Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Gęś zbożowa Anser fabalis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 27 marzec 2009 - 21:35

Dziwne, że jeszcze takiego tematu nie ma :lol:
Jeśli uznacie, że to nie nadaje się do tego tematu proszę o usunięcie.
1. grupka gęsi zbożowych
Dołączona grafika
pozdrawiam

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 27 marzec 2009 - 22:06

Przepiękne ujęcie! Mnie urzekło. Naprawdę wielkie gratulacje!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 22:15

Ciekawy kadr - ten księżyc dużo wnosi ;-)

#4 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 27 marzec 2009 - 22:18

Marcin D., :clap: :thumbsup:
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#5 aloes

aloes
  • Użytkownik
  • 271 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze :)

Napisano 27 marzec 2009 - 23:56

Fantastyczne...
Canon 40D, C 24-105, C 100-400, Sigma 10-20, C 100 Macro, C 430 ExII, Manfrotto, Sirui, różny drobiazg i wielkie plany.
Ponadto C PowerShot SX220, rower, sporo zapału i straszliwy brak czasu.

#6 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 29 marzec 2009 - 21:35

Nie myślałem, że tak się spodoba. Dziękuję bardzo!
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#7 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 30 marzec 2009 - 11:40

Marcin D., jak najbardziej się nadaje, świetnie to wykombinowałeś, z tym księżycem. :mrgreen:
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#8 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 30 marzec 2009 - 12:07

Marcin D., ale super je złapałeś:) Gratuluję.

#9 zeenon

zeenon
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2009 - 18:57

Marcin D., świetne :-)

jedna widać sie wyrwała z tłumu hihi
ND90, szkła, pierścienie, tektura i inne..

#10 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 22 marzec 2010 - 13:12

Mało tu tego gatunku, więc wrzucam.. efekty porannego ukrywania się pod siatką :lol:

2.
Dołączona grafika

#11 soko

soko
  • Małomówny
  • 8 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 22 marzec 2010 - 17:24

Ta całkiem z przodu po prawej stronie - to chyba białoczelna. Krzysztof
Canon 500D Sigma 150-500

#12 miszak

miszak

Napisano 22 marzec 2010 - 21:08

Przemasl bardzo fajne ujęcie. Ja takie lubię. O której się położyłeś i ile musiałeś czekać na to widowisko?
Trzy gęsi na pierwszym planie to białoczółki.

 


#13 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • Lokalizacja:
    Namysłów

Napisano 23 marzec 2010 - 06:21

Przemasl te gęsi siadają gdzieś pod Bralinem? Ta wyżej wygląda mi na odmianę tajgową, te niżej na tundrową.
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,

#14 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 23 marzec 2010 - 11:09

Tak, gesi siadają na łąkach pod Bralinem (od strony Namysłowa) :-)
Byłem na miejscu dopiero przed 8 rano.
Gęsi pasły się jakiś kilometr od miejsca mojego czatownia. Coś je spłoszyło i przyleciały obok mnie. Czekałem może z 1,5 godziny na przylot , później żerowały kilka godzin. Po południu już nie wytrzymałem i powoli się wycofałem.
Trochę się wypłoszyły, ale ogólnie nie były strachliwe. Macie rację były tez tam białoczelne, natomiast nie zaobserwowałem gęgawy.
A i stadko liczyło może z 1 tyś osobników- niesamowite wrażenia z nalotu takiej gromadki. :shock:
jeszcze coś:

3.
Dołączona grafika

4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

#15 miszak

miszak

Napisano 23 marzec 2010 - 12:33

Przemasl, gegawy to już zakończyły przelot. Pozostaja niedobitki i ptaki gniazdujące u nas.
Miałeś czatownię, namiot, siatkę?
Ja w zeszłym roku zaliczyłem porażkę i przede mną się nie zsiadły ale w ten weekend ruszam chociaz podobno u mnie m apadać :-?

 


#16 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 23 marzec 2010 - 13:09

miszak, leżałem pod siatką, niespecjalnie jakoś ukryty w pobliżu zakrzaczeń, nie na "gołym" polu. Jeśli znasz dokładnie miejsca gdzie siadają to szanse są duże. Też wybieram się na powtórkę ale już jutro..

#17 miszak

miszak

Napisano 23 marzec 2010 - 14:14

Z tymi szansami to nie jest tak różowo. Widac po zdjęciach ilu osobomzsiadły się przed siatką. W zeszłym roku próbowałem trochę ale się nie udało. Tymbardziej gratuluje i czekam na dopracowanie tematu. Jak się kładłeś to były juz w pobliżu, uciekały czy tez żadna Cię nie widziała?

 


#18 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 23 marzec 2010 - 15:08

Gęsi od rana żerowały na innym polu,ale na tyle blisko, że było je widać na ziemi nieuzbrojonym okiem (800-1000m). Szedłem bez specjalnego ukrywania się, na odkrytym terenie. Na pewno mnie widziały jak się zbliżałem do wcześniej upatrzonego miejsca, widocznie byłem w takiej odległości, że nie uciekały. Wcześniej widziałem je w tym miejscu kilka razy, poza tym pole było pełne śladów ich obecności ;-)
Jeśli znajdziesz takie miejsce o którym pisałem to powinno się udać. Jednak najlepiej być na miejscu przed świtem i tak tez zamierzam zrobić następnym razem.

#19 miszak

miszak

Napisano 24 marzec 2010 - 08:49

Gęsi od rana żerowały na innym polu,ale na tyle blisko, że było je widać na ziemi nieuzbrojonym okiem (800-1000m). Szedłem bez specjalnego ukrywania się, na odkrytym terenie. Na pewno mnie widziały jak się zbliżałem do wcześniej upatrzonego miejsca, widocznie byłem w takiej odległości, że nie uciekały. Wcześniej widziałem je w tym miejscu kilka razy, poza tym pole było pełne śladów ich obecności ;-)
Jeśli znajdziesz takie miejsce o którym pisałem to powinno się udać. Jednak najlepiej być na miejscu przed świtem i tak tez zamierzam zrobić następnym razem.


Tak tez robiłem. Przeczytaj opis jednego ze spotkań na mojej www. Tylko w zeszłym roku miałem gęsi ok. 20 km. od domu a w tym penie 80-100 więc nie moge podskoczyć poprzedniego dnia po pracy żeby sprawdzić miejsce. Musze jechać jak jest widno i ryzykowac tak Ty pisałes poniżej. Niestety w weekend przyjedzie pewnie kilkadziesiąt osób na gęsi i sa bardzo niespokojne.

 


#20 entedy

entedy
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 22:17

Dzisiaj udało mi się uchwycić start ćwiczebny gęsi zbożowych na stawie w Kuźnicy Dąbrowskiej k/Namysłowa.
Fot. 6
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych