Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Pojezierze Mazurskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
385 odpowiedzi w tym temacie

#21 dynax

dynax
  • Użytkownik
  • 489 postów

Napisano 17 maj 2009 - 23:10

co to za miejsca z 7 i 8?

Sęk w tym że nie pamiętam, miałem tylko parę godzin na wycieczkę więc tempo było zawrotne i w dokumentację się nie bawiłem. Dalszych porównań brak :-/ muchomor powinien mieć więcej kaderków z tamtych lat, no i ma skaner ;-) A dziewiątka jest śliczna.

A7

#22 Monastor

Monastor

Napisano 20 maj 2009 - 17:35

Mortis, niesamowite kolory, mgła dodaje scenie plastyki. Zacne ujęcie.

#23 Mortis

Mortis

Napisano 03 czerwiec 2009 - 08:17

10.

Dołączona grafika

Okolice wsi Stary Olsztyn. Na meteorogramach wypatrzyłem silny wiatr, niskie chmury, deszcz. Wymarzone warunki :) Potem oczywiście zmokłem, ale zdecydowanie wole taką, dynamiczną pogodę, niż błękitne niebo.
World is a lonely place - you're on your own.

#24 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 08:49

Mortis, ma się to oko, fajnie się ogląda twoje prace,też wolę jak na niebie jakaś chmurka zawiśnie :mrgreen:

#25 Dunadan

Dunadan

Napisano 03 czerwiec 2009 - 12:34

Mortis, 3 i 4 robią piorunujące wrażenie - świetna robota! na 9 świetna kolorystyka, ale na 10 chmury jak dla mnie ciut zbyt ciemne.

Ja na mazurach byłem raz :mrgreen: i bardzo żałuję ze tylko raz, było to rok temu i teraz nie pamiętam czy wstawiałem te fotki, ale w tym temacie ich nie ma a chyba się przydadzą a poza tym obrobiłem je w zupełnie nowy sposób.. Okolice miejscowości Przewięź - kilka przepięknych rezerwatów przyrody i NAPRAWDĘ piekne lasy - mówię to wam ja, leśnik :mrgreen:

11.
Dołączona grafika

12.
Dołączona grafika

13.
Dołączona grafika

:ninja:

#26 Mortis

Mortis

Napisano 03 czerwiec 2009 - 14:54

fajne, takie minimale :) niby kompozycje takie jakich sie widzialo duzo, ale mimo tego wylamuja sie, stoi za nimi cos wiekszego. Przyciagaja oko. Poruszenie chmur to efekt wiatru, czy szarego filtra?

#27 Dunadan

Dunadan

Napisano 03 czerwiec 2009 - 15:45

Mortis, efekt późnego wieczora, ISO100, f:11 i 30 sekund :mrgreen: Szara połówka by się przydała, wyciągnęłaby ładnie kontrasty, musiałem sobie radzić cyfrowymi filtrami i warstwami w PSuju...

#28 Mortis

Mortis

Napisano 03 czerwiec 2009 - 17:21

mialem raczej na mysli cos w stylu ndx400 hoyi. Bylem ostatnio o krok od klikniecia w kup teraz.. ale cos mnie powstrzymalo jednak. 200 stowy za filtr ktory bylby raczej rzadko wykorzystywany to dla mnie duzo. Juz lepiej zainwestowac w 10 biletow na pociag w jakies fajne miejsca :)

#29 Dunadan

Dunadan

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:01

200zł? :shock: nie wiedziałem że te filtry są tak drogie... ale może warto? dają niesamowite efekty.

#30 August

August

Napisano 04 czerwiec 2009 - 07:20

ładne te "maziaje" na niebie i wodzie...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#31 WildRoses

WildRoses

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:49

Ciekawi mnie dlaczego tak mało zdjęć z naszego "cudu natury"? Tak czy inaczej dokładam swoje trzy grosze - zdjęcia zrobione z jednego miejsca w przeciągu kilku minut, tyle tylko, że w różnych kierunkach. Jezioro Mamry.
14.
Dołączona grafika
15.
Dołączona grafika
Nikon i klamoty

#32 Mortis

Mortis

Napisano 05 sierpień 2009 - 17:45

no wreszcie sie cos ruszylo :)

14 fajne, choć jest chyba sporo niedoświetlone. Na oko jakies 2 ev więcej, plus polowka na gore, i mamy ten sam kadr, ale juz o zupelnie innym charakterze :)

15 natomiast jak dla mnie zbyt centralne..

Dodam parę zdjęć od siebie.

16. Jezioro Limajno

Dołączona grafika

Szczerze mówiąc, trafiliśmy tam przypadkiem. Miejsce do fotografowania wschodu słońca tamtego dnia wypatrzyłem z satelity, no i jak to w takich przypadkach czasem bywa, okazało się niedostępne. Wyruszyliśmy więc przed siebie, i po jakimś czasie oczom naszym ukazał się powyższy widok. Było to około godziny 3.30.

17. Droga do Kaborna

Dołączona grafika

Kaborno to mała miejscowość położona na południowy wschód od Olsztyna. Jako, że niestety zadziwiająco często przypadek rządzi moimi fotograficznymi poczynaniami, to do tej wsi również po raz pierwszy trafiłem przypadkowo. Okolica jest niezwykle urokliwa, będąc tam po raz pierwszy byłem na prawdę oczarowany.. W okolicznych dolinach spotkać można konnych jeźdźców, a ze wzgórz, jak zapewniają mieszkańcy, rozpęd biorą miłośnicy lotni. Gdybym miał w tym momencie wybrać gdzie wybuduje dom, byłoby to właśnie w Kabornie.

18. Jezioro Swobodna

Dołączona grafika

Jezioro Swobodna leży w niedużej odległości od Limajna. Miejsce wręcz idealne do zachodów słońca :)

Na razie tyle ode mnie. Nie wierze, by wśród użytkowników forum tylko 3-4 osoby były z Warmii i Mazur, pokażcie proszę, jak w Waszych oczach wygląda nasz region :)

#33 August

August

Napisano 06 sierpień 2009 - 07:22

WildRoses, 14 bardzo urokliwa, trochę kontrastu by się jednak przydało...
Mortis, 16 i 18 śliczne :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#34 Roby

Roby

Napisano 06 sierpień 2009 - 13:44

WildRoses, pierwsze ładne, drugie nieco ciemne.
Mortis, 16 najciekawsze. Ostatnie - jak dla mnie - za bardzo chyba cienie rozjaśniłeś, albo coś mieszałeś z kolorami, nienaturalnie to wygląda, bo sam kadr ładny.

#35 Mortis

Mortis

Napisano 06 sierpień 2009 - 19:03

Ostatnie - jak dla mnie - za bardzo chyba cienie rozjaśniłeś, albo coś mieszałeś z kolorami, nienaturalnie to wygląda, bo sam kadr ładny.

ile ja się wtedy namęczyłem, nadenerwowałem, to nie potrafię opisać... Nie wiedzieć czemu, nagle coś mi się z profilami kolorów pomieszało ;/ fotka wywołana w nx'ie wyglądała zupelnie inaczej jako jpg w przeglądarach.. pól dnia straciłem na walce z tym problemem. Tym nie mniej finalny efekt co do kolorów itp jest mniej więcej taki jak to zapamiętałem będąc na miejscu. Co raz bardziej skłaniam się ku analogom.. żadnych niepotrzebnych komplikacji, czysta fizyka, chemia, optyka, czyli tak, jak być powinno.

#36 Technik

Technik

Napisano 07 sierpień 2009 - 18:37

Stawiam na 18. Jest bajkowo, może trochę zbyt "hdr-owo".
19 Gdzieś przy trasie między Olsztynem a Szczytnem. Więcej tu chmur niż jeziora, ale niech tam.
Dołączona grafika

#37 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski

Napisano 19 sierpień 2009 - 21:52

Technik, bardzo fajne, aż sie chce pobiec za ,,tamtą" łąkę aby zobaczyć co jest dalej, szkoda że nie dałeś miniwięcej pierwszego planu, tak troszkę w dół i byłoby idealnie - miałeś polarka?

20 taki tam zachód jak wiele na Warmii :lol:

Dołączona grafika

jez Krzywe w Olsztynie, musiałem na czymś zbudować ten pierwszy plan stąd te drabinki, może troszkę industrialnie ale..

#38 Technik

Technik

Napisano 21 sierpień 2009 - 20:29

kucharzewski, tylko szara połówka. Rzeczywiście mogłem trochę bardziej pokazać pas trzcin. Właśnie zacząłem tygodniowy urlop i wybrałem mazury. Może wpadnie parę ciekawych kadrów.

#39 WildRoses

WildRoses

Napisano 22 sierpień 2009 - 10:08

Technik, ładny kontrast
kucharzewski, niby "taki tam zachód" ale aż się łezka w oku kręci jak się na takie widoczki patrzy. No nic, jeszcze kilka miesięcy i znów Mazury witają ;-)
Nikon i klamoty

#40 erde

erde
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 08 wrzesień 2009 - 22:20

Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić - chyba najbardziej pasuje tu. Wschód słońca na Warmii:

21.
Dołączona grafika
Nikon @ Nikkor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych