Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak fotografować Zająca Szaraka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 matrekus

matrekus
  • Małomówny
  • 40 postów

Napisano 19 czerwiec 2009 - 16:40

Witam, tak jak w temacie... szukałem baardzo dużo na ten temat i nic nie znalazłem, na forum również... słyszałem tylko o wabieniu go marchwią pastewną, ale jednak nie wydaje być się to skuteczne, ponieważ nie jest taka wonna... teren na którym przebywa szaraczek jest dość duży i zbytnio nie mogę rozplanować miejsca czatowni, chodziłem zapisywałem, lecz często go nie mogłem znaleźć lub zawsze był w innym miejscu.
Pozdrawiam oraz czekam na odpowiedź

#2 pawelkorol8

pawelkorol8
  • Małomówny
  • 9 postów
  • Lokalizacja:
    lubelskie

Napisano 27 czerwiec 2009 - 12:49

Skoro jest niezbyt wonna to może zetrzyj ją na tarce?...

#3 fotosc

fotosc

Napisano 28 czerwiec 2009 - 01:34

ustaw czatownie , tak aby Ci bylo dobrze i syp caly czas w te same miejsce jedzenie , , nie przesiaduj w niej , bo nie ma sensu , jak zobaczysz ze jedzenie znika , to wtedy zacznij przesiadywac w czatowni :)zwabi sie na pewno :)

#4 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:45

To ja dołączę do pytania, jako że w temacie ssaków jestem zielony, a myślę zacząć od zajączka.

Czy on mniej jest podatny na zapach człowieka ? Podejdzie na kilka metrów, kiedy będziemy w czatowni, czy także ma znaczenie tutaj wiatr?

Pzdr i przepraszam za laickie pytanie.

#5 sebaok

sebaok

Napisano 12 sierpień 2009 - 22:31

Ja tam czasami siedze 5m od zająca bez żadnej siaty i innych wynalazków.
Jedyne co moge poradzić to nie ruszać się :-D

#6 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 13 sierpień 2009 - 07:53

Dzięki sebaok czyli mam jakieś szanse ;-)

Pzdr

#7 robkiz

robkiz

Napisano 13 sierpień 2009 - 08:10

obok mnie kiedyś przekicaly zajączki w odległości kilku(2-3) metrów gdy stałem obok większego krzaka. Niestety z racji perspektywy zdjęcia wyszły mocno średnie a oczywiście balem sie przykucnąć.
Myślę ze one bardziej wrażliwe na małe stwory czające sie w trawie - trza by eksperyment zrobić; położyć sie w czerwonej czapce :mrgreen:
Robert

#8 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 13 sierpień 2009 - 09:50

Ostatnio podjechałem samochodem do szaraka, na odległość około 3-4 metrów, a on skulił się przy ziemi i obserwował mmnie. Niestety był zbyt ciemno na wyk. zdjęcia. Innym razem czołgałem się w stronę zająca i kiedy wystawiłem głowę zza traw, żeby zobaczyć, czy nadal tam jest, on też się podniósł i wpatrywaliśmy się w siebie bez ruchu przez około minuty. Kiedy nie mogłem już więcej wytrzymać w tej nizbyt komfortowej pozycji, wyprotowałem się i zdążyłem zrobić tylko jedną fotkę, ponieważ uciekł. Ze zdjęcia nic nie wyszło, bo strasznie mi się trzęsły ręce.
Sory za przydługą opowieść.

#9 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 16 sierpień 2009 - 20:53

Widać jest róznie. Zające które spotykałem, to były zazwyczaj odległości "dokumentacyjne". Jednak raz się zdarzyło, że wyszedłem z za krzaków z odległości ok. 6m i ze spokojem zrobiłem kilka zdjęć, a szarak kicał prę metrów w lewo, parę w prawo. Niestety cały czas pod słońce, ale parę fot wyszło. Zachowywał się tak, jakby zupełnie mnie nie widział...

#10 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 17 sierpień 2009 - 07:19

Witam

Autem także udawało mi się podjechać na odległości do 10m, raz udało mi się podejść szaraka dosyć blisko, pod słońce był:

Dołączona grafika

Okazuje się teraz, że zając przebywa kilka metrów od mojej czatowni - kiedy przychodzę do niej wyskakuje z bliskich zarośli. Jakiś tydzień temu rozłożyłem zwykłą marchew (bo tylko ją miałem w zasięgu kupna) byłem przekonany, że także ją jedzą - ale nic się nie dzieje - żadna nie ruszona.

O zającach i marchewkach to mit ?? :-)
pzdr





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych