Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Zimorodek - Alcedo atthis

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2234 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan

Napisano 11 listopad 2006 - 15:15

Czyli najpiękniejszy ptak Polski ( OK, może zaraz po krasce :-D ). A na pewno mój ulubiony ( zaraz po krasce ). Nie wiem czy to przez Toma Bombadila, czy też przez jego niesamowity i niepowtarzlny wygląd ( szarobury, ciemny, zimowy, pochmurny dzień nad rzeką, kikuty drzew i krzewów wyrastające znad brzegu, żółte trawsko, stalowa rzeka aż tu nagle... błękitna iskra mieniąca się kolorami tęczy i pędząca niczym pocisk! ), czy przez to ze widziałęm parę razy ale nawet się nie zbliżyłem wystarczająco :shock: Fotka poniżej jest tragiczna, wiem, ale nawet nie wiecie jak się ucieszyłem kiedy ją zrobiłem! zdjęcie zrobione moją starą manualną Careną i starym rosyjskim lustrzanym 500/8 ( 3M-5CA czy jakoś tak... ). Zdjęcie z podchodu :-) Kiedyś normalnie ustrzelę tego ptaka - zrobie mu macro w locie :-D jedno z moich marzeń...
Fotkę strzeliłem w rezerwacie przyrody koło SGGW w Wawie nad 'rzeczką Smródką' - czyli nad jakimś kanałem odpływowym :shock:
PS - jak macie zimorodki to proszę, wrzucajcie! Nawet jak macie te zimorodki z Turcji ( czarnobiałe ale też piękne )
1.
Dołączona grafika

#2 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 16:17

Zgadzam się z Tobą Dunadan, tylko u mnie na 1 jest duduś :-)
Ja niestety nie mam ani jednego zdjęcia zimorodka, a BARDZO bym chciał!!!
Przyłączam się do prośby Dunadana, WSTAWIAJCI SWOJE!!!!!!!!!
Pozdrawiam

#3 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 11 listopad 2006 - 16:52

Ja też nie mam fotki zimorodka :-( . Nawet nigdy go nie widzialem :-(
Sprzęt: NIKON D300; D70; 18-70 DX; 80-400 VR; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja galeria na DFV Moja wizytówka

#4 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 16:59

Dobra dobra :-D wrzucajcie, ale co wrzucić jak nie ma kiedy zapolować na tą papugę :mrgreen: miejsce na zimorodki mam bankowe ale albo w pracy albo pogoda do kitu.
Kiepska fotka ale zrobiona kitowym obiektywem z odległości 4-5 m z kajaka na spływie.
Wiosną zapoluje na nie i będą fotki macro bo płochliwa to ta strzała nie jest za bardzo.
2.
Dołączona grafika

#5 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 17:13

Dunadan doskonale Cię rozumiem!

Przeżyłem dokładnie to samo trzy dni temu.
Przez cały rok szukałem jak i wypytywałem wszystkich czy w moich stronach gdzieś ktoś widział zimorodka... i ostatnio podczas zasiadki na czaple własnie rozwrzeszczana, turkusowa iskra przeleciała mi przed nosem!
Patrzę z niedowierzaniem....ZIMORODEK! Siedzi po drugiej stronie stawu i ....zaczyna łowić ryby!!! Byłem w szoku...już wręcz spisałem go na straty po ostrej zimie.

Na zdjęcia był niestety za daleko ale nie mogłem się oprzeć coś tam pstryknąłem.

Fotka to duuuży crop.
3.
Dołączona grafika

Pozdrawiam!

#6 Dunadan

Dunadan

Napisano 11 listopad 2006 - 17:21

ŻYWIEC - crop duży ale za to jaki ładny - gratuluję! - i tak blisko ciebie musiał być? :-) 'Turkusowy' - brakowało mi tego słowa :mrgreen:
Tomajk - o kurde, współczuję że nie mialeś niczego dłuższego... wspmniałeś ze płochliwy nie jest... no to ja już nie jarzę - miałem z nim 3 spotkania i za każdym razem nie dalo się podejść zbyt blisko :-/ może ten twój jakoś przyzwyczajony do czlowieka? ale z drugiej strony ja robiłem zdjęcie zimorodka w centrum Wawy prawie! Wiem jedno - następnym razem będę jakoś na niego czatował...
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#7 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 17:41

Mi też brakowało tego słowa (turkusowy) - dobrze że żona jest pod ręką :mrgreen:

Ja przez dwa dni siedziałem na stawie w oczekiwaniu aż przyleci.....i nic.... ale nie załamuję się :)

Pozdrówka!

#8 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 22:37

Zywiec Crop cropem i wygląda na to że wszyscy mają cropy tylko ty narazie masz najlepszy :-D
Dunadan gdybym miał ze sobą choćby Sigmę 70-200 to byłby jak na dłoni, siedział tak przedemną z 5 minut. Byłem tam również na lądzie i żona moja podeszła do takich dwóch turkusowych gości na 4metry i spokojnie in się przyglądała a one nawet nie reagowały, będąc zajęte wypatrywaniem pokarmu.

#9 morav

morav

Napisano 11 listopad 2006 - 22:45

Fotka to duuuży crop.

ZYWIEC, i tak ładny :-D

U mnie nad rzeką są, ale chyba z gatunku tych płochliwych, może kiedyś powalcze.

#10 fototom

fototom
  • Małomówny
  • 33 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 23:06

ehh no mam pare fot zimorodkow ale na forum wstyd pokazywac, kiedy bylem w tym roku na splywie / po brdzie / widzialem je parokrotnie, niestety jedna proba ustrzelenia skonczyla sie prawie wywrotka kajaka, a reszt to poruszone, nacieszylem chociaz oko rewelacyjna fote zimorodka widzialem u znajomego z plfoto/wogole ma rewelacyjne foty/ jego nick to zegarmistrz swiatla purpurowy, pozdrawiam:)

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 23:16

ale na forum wstyd pokazywac

wstyd to "konie kraśc" i nie napiszę co jeszcze :-D jak bym miał się wstydzić to nie dałbym żadnej fotki. Mamy być kolegami a koledzy sobie pomagają dobrym słowem, uczynkiem i cośtam cośtam :-D nie ścieśniaj się tylko dawaj inni cię osądzą ale tak powinno być, zabawa i nauka i przyjemniości i żyć bez FOTOPRZYRODA sie nie da :beer: :beer: :blink: :blush: :book: :bow: :clap: :mrgreen:

Kurde dałem czadu ale chyba mi wygbaczycie, albo popędzicie.

#12 morav

morav

Napisano 11 listopad 2006 - 23:27

tomajk, :beer:

#13 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 23:33

Oj ZYWIEC sam bym chciał akie cropy robić.....

#14 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 01:06

Śliczne są te ptaszki i bardzo zręcznie łowią rybki.
Żywiec, bardzo ładnie go widać na twoim zdjęciu. ;-)
Fototom, nie wstydź się. Wiadmo, że ptaszek jest bardzo ruchliwy i bystry. To nic dziwnego, że trudno go cyknąć. Podziwiam twoje poświęcenie, prawie wypadłeś z kajaka żeby ustrzelić fotkę. :-D

#15 fotosc

fotosc

Napisano 12 listopad 2006 - 15:51

ja jeszcze nie spotkalem takiego zimorodka przed swoim obiektywem , ale jest taki :)
4.
Dołączona grafika

#16 Dunadan

Dunadan

Napisano 12 listopad 2006 - 15:54

Nasze ładniejsze :-P ale twój i tak niezły - ładne zdjęcie.

#17 fotosc

fotosc

Napisano 12 listopad 2006 - 15:59

jakosciowo zdjecie uwazam ze nie jest najlepsze

#18 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 20 listopad 2006 - 10:40

Zdublowałem temat ale już go skasowałem i dorzucam swoja fotkę też z dużym cropem.

Dawno nie byłem w terenie, więc postanowiłem skorzystać z okazji i zaczaić się na spuszczonych stawach rybnych gdzie pojawiło się kilka czapli siwych.
W czwartek zawiozłem i rozstawiłem przenośną czatownię oczywiście za zgodą właściciela stawów w niedzielę rano o 5.30 byłem już na miejscu.
Zdążyłem wejść do czatowni a przed budą wylądowała pierwsza czapla zapowiadało się nieźle.
Zaczęło świtać czaple brodziły sobie od czasu do czasu słyszałem plusk wody, gdy próbowały coś upolować na zdjęcia nie było szansy za ciemno.
Gdy się rozjaśniło okazało się, że mgła nie opuści za szybko tego terenu było szaro i ponuro na dodatek bielik cały czas ganiał czaple, po dwóch jego przelotach okazało się, że czaple się wyniosły, nie było szansy na żadne fotki.
Więc cóż mi pozostało trzeba było jechać do domu, gdy nagle znajomy głos i mała strzała leci wzdłuż resztek wody na stawie siada na kołku przed czatownią, ale odległość spora mimo to pstrykam kilka fotek to moje pierwsze zdjęcia zimorodka jednak w domu okazuje się, że nie są najlepsze, ale pierwsze koty za płoty.
5.
Dołączona grafika

Zdjęcie kadrowane co przełozyło się na stratę w jakości.
dla czepialskich nie mogłem inaczej wykadrować ponieważ straty były by jeszcze większe.
Wojtek

#19 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 20 listopad 2006 - 10:51

Bardzo fajny moment. Jednak warto było posiedzieć we mgle. ;-)

#20 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 listopad 2006 - 16:52

5.30 rano :shock: no to ja chyba jeszcze smacznie bym chrapał :mrgreen:
Ale jak na pierwsze koty to zimorodek jest ekstra.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych