Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

III ogólnopolski plener Fotoprzyroda - Kampinos 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Najdogodniejszy termin pleneru to:

Najdogodniejszy termin pleneru to:

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 14:10

Moi Drodzy :-)

Czytając relację znad Biebrzy widzę, że jest zapotrzebowanie na plenery, tak więc rzucam zawczasu pomysł kolejnego [tak by każdy miał czas na zastanowienie i ogarnięcie się ;-)] Na temat takiego pleneru w Kampinosie rozmawiałem zresztą z Moravem i Robym podczas pobytu nad Biebrzą :-) Jako grupa "warszawska" chcielibyśmy coś takiego zorganizować, tak aby wszyscy z Was mogli poznać i zobaczyć to przepiękne i niesamowite miejsce.

Co do szczegółów:

1. Termin pleneru - nie ustaliśmy z Roby'm jeszcze konkretnego terminu, zakładamy jednak że będzie to koniec września - październik. Sztywny termin zostanie ustalony i zakomunikowany pod koniec lipca, potem przez cały sierpień będziemy zbierać deklaracje uczestnictwa . Lista uczestników zostanie zamknięta pod koniec sierpnia, gdyż we wrześniu musimy dokonać rezerwacji w hotelu. Każda osoba, która będzie chciała "dołączyć" do pleneru po sierpniu, będzie dokonywać rezerwacji na własną rękę.

2. Zakwaterowanie - mieszkać będziemy w hotelu na terenie dawnej szkoły cyrkowej w Julinku, garść informacji ze strony hotelu:

Hotel Julinek oferuje pokoje 1,2,3 i 4 osobowe (bez łazienek), zakwaterowanie wycieczek, obozów sportowych, zielone szkoły, załóg pracowniczych, organizuje imprezy plenerowe, parking, ceny noclegu od 25 do 35 zł/osoba.
Dokładna lokalizacja: Leszno koło Błonia

Wyżywienie w zakresie własnym, na terenie hotelu nie ma restauracji, bez problemu można zamówić jedzenie dla większych grup w Lesznie, dowożą na miejsce. No i jest jeszcze barek Roztoce z bardzo smacznym żarełkiem [ci co byli znają, ci co nie byli poznają jak przyjadą na plener :-) ].

3. Dojazd
Wiadomo, na własną rękę. Najwygodniej jest oczywiście własnym samochodem, ale ta lokalizacja pleneru pozwala na uczestnictwo w nim także osobom niezmotoryzowanym – dojazd do Warszawy pociągiem czy autobusem generalnie nie jest chyba kłopotliwy, natomiast z samej Warszawy kursuje bezpośredni autobus miejski do Leszna. Z pętli w Lesznie do hotelu trzeba przejść ok. 2km, co jest chyba raczej wykonalne ;-) Dla ewentualnej grupy niezmotoryzowanej przygotuję w późniejszym terminie dokładny plan dojazdu na miejsce; a jak będzie trzeba się trochę porozwozić po puszczy, to na pewno się jakoś poupychamy w tych autach, które będą :thumbsup:

4. Atrakcje
Cóż, to chyba pisać nic nie muszę, bo wiele rzeczy jest na zdjęciach, które znajdziecie na forum. Mogę zagwarantować tylko, że mamy Wam do pokazania wiele naprawdę przecudownych i niesamowitych miejsc - dlatego też zresztą zrodziła mi się idea organizacji tego pleneru, tak by Ci, którzy mieszkają trochę dalej od Warszawy mieli okazję poznać Puszczę Kampinoską w towarzystwie tubylców ;-)
Proponuję Wam także, aby przed wyjazdem przeczytać przewodnik po Kampinosie autorstwa Lechosława Herza; jest to doskonałe kompendium wiedzy, do tego napisane świetnym językiem, co bardzo uprzyjemnia czytanie.

Dołączona grafika

To chyba tyle, dziękuję za uwagę, zapraszam serdecznie i liczę na odzew ;-)

ps. na początku napisałem o grupie warszawskiej i że chcemy - chłopaki, liczę na waszą pomoc w ogarnięciu tego, szczególnie że nie jest to zbyt skomplikowana sprawa :mrgreen:

edit. myślę, że zrobię plenerowe koszulki - to tak na zachętę dla tych, co lubią zbierać pamiątki ;-)

#2 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 14:14

Świetny pomysł, ja bym się pisał. Można było by też nocować w PTTK w Tułowicach, choć o tej porze będzie tam raczej za zimno, bo nocowałem tam jakiś miesiąc temu i te domki nie są wogóle ocieplane. A Julinek raczej spoko miejsce. A sklepów w okolicy kilka jest, i pyszna pizze w Lesznie można zjeść ;-)
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#3 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 14:20

Też rozważałem wariant Tułowic, faktycznie jest to bardzo sympatyczne i przyjemne miejsce. O lokalizacji w Julinku zadecydował doskonały dojazd [także dla niezmotoryzowanych, o czy napisałem wyżej] oraz to, że Julinek leży stosunkowo centralnie i można stamtąd udać się zarówno we wschodnią jak i zachodnią część Puszczy. Tułowice dają tak naprawdę możliwość poruszania się tylko po części zachodniej.

#4 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 14:52

Dodam, że w pierwszej kolejności trzeba ustalić termin, zatem prosimy o zgłaszanie propozycji. Ew. zrobi się ankietę.
Bierzemy pod uwagę jak było dotychczas - spotykamy się w czwartek wieczorem i do niedzieli plenerujemy, czyli 3 noclegi.

#5 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 maj 2009 - 15:46

Z racji tego, iż dostałam tylko 3 tygodniowy urlop w tym roku, w Polsce będę od 2-go do 21-go sierpnia. Stąd moja propozycja aby plener odbył się w dniach 13-16 sierpnia. Być może to będzie mało prawdopodobne bo McMorris zaznaczył, że najpewniej wrzesień/październik, ale może jednak propozycja przypadnie Was do gustu. Bardzo bym chciała wyskoczyć na taki plenerek :-)

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 15:58

Ja się dostosuję ;-)
Odnośnie sierpnia - dla mnie nie ma znaczenia, problem może być tylko taki że w sierpniu może byc po prostu mniej ciekawie. Ale z drugiej strony powinniśmy IMHO znaleźć termin w którym byłoby najwięcej ludzi... wszystkich się nie zadowoli ale trzeba się postarać by zadowolic jak najwięcej ;-)

:ninja:


#7 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 maj 2009 - 16:10

wszystkich się nie zadowoli ale trzeba się postarać by zadowolic jak najwięcej

Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie ankieta, tak jak wspomniał Roby. Czekamy na więcej propozycji :-)

#8 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 16:12

Ja w sierpniu to odpadam :-( Ale planujecie z Julinka isć gdzieś pieszo, czy dojeżdzać gdzieć dalej samochodem??
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#9 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 16:18

Nie pogniewajcie się, ale szybko utnę dywagacje na temat "kiedy" ;-)
Plener z założenia ma być jesienny, tak by było ciekawie - co bardzo słusznie zauważył Dunadan :beer:
Podam może jakie daty wchodzą w rachubę [w każdym przypadku czwartek :arrow: niedziela]:

- 24 IX :arrow: 27 IX
- 1 X :arrow: 4 X
- 8 X :arrow: 11 X
- 15 X :arrow: 18 X
- 22 X :arrow: 25 X

Niedługo w takim razie pojawi się ankieta i będzie można zagłosować na ten termin, który każdemu odpowiada. Głosować będziemy do końca lipca, przed zapisami. Większość zdecyduje, reszta się dopasuje ;-) Niezadowolonych z góry przepraszam :-)

edit. dodałem ankietę, co nie nie zmienia faktu, że ostateczną decyzję podejmie szefostwo forum do spółki z organizatorami - demokracja w nadmiarze jest szkodliwa ;-) Będziemy się starali do was dopasować... i vice versa jak to mówią :-)

#10 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 13 maj 2009 - 16:33

Jeśli już to raczej koniec września. Jeszcze przed początkiem roku akademickiego. Co prawda to końcówka jesiennej sesji, ale mam nadzieję, że mnie ona ominie.

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 16:37

Monastor, ale z drugiej strony studenci i tak zwykle już w czwartek mają wolne. Ew. jeden dzień z zajęć można się urwać...

:ninja:


#12 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 13 maj 2009 - 16:41

Dunadan, kończę pomału pierwszy rok i w każdy czwartek i piątek mam obowiązkowe zajęcia. Nie widzę powodu, żeby miało się to zmienić w kolejnych dwóch semestrach.

#13 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 maj 2009 - 16:42

No szkoda.. We wrześniu/październiku mnie na pewno nie będzie. Być może w przyszłym roku.. ;-)

#14 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 13 maj 2009 - 16:45

Dunadan, nie wszyscy :P Ja przez 16 semestrów tylko na ostatnim roku studiów miałem lzej, a tak to cały czas przerypane :-P

Monastor, a poprawki są chyba na początku, a nie na końcu września. Więc raczej głowa spokojna :-)

#15 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 16:49

coma_berenices, też mi przykro... ale jest pewien pomysł i chcemy się go trzymać. Za to jeśli byś miała chęć kiedykolwiek połazić po Puszczy w dogodnym dla Ciebie terminie - zawsze do usług :uklon: :cool2:

#16 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 17:04

McMorris, ma rację. Wpadaj do puszczy w sierpniu, zrobimy mały plenerek ;-)

:ninja:


#17 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 17:04

coma_berenices, wakacyjne miesiące w kampinosie są mało atrakcyjne z powodu dużej uciążliwości ze strony komarów. W lipcu po prostu nie da się tam zatrzymać na szlaku. A jesienią są kolory i nieco mniej liści, zwiększa się szansa na spotkanie łosia i sa poranne i wieczorne mgły, choć o te ostatnie i w wakacje nie trudno.
A jak będziesz w Polsce i chcesz skoczyć do puszczy czy nad Wislę to jest wątek na ten temat :-)

#18 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 13 maj 2009 - 17:09

McMorris, nie myślałeś może o karierze w przemyśle reklamowym? :mrgreen:
Monastor, za rok uczelnia też będzie stała, a plener będzie jeden i niepowtarzalny ;-)
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#19 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2009 - 17:20

McMorris, nie myślałeś może o karierze w przemyśle reklamowym? :mrgreen:


Śmiej się się, kiedyś popełniłem kampanię pewnego browaru, tak przy okazji - o dziwo nawet się udała można powiedzieć ;-) A teraz sam staję się powoli żywą chodzącą kampanią reklamową przemysłu piwowarskiego :mrgreen:
Miałem okazję popracować w agencji reklamowej, dorywczo przez moment - nie moje klimaty, jeśli chodzi o towarzystwo... Ty akurat na pewno wiesz o co mi chodzi ;-)

#20 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 maj 2009 - 17:45

Wpadaj do puszczy w sierpniu, zrobimy mały plenerek ;-)

Ooo, i to jest świetny pomysł. Odkąd tylko zaklepałam urlop, snuję plany o podróży w dziką Polskę ;-) KPN będzie najodpowiedniejszy, nie miałam jeszcze okazji tam być. Zatem trzymam Was za słowo i mam nadzieję, że ugadamy się jeszcze bliżej sierpnia :-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych