Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Stare kościółki, cerkwie, meczety i inne świątynie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
775 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 17:47

Zapraszam do zamieszczanie zdjęć starych kościółków. Czemu tak zdrabniam? bo wolałbym raczej zdjęcia starych, małych świątyń, np. drewnianych, a nie wielkich kościołów pełnych przepychu.
Na początek zdjęcie wnętrza kościółka św. Idziego w Inowłodzu. XI wiek... sory za przepał ale inaczej się nie dało.

1.
Dołączona grafika

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 20:42

Ładna kompozycja, fajne zdjęcie, z tym przepaleniem trudno na takim zdjęciu coś zrobić, musiałbyś wrcić tam w innych okolicznościach, a nie zawsze można :-) . Tam mnie jeszcze nie zaniosło.
Cieszę się, że założyłeś taki wątek, zaraz wrzucę coś swojego.

[ Dodano: 2006-11-08, 20:52 ]
A to moja ulubiona cerkiew w Uluczu, zdjęcie nie jest rewelacyjne, ale miejsce warte odwiedzenia:

2.
Dołączona grafika

#3 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 08 listopad 2006 - 22:00

U mnie też jest fajny Kościół. Może nie aż taki malutki ale nie za duży.

3.
[img][img]http://images2.fotosik.pl/238/227f6606058c699e.jpg[/img][/img]

#4 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 22:35

Kacpero, a gdzie on sie mieści? Taka ładna szachulzowa ściana, to chyba gdzieś północno zachodnie tereny Polski?

#5 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 08 listopad 2006 - 22:54

woj. lubuskie, gmina Łagów, wieś: Żelechów. Wioska z bogatą historią (jak i cała okolica). Wypędzeni z Polski "bracia arianie" osiedlili się w Żelechowie w XVII w. i zbudowali ten kościółek oraz piękny pałacyk który teraz jest ruiną.
Ciekawa okolica pod względem historycznym i przyrodniczym, jeśli ktoś będzie przejeżdżał to zapraszam do zwiedzania.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 listopad 2006 - 00:01

Kurde - piękne te wasze kościółki! naprawdę rzadko się takie spotyka.

Roby - okienka jak z Hobbitonu :-D
Kacpero - twój kościół jest chyba bardzo nietypowy - pierwszy raz w życiu widzę tego tyou budowlę... tzn. w wykonaniu kościelnym :-)

:ninja:


#7 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 10 listopad 2006 - 22:55

Dunadan,robiłeś kościólek w Inowłodzu,a nie zajrzałeś do Spały ?(rzut beretem).Jest tam piękny modrzewiowy kościólek,zresztą sam tam często przejeżdżam w sprawach serwisowych i tak się zbieram i zbieram, by zabrać torbę ze sprzętem...

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 listopad 2006 - 23:11

Podobają mi się Wasze zdjęcia i podoba mi sie pomysł fotografowania starych kościółków. Czekam na więcej.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 listopad 2006 - 10:45

Bodziek - jasne, znam ten kościółó... ale jakoś tak nigdy okazji nie było :roll: ( tere fere - okazja była, ale jakoś pomysłu brak ). Poza tym ten kościółek znacznie trudniej ustrzelić. Na pewno będę jeszcze próbował.

:ninja:


#10 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 listopad 2006 - 11:51

Czekam na więcej.

To ja mam coś takiego. Kościółek/cerkiew z Beskidu Niskiego, ale gdzie dokładnie to jest, to podam później. Muszę to ustalić bo przyznam zapomniałem.

Edit: już ustaliłem, to Czyrna - cerkiew greckokatolicka p.w. św. Paraskewy

4.
Dołączona grafika

#11 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 12:02

Fajny kościółek i ciekawy murek wokół.

#12 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 listopad 2006 - 14:12

No właśnie murek od razu mi się rzucił. Bardzo ciekawa konstrukcja.
Aha, nikt nie był we wnętrzu tych kościółków? Nigdy nie zapomnę wnętrza cerkwii na Grabarce... niestety nie miałem jeszcze wtedy aparatu ( miałem manualnego analoga ) a i chyba zdjęć nie wolno było robić a ja nie chciałem psuć nastroju...

#13 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 11 listopad 2006 - 18:09

Temat, przynajmiej dla mnie bardzo ciężki do fotografowania.
Co do samych budowli, mam kilka upatrzonych. Cel - płomykówka
pozdrawiam

#14 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 13:40

i chyba zdjęć nie wolno było robić

We wnętrzu cerkwii na Grabarce niestety nie mozna robić zdjęć. A szkoda. Pytałem się kiedyś o to.

#15 maczeta10

maczeta10
  • Małomówny
  • 26 postów
  • Lokalizacja:
    Kozienice

Napisano 13 listopad 2006 - 14:42

Roby, Jakbyś ładnie poprosił to pewnie dało by radę :-)
''Jak już zupełnie nie wiesz co powiedzieć, to powiedz prawdę "
Kilka Moich Fotek - Galeria

#16 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 18:27

Maczeta może nie miałem wewnętrznej siły przekonywania, bo pytałem się dwóch młodych zakonnic, z jedynego (chyba) w Polsce prawosławnego klasztoru, które akurat coś tam przygotowywały, a wiesz jak to jest z takimi osobami - młode "aktywistki", jak mus, to mus :-D

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 21:58

Roby - ja wiem czy szkoda?... wiesz są takie miejsca w które aż szkoda ingerować... IMHO Grabarka jest jednym z nich. Śmiem twierdzić że atmosfera jest o wiele bardziej niesmaowita niż na komercyjnej Jasnej Górze ( OK, może poza samym Obrazem )

:ninja:


#18 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 22:44

Tak, atmosfera na Grabarce jest niesamowita. Na marginesie wnętrze Grabarki jakiś zawodowiec fotografował, bo pocztówki mozna było nabyć. W każdym razie dla mnie jest też tam bardziej uroczo niż na Jasnej Górze.

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 23:13

A odwiedzałeś okoliczne wsie? byłęm w jednej żeby nocleg nzleźć ( nie znalazłem, nie pamiętam czemu, chyba cena mi nie pozwoliła ) - po prostu piękne... i te gniazda bocków wszędzie :-D
Grabarka urzekła mnie ciszą i spokojem... piękne miejsce... i ten las krzyży...

:ninja:


#20 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 23:24

Dun ja po prostu uwielbiam te okolice. Kiedyś nawet podróżowałem sobie specjalnie i oglądalem tamtejsze okolice kościółki, cerkwie, synagogi, domy. Tam się czuje smak kresów. A wsie? Po wątku o starych chatach już sie pewno zorientowałeś :-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych