przez kilka dni nic. Aż w końcu udało się zrobić parę kur. No dobra ale ja chcę koguta. I przy kolejnej próbie upolowałem go. I myślę, trzeba pochwalić się na forum.
Zamieszczam foty na forum i nawet są chwalone aż tu nagle Qelka pisze, że foty całkiem, całkiem, tylko ta trawa (jedno źdźbło) przed kogutem niewybaczalna. To ja się poświęcam, wstaję przed świtem, d.... marznie, a tu trawka przeszkadza.
Wracam teraz do derkacza, zdjęcie nr2. Przyjrzyjcie się dokładnie prawej nodze a konkretnie miejscu gdzie źdźbło trawy na wysokości uda przysłanie tę nogę.
Wyobraźcie sobie, że to źdźbło przechodziło dalej "tnąc" sylwetkę ptaka. Myślę tak: zamieszczę foty może się spodobają a Qelka napisze swoje. O, niedoczekanie. I ja tę trawkę występlowałem aby Qelce zrobić dobrze. :oops: Sądziłem, że to stęplowanie będzie widoczne. Ot i cała tajemnica.
Nie korzystam teraz z własnego komputera dlatego nie mogę zamieścić oryginału, ale obiecuję, że zamieszczę oryginał.
Pozdrawiam wszystkich, którzy uczestniczyli w tej zabawie z derkaczem w tle.

PS
A tego koguta i komentarz Qelki można obejrzeć ---->http://www.fotoprzyroda.pl/jak-focic-kuraki-kuropatwabazant-vt2001.htm
Mam nadzieję, że Qelka wybaczy mi, że ją wrobiłem w jakieś tajemnice. :-D
Qelka, :beer:

#38 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 24 lipiec 2009 - 22:15

teraz to sie uśmiałem :mrgreen:
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#39 Messenger

Messenger

Napisano 24 lipiec 2009 - 22:18

Ariston, Dobre

#40 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:55

aby Qelce zrobić dobrze


:goraco:

twój mąż wie o tej tajemnicy?


:hehehe:

Ariston, uśmiałam się w głos aż dziecko z mężem dziwnie się na mnie patrzą. Z jednej strony miło, że dostarczyłam Ci takiego kopa, który motywował Cię do zrobienia jak najczystszego kadru, z drugiej człowiek nie zdaje sobie sprawy, jaką potęgę mogą mieć słowa. Mimo wszystko cieszę się, że miałam choć ciut, ciut udziału w ustrzeleniu derkacza, choć sama nigdy go nie widziałam.

Z tym stemplowaniem to ściema :-P Sebaok , michalv, depcze nam po piętach, chyba trzeba zacząć wypychać czym innym bo trociny są juz spalone. :lol:

Ariston, raz jeszcze gratuluję , wspaniałego spotkania, zazdroszczę możliwości obcowania i uwiecznienia całkiem niezłymi kadrami.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych