Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Proszę o pomoc w kupnie sprzętu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1155 odpowiedzi w tym temacie

#1121 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:24

Nie ma za co :) Ten facet ma ogromna wiedzę jeśli chodzi o wykorzystanie AF do przyrody w aparatach Nikona:

https://www.youtube....kcountrygallery

 

Napisał też świetny e-book o AF Nikona w fotografii przyrodniczej.

 

A tu masz świetny patent z którego sam osobiście korzystam, jak w ułamku sekundy przełączyć się na inny tryb AF przy zmieniającej się sytuacji, bez odrywania aparatu od oka pomiędzy: single point AF, groupAF a np. dynamic-area AF :

 

https://www.youtube....h?v=MCI1tL-aHcE



#1122 czającysię

czającysię

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:31

Dzięki!



#1123 czającysię

czającysię

Napisano 03 czerwiec 2020 - 07:43

Natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ czekam na mocowanie statywowe do obiektywu 300mm f4 PF, które idzie z Chin, to na szybko, żeby wyważyć zestaw na głowicy gimbalowej zmontowałem takie coś. I tu mam pytanie do ludzi bardziej technicznych. Czy nie uszkodzę aparatu wpinając płytkę na skrajnym prawym położeniu (pod obiektywem) do głowicy? Tworzy się jakaś dźwignia, żeby kadrować muszę użyć jakiejś tam siły, nie chciałbym uszkodzić obudowy aparatu...

1.jpg



#1124 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 03 czerwiec 2020 - 11:40

Nie jest to zbyt szczęśliwe połączenie. Awaryjnie (patrząc na twoje zdjęcie) - zaraz za osłoną przeciwsłoneczna mógłbyś podłożyć coś na wcisk w szparę pomiędzy płytka a obiektywem i trytką to ściśle przyciągnąć do siebie.

#1125 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 04 czerwiec 2020 - 10:03

To nie jest delikatny aparat i IMHO zniesie takie rozwiązanie bez problemu, ale ja osobiście w oczekiwaniu na mocowanie statywowe (BTW: mam również chińskie firmy iShoot - świetna jakość wykonania) radziłbym się ograniczyć do jakiegoś binbaga (może być plecak foto ;) ) lub po prostu fot z ręki (do czego ten zestaw jest wymarzony :)


Użytkownik fro edytował ten post 04 czerwiec 2020 - 10:04


#1126 czającysię

czającysię

Napisano 04 czerwiec 2020 - 10:22

Tak też mam zamiar zrobić, znam swoje możliwości psucia sprzętu:)



#1127 czającysię

czającysię

Napisano 08 czerwiec 2020 - 08:23

Fro, dużo masz paprochów w 300 PF? Kurde trzy, czy cztery razy był w plenerze i już mam konkretnego paprocha w środku... Przyznam że trochę mnie to martwi, tym bardziej, że jak sprawdziłem to w dwuletnim tamronie G2, nie dopatrzyłem się żadnego większego paprocha...



#1128 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 10 czerwiec 2020 - 08:21

Nie sprawdzam i nie zamierzam :) Robię zdjęcia.



#1129 czającysię

czającysię

Napisano 10 czerwiec 2020 - 13:30

Widzisz, ja też nie szukałem paprochów, po prostu przecierałem UV i zobaczyłem. Nic to mam nadzieję, że miałem po prostu mega niefart i nie będzie chi za dużo i za szybko przybywać. 



#1130 VasT

VasT
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 18 marzec 2021 - 16:54

Witam Wszystkich Serdecznie,

 

Od paru miesięcy szukam i zastanawiam się jaki sprzęt wybrać... W końcu postanowiłem zapytać się profesjonalistów, aby mnie jakoś pokierowali ;)

Co mnie interesuję ? Makrofotografia przyrodnicza.. Szeroko pojęta przede wszystkim w kontekście różnorodności owadów, roślin, grzybów itd.. Na razie chciałbym skupić się na makro, jednak z czasem nie wykluczam np. rozszerzenia zainteresowań o fotografię ptaków.. Poszukuję aparatu z wysoką skalą odwzorowania i sporym dystansem roboczym. Do tej pory "pstrykałem" od czasu do czasu zdjęcia Nikonem Coolpix S7000.. Teraz chciałbym przesiąść się na coś poważniejszego, myślałem o lustrzance z jakimś obiektywem makro. Mój budżet to 3-4 tys. zł.

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi,

Pozdrawiam



#1131 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 18 marzec 2021 - 19:36

Nikon D750 lub Z6 + af 60 f2.8, może jeszcze pierścienie. 


D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#1132 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 18 marzec 2021 - 20:53

No 3-4 tysiące to nie wystarczy na zestaw oparty na bezlustrze (nowym) i sensownym obiektywie (nowym).

Osobiście poleciłbym kupić cos używanego, może Sony A6300 plus FE 50/2,8, budżet powinien się dopiąć w segmencie używanych w 4000 PLN, a zestaw bardzo dobry. A6300 sprawdzi sie doskonale z każdym obiektywem pod Sony a przez adaptery również z innych systemów (makro zresztą też).



#1133 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2021 - 21:51

możesz tez pomyśleć o systemie m4/3

całkiem fajnie sprawdza się w makrofotografii.

obiektyw - Olympus 60/2.8 micro jest rewelacyjny

do tego aparat - albo coś Panasonica albo którego Olympusa.

W tej kwocie z obiektywem możesz śmiało szukać OMD E-M5 Mk 2 albo OMD E-M1 - Mk 1 a może i Mk2.

Panasoniki znam słabiej - ale niezły jest chyba  Lumix DC-GX9 lub GX-80

 

Może do ptaków to nie jest pierwszy wybór, ale i tym ludzie robią zdjęcia...

 
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#1134 VasT

VasT
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 19 marzec 2021 - 16:44

Dziękuje za odpowiedzi :)

Czyli jednak bezlusterkowce ;)

Z wszystkich propozycji najciekawsza wydaję mi się ta w systemie m4/3 przyznam, że nie słyszałem o nim wcześniej, ale chyba to jest to czego szukałem. Obiektyw Olympusa 60/2.8 ma świetne opinie i możliwe że nawet razem z body od Panasonica albo tym OMD E-M5 Mk2 uda się kupić nowy w okolicach 4 tys zł ;) Także trzeba się rozejrzeć za ofertami...

Co do ptaków jak wspomniałem na razie nie są one w moim głównym kręgu zainteresowań.



#1135 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2021 - 20:14

@VasT oszukaj w sieci zdjęć Marka Wyszomirskiego (np. na Forum Olympusa, olympusclub.pl) - on używa właśnie 60/2.8 i któregoś Panasonica.

Warto :-)


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#1136 VasT

VasT
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 20 marzec 2021 - 14:51

@VasT oszukaj w sieci zdjęć Marka Wyszomirskiego (np. na Forum Olympusa, olympusclub.pl) - on używa właśnie 60/2.8 i któregoś Panasonica.

Warto :-)

Poszperałem i ... faktycznie zdjęcia robią wrażenie :)  Niestety nie znalazłem konkretnie jakiego aparatu używa Pan Marek do Obiektywu 60/2.8, ale to już mniej istotne. Sam będę raczej polował na któregoś z dwóch wymienionych tutaj Panasoniców, bądź OMD E-M5 Mk 2.

Na koniec mam jeszcze jedno pytanie, jaki przebieg aparatu można uznać za niski? 5-10 tys zdjęć?
 



#1137 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 marzec 2021 - 16:00

przebieg to rzecz bardzo względna...

ja kupiłem swojego OMD-EM1 Mk.1 z przebiegiem ok 25.000

przez dwa lata dołożyłem może z 10.000

No ale równolegle pstrykam też Nikonem.

5-10. tys. to prawie "nówka" :-)

A Marek Wyszomirski (o ile ostatnio nic nie zmieniał) używa Panasonica G9 oraz Olympusa EM-10-II.


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#1138 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 marzec 2021 - 17:58


Sam będę raczej polował na któregoś z dwóch wymienionych tutaj Panasoniców, bądź OMD E-M5 Mk 2.

Zorientuj się też czy panasoniki oferują focus stacking, bo wydaje mi się, że nie, a olki to mają. Na pewno to użyteczna funkcja dostępna już w aparacie, niektórym w makro to pomaga



#1139 VasT

VasT
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 20 marzec 2021 - 18:26

przebieg to rzecz bardzo względna...

ja kupiłem swojego OMD-EM1 Mk.1 z przebiegiem ok 25.000

przez dwa lata dołożyłem może z 10.000

No ale równolegle pstrykam też Nikonem.

5-10. tys. to prawie "nówka" :-)

A Marek Wyszomirski (o ile ostatnio nic nie zmieniał) używa Panasonica G9 oraz Olympusa EM-10-II.

Dobrze wiedzieć, akurat o taki przedział pytałem, bo parę egzemplarzy, który przeglądałem mieściły się w tym zakresie ;)

 

Zorientuj się też czy panasoniki oferują focus stacking, bo wydaje mi się, że nie, a olki to mają. Na pewno to użyteczna funkcja dostępna już w aparacie, niektórym w makro to pomaga

Z tego co doczytałem to DMC-GX9 oferuje tą funkcję, natomiast GX80 już nie.



#1140 VasT

VasT
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 16:16

Witam ponownie ;)

Mniej więcej od miesiąca przeglądam już oferty aparatów i wciąż nie znalazłem interesującego mnie body (cena, ilość zdjęć, stan) jeśli chodzi o Olympus OMD EM5, o M1 nie wspominając.

Stąd też chciałbym poznać Waszą opinie na temat Olympusa OMD EM 10 M II, który z tego co wyczytałem jest najprostszy?  i ustępuję pozostałym z rodziny OMD EM.. Jednak ma dobrego recenzje i z tego co zauważyłem jest go na rynku wtórnym najwięcej.

Pytanie brzmi czy warto? Czy lepiej poczekać i szukać dalej body z serii EM5/M1 lub Panasonic GX9?

 

Serdecznie pozdrawiam







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych