Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Proszę o pomoc w kupnie sprzętu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1155 odpowiedzi w tym temacie

#1081 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 13 grudzień 2018 - 19:11

@Vulpes, Jaki/e masz obiektyw/y do fotografii ptaków do Swoich Pentaxów ?


Coolpix P90, EOS 70D


#1082 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 13 grudzień 2018 - 21:20

@Vulpes, Jaki/e masz obiektyw/y do fotografii ptaków do Swoich Pentaxów ?

Pentax DA*300/4 i TC 1.4x do tego.


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#1083 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 16 grudzień 2018 - 13:08

Poczytałem, popatrzyłem i @Vulpes miałeś rację że niestety do Pentax'a w dłuższych tele jest pustka, tak więc chyba wybór padnie an Canona. Teraz tylko na jakie body się nastawiać, w porównaniu do Pentax'a kupię starsze a wcale nie lepsze. 50D już chyba za stary? Może 60D? 70D do 2tys samo body jedynie. Brać pod uwagę serię xxxD? Dość ciekawym i nie drogim obiektywem jest sigma 100-300 f4, tylko nie ma stabilizacji a te body Canona też jej niestety nie mają... 


Coolpix P90, EOS 70D


#1084 morfeush

morfeush
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 17:58

Czasami spotykam  teleobiektywy  pod przejsciowke m42, min raynox 400, paragon 400 1:6.3 itd, nigdy nie podczepialem  czegos takiego i chcialbym spytac czy ktos z was mial doswiadczenie z takimi obiektywami jesli tak bylbym wdzieczny za informacje jak sprawdzaja sie w fotogografi przyrody

Ps mam tez analoga i mysle czy nie kupic jako dodatkowe lustro jakiejs radzieckiej rakiety



#1085 El_Pepito (Szymon Peplowski)

El_Pepito
  • Nowa postać
  • 15 postów
  • Wiek: 29
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 marzec 2019 - 20:42

pytanko panowie i panie :D uniwersalny obiektyw z głownym przeznaczeniem na krajobrazy, ale fajnie jakby mozna go bylo zabrac na urodzinki ciotki lub do miasta :D  cena do 1500 tys :D mocowanie canon  matryca apsc co byscie polecili ?



#1086 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 23 marzec 2019 - 20:43

canon 17-40L


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#1087 El_Pepito (Szymon Peplowski)

El_Pepito
  • Nowa postać
  • 15 postów
  • Wiek: 29
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2019 - 21:30

A do makro pod canona ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1088 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:00


A do makro pod canona ?

 

Cześć, podczepie się pod temat bo wyżej poruszony ale zapytam dokładniej, pod Canona do Makro w co byście polecili pójść:

- Tamron 90 2.8

- Sigma 105 2.8

- Canon 100 2.8 L IS

 

?



#1089 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:47

Nie mam systemu Canona, ale robie makro i podpowiem, że zawsze warto kupic szkło natywne, dedykowane czyli firmowe, na drugim miejscu Tamron ale w wersji najnowszej ze stabilizacją, na końcu Sigma 105 ale tez ze stabilizacją. -Starszych wersji Tamrona czy Sigmy nie warto kupować, chyba że zaznacza się wyraźnie aspekt ekonomiczny. Wcześniejsze Tamrony miały problemy z awariami - wiązek jakichś przewodów szczegółów nie pamiętam, niemniej zdjęcia Tamron robił naprawdę fajne. Sigma znowuż pancerne szkło, miałem oba te niededykowane szkiełka, Byłem zadowolony do czasu zakupu szkła natywnego. Nowe wersje T i S ponoć również  godne polecenia, niemniej Canon 100/2,8 zbiera rewelacyjne opinie.



#1090 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 11 kwiecień 2019 - 06:12

Dzięki Przemku @PREM za opinię na temat szkieł do makro - po cichu liczyłem na Twoje zdanie ;) - sam też z tego co czytam i weryfikuje bardziej skłaniam się ku tej L-ce Canona ale nie mam w otoczeniu nikogo kto ma doświadczenia z T i S dlatego też postanowiłem tutaj zapytać.



#1091 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 11 kwiecień 2019 - 08:43

Jeśli tylko finanse pozwolą, kupuj Canona. Docelowo można myśleć i o innych ogniskowych w makro, fajne są i czasami fajnie uzupełniają taki ogniskowe 50, 60, 70.. Canon ma też bardzo fajną 60 tkę :-)



#1092 Jakubw

Jakubw
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 12:39

Witam. Przymierzam się do kupna mojego pierwszego sprzętu. Budżet jaki planuje przeznaczyć to 2-2,5k. Sprzęt będzie stosowany w takiej kolejności:zwierzęta, przyroda, lasy, krajobrazy, burze, pioruny etc oraz od czasu do czasu zdj ludzi. Myślałem nad canonem 7d (chociaż na inne modele czy tez firmy nie jestem zamknięty)i jakimś obiektywem do zwierząt etc. za resztę i ewentualnymi innymi obiektywami które będą uzupełniały moje fotograficzne cele ale to już wizja miesięcy.

Użytkownik Jakubw edytował ten post 02 marzec 2020 - 12:44


#1093 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 23:28

Witam. Przymierzam się do kupna mojego pierwszego sprzętu. Budżet jaki planuje przeznaczyć to 2-2,5k. Sprzęt będzie stosowany w takiej kolejności:zwierzęta, przyroda, lasy, krajobrazy, burze, pioruny etc oraz od czasu do czasu zdj ludzi. Myślałem nad canonem 7d (chociaż na inne modele czy tez firmy nie jestem zamknięty)i jakimś obiektywem do zwierząt etc. za resztę i ewentualnymi innymi obiektywami które będą uzupełniały moje fotograficzne cele ale to już wizja miesięcy.

Wydaje mi się, że musisz podwoić ten budżet.



#1094 giba7mvp

giba7mvp
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 19:06

Witam. Przymierzam się do kupna mojego pierwszego sprzętu. Budżet jaki planuje przeznaczyć to 2-2,5k. Sprzęt będzie stosowany w takiej kolejności:zwierzęta, przyroda, lasy, krajobrazy, burze, pioruny etc oraz od czasu do czasu zdj ludzi. Myślałem nad canonem 7d (chociaż na inne modele czy tez firmy nie jestem zamknięty)i jakimś obiektywem do zwierząt etc. za resztę i ewentualnymi innymi obiektywami które będą uzupełniały moje fotograficzne cele ale to już wizja miesięcy.

na początek proponowałbym superzooma Lumix fz1000, w budżecie jak najbardziej się zmieścisz, fajny aparat, fajne światło i co z tego że calowa matryca, zdjęcia wychodzą świetne, połazisz pofocisz jak się wkręcisz to kupisz coś lepszego ;)



#1095 miszak

miszak

Napisano 15 marzec 2020 - 10:18

na początek proponowałbym superzooma Lumix fz1000, w budżecie jak najbardziej się zmieścisz, fajny aparat, fajne światło i co z tego że calowa matryca, zdjęcia wychodzą świetne, połazisz pofocisz jak się wkręcisz to kupisz coś lepszego ;)


Czy ten panas podobnie jak bezlustra tego producenta nie ma DPAF? Jeśli tak nie nadaje się do zwierząt. Jedyny kompakt do tego celu to chyba RX10. Jeżeli ktoś chce również filmować to pokona każdą lustrzankę. Jeśli nie brałbym dslr no.7d.

 


#1096 Kravietz

Kravietz
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 22:50

Cześć, aktualnie mam Sony A7 II i chciałbym kupić teleobiektyw. Przymierzam się do zakupu 200-600 :) Jednak w cenie nowego (używanego jeszcze nie widziałem) można znaleźć używany zestaw np. Nikon D500 razem z Nikkorem 200-500, a to genialny zestaw i na pewno lepiej będzie sobie radził niż ten A7 II który mam. Docelowo wymienię go w przyszłości na nowsze body, ale nie wiem kiedy. Co byście poradzili? 


Użytkownik Kravietz edytował ten post 17 marzec 2020 - 22:50


#1097 giba7mvp

giba7mvp
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 14:03

Czy ten panas podobnie jak bezlustra tego producenta nie ma DPAF? Jeśli tak nie nadaje się do zwierząt. Jedyny kompakt do tego celu to chyba RX10. Jeżeli ktoś chce również filmować to pokona każdą lustrzankę. Jeśli nie brałbym dslr no.7d.

zgadza się miszak panasy są oparte na detekcji kontrastu i faktycznie czasem bywa to frustrujące jak w lesie ma problem ze znalezieniem ostrości ale czy to dyskwalifikuje go w amatorskiej fotografii przyrody, mnie się nim świetnie fociło, na tyle dobrze że wszedłem też w bezlustra Panasa, oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i wyboru pozdrawiam ;)



#1098 Vulp

Vulp
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 21 kwiecień 2020 - 20:54

Cześć! Szukam porady przy wyborze obiektywu do Nikona D7100. Planuję fotografować przede wszystkim ssaki, ale dobrymi zdjęciami ptaków też nie pogardzę :) W grę wchodzi głównie fotografia z podchodu, okazjonalnie z czatowni. Budżet na szkło to maksymalnie 2500. Znalazłoby się coś w tej cenie? Przerzucam się z coolpixa P900.



#1099 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 22 kwiecień 2020 - 04:20

@Vulp Tamron 150-600
Innej opcji nie widzę, jeśli chodzi o relacje jakiści do ceny, mam tu na myśli wykonanie i zdjęcia jakie potrafi dać to szkło.
Ogniskowa super uniwersalna i stabilizacja.

Użytkownik lukasz.drobot edytował ten post 22 kwiecień 2020 - 04:22

D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#1100 Toke (Tomek Wielgus)

Toke
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • Wiek: 41
  • Lokalizacja:
    Tarnów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 14:10

@Vulp albo Tamron 100-400, mam i jestem zachwycony :)







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych