Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Moja przenośna czatownia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
565 odpowiedzi w tym temacie

#541 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 22 grudzień 2020 - 18:28

Witam ponownie. Poszedłem dziś przygotować czatownię na zimę a tu klops. Czatownia nie wytrzymała kolejnego sezonu. Nowej już nie zdążę wybudować i pomyślałem o namiocie. Coś niedrogiego by mnie interesowało jak na przykład to: https://allegro.pl/o...366fdd6604cf017 . Interesuje mnie jak zachowa się taki namiocik po wycięciu podłogi i jak zachowuje się konstrukcja w czasie gdy temperatura otoczenia jest bliska zeru. Piszą, że nadaje się na lód, ale bardziej przekonują mnie uwagi osób które miały z czymś podobnym do czynienia.



#542 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 22 grudzień 2020 - 19:42

Moim zdaniem kolor jest zbyt jasny. Rozumiem że zimowy, ale teraz zimy są "zielone". Jak pamiętam ostatnie 4 lata to w zasadzie nie było śniegu.

Lepiej kup to samo ale zielone, Ja zaliczyłem trzy takie namioty zielone. I robię to tak. Stawiam namiot w wybranym miejscu wycinam 3/4 podłogi, reszta służy do tego żeby postawić np torbę, plecak i ta reszta podłogi trochę izoluje od wilgoci.  W jednej ścianie wycinam okienko na obiektyw.

Na zewnątrz namiotu buduję stelaż np z tyczek bambusowych, te tyczki są przyczepione do każdej krawędzi namiotu, do tych tyczek mocuję poprzeczki równoległe do ziemi - 2szt/ścianę Tak powstały stelaż służy do mocowania okolicznej roślinności. Jeżeli jest mróz to ściany namiotu przu dotykaniu szeleszczą, ale ten szelest powstaje tylko przy włażeniu.

Całość widać/nie widać  na zdjęciu.

 

20201119-141503.jpg



#543 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 22 grudzień 2020 - 20:43

Moim zdaniem kolor jest zbyt jasny. Rozumiem że zimowy, ale teraz zimy są "zielone". Jak pamiętam ostatnie 4 lata to w zasadzie nie było śniegu.

Lepiej kup to samo ale zielone, Ja zaliczyłem trzy takie namioty zielone. I robię to tak. Stawiam namiot w wybranym miejscu wycinam 3/4 podłogi, reszta służy do tego żeby postawić np torbę, plecak i ta reszta podłogi trochę izoluje od wilgoci.  W jednej ścianie wycinam okienko na obiektyw.

Na zewnątrz namiotu buduję stelaż np z tyczek bambusowych, te tyczki są przyczepione do każdej krawędzi namiotu, do tych tyczek mocuję poprzeczki równoległe do ziemi - 2szt/ścianę Tak powstały stelaż służy do mocowania okolicznej roślinności. Jeżeli jest mróz to ściany namiotu przu dotykaniu szeleszczą, ale ten szelest powstaje tylko przy włażeniu.

Całość widać/nie widać  na zdjęciu.

 

20201119-141503.jpg

 


"Całość widać/nie widać na zdjęciu." Raczej nie widać, czyli jest dobrze :). Kolor tego który wybrałem jest raczej przypadkowy. Na wierzch i tak chciałem nałożyć siatkę maskującą. Nie chciałbym jednak tego zostawiać w terenie z obawy przed utratą. Drapole trzeba będzie odpuścić z takie czatowni ale na drobnicę może wystarczy.



#544 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 22 grudzień 2020 - 22:31

Z takiej czatowni to i drapole będą. Poniżej dowód. Siatki nie musisz zakładać lepiej więcej roślinności okolicznej.

Na drugim zdjęciu zaznaczam krawędzie czatowni.

 

DSC00787.jpg

 

Czat-Namiot2-Inter.jpg


Użytkownik Ariston edytował ten post 22 grudzień 2020 - 22:48


#545 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 23 grudzień 2020 - 20:28

Czyli nie będzie tak źle. Dzięki. Wesołych Świąt.



#546 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 18:16

Kupiłem coś takiego: https://www.sandacz....42-traper-.html . Prawie jak prysznic namiotowy tylko 10 cm. niższe. Ogólnie badziew ale na czatownie może się nada. Tak wygląda w polu.

1.jpg

 

 

 

 



#547 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 styczeń 2021 - 20:06

Moim zdaniem zbyt wysokie. Jak siedzę na stołku to mój wzrost to 130cm. Czyli wystarczy 140 cm. Zawsze siedzę nie stoję.

#548 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 20:39

Wiem, że wysokie ale musiałem szukać kompromisu. Zależało mi na tym żeby dolny obrys nie był zbyt duży. Ten ma 120cm. na jeden bok. Zwykłe namioty mają po 200cm. a to wymaga większego pola do przygotowania. Nie zawsze jest gdzie się ustawić. Na razie się wietrzy. Później zobaczymy czy się sprawdzi jako czatownia.



#549 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 06 styczeń 2021 - 23:41

A nie pomyślałęś o zwykłej krzesłoczatowni? Małe, sprytne, lekkie i nawet wygodne.



#550 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 16:00

Długie siedzenie mnie męczy, dobrze jest czasem rozprostować kości tylko nie wiem jak to postrzegają zwierzaki. Z pewnością duże będzie ich bardziej przerażało niż małe. Krzesłoczatownie raczej odpuściłem ze względu na jak sądzę niemożność uzyskania niskiej perspektywy. Czas pokarze co z tego wyniknie. Na pewno podzielę się z Wami moimi wnioskami.



#551 miszak

miszak

Napisano 07 styczeń 2021 - 17:50

A w jakiej pozycji chcesz fotografować? Zostawisz ją na miejscu?

 


#552 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 19:48

Staram się być jak najniżej, ale na tyle żebym mógł w momencie wciśnięcia migawki zerkać w wizjer bez kładzenia się na ziemi. Często robię to na kolanach :D Wysoka czatownia mogła by się też przydać przy wysokiej trawie. Próbuję jej niewątpliwe wady przekuć w  zalety. Jak mówi stare wojskowe porzekadło: "Niema takiej porażki której nie można by przekuć w klęskę" :D. W polu jej jednak nie zostawię bo operuję na niewielkich przestrzeniach i wszędzie jakiś łazior może się pojawić, a wtedy wiadomo.



#553 Camilo

Camilo
  • Małomówny
  • 19 postów
  • Wiek: 40

Napisano 07 styczeń 2021 - 21:00

Z krzesełek to takie coś mam ,tylko kolor mi nie podchodzi

https://www.nitehawk...with-chair.html



#554 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 08 styczeń 2021 - 15:38

Myślę, że kolor jest ok. Zresztą dla zwierzaków nie ma on większego znaczenia.



#555 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 20 luty 2021 - 19:48

Witam. Dziś przetestowałem czatownię o której pisałem parę postów wcześniej [ namiot Fast 51342 Traper ]. Ustawiłem go jakieś 4m od konara. Myślę, że na drobnice się nadaje. Efekt tutaj: http://www.fotoprzyr...-61#entry389597 . Teraz jeszcze czeka próba na myszołowa.

     

#556 czającysię

czającysię

Napisano 06 maj 2021 - 19:02

Jak by ktoś szukał namiotu, to chyba mogę polecić takie coś.
https://allegro.pl/o...zny-10636756739
Kupiłem, dziś przyszło i na sucho po rozłożeniu w domu jestem mega zadowolony. Rozkłada się błyskawicznie, okienko idealnie nadaje się do obserwacji i wystawienia aparatu, do środka super mieści mi się statyw. Na zewnątrz wrzucam jeszcze siatkę z dziurą na szkło. Jeśli chodzi o jakość, to jak na typowego chińczyka jest całkiem nieźle. Zobaczymy ile posłuży. 



#557 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 16 maj 2021 - 13:24

Też brałem coś takiego pod uwagę ze względu na szybkie rozkładanie. Napisz jak będziesz miał więcej informacji. Ja z moim namiotem byłem tylko dwa razy na myszołowa i myszołów nie przyleciał. Podeszła natomiast czapla która też jest bardzo płochliwym ptakiem. Niestety czapla lokowała się na tle słupa energetycznego lub przy porcjach rosołowych i zdjęć nie porobiłem.



#558 czającysię

czającysię

Napisano 18 maj 2021 - 08:53

Nie wiem co tu więcej napisać, użyłem go pierwszy raz przed wczoraj i się sprawdził. Jakimś tam minusem może byś to, że trzeba siedzieć prostopadle, do aparatu, a nie na wprost, ale jest wystarczająco dużo miejsca żeby ogarnąć kadrowanie itp, przez wycięte okienko. Minusem jest na pewno szeleszcząca podłoga, ale to jest przypadłość każdego namiotu. Być może ją wytnę. Na pewno ten namiot nie ma szans wytrzymać nawet małego deszczu, bo jeśli chodzi o wykonanie to jest to raczej atrapa namiotu turystycznego i obok takich konstrukcji jak Salewa Micra, czy Marabut Komodo, nawet nie stał. 



#559 radarowiec

radarowiec
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 09 czerwiec 2021 - 21:13

Masz jakieś fotki jak to wygląda w terenie? 


Użytkownik radarowiec edytował ten post 09 czerwiec 2021 - 21:14

Idziesz w teren? Sprawdź pogodę


#560 Rinho01

Rinho01
  • Małomówny
  • 9 postów

Napisano 11 czerwiec 2021 - 21:44

Po 3 miesiącach używania małej czatowni ze StealthGeara mogę stwierdzić, że daje radę. Muszę tylko ogarnąć jakeś oparcie dla pozycji parterowej. Do okien na górze krzesełko jest ok. Średni deszcz 2h przetrwałem na sucho.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych