Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Przymiarki do zmiany systemu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 02 marzec 2009 - 12:10

Nadszedł i na mnie by z ciemnego obiektywu 70-300 4-5.6 Olympusa na nowy system.... i tak w luźnych rachunkach mam kilka pytań... Wyszukałem sobie taki oto obiektyw... Canon EF 400 f/5,6 L USM i tak:
1.Czy w jakości zdjęć , szybkości , trafności AF,"cichości" będzie wielka różnica do mojego starego obiektywu ? :lol:
2.Czy obiektyw w tej cenie się opłaca ? czy może jakaś alternatywa?
3. Tak sobie myślę ,że to jednak jest 5.6 i pewnie raczej zastosowanie TC będzie trochę złym pomysłem... mam racje ?
4. Jaka sensowna puszka do takiego obiektywu by pasowała ?

Przepraszam z góry za takie pytania których jest masa no ale jednak wole spytać niż błądzić po goglach . Z góry dziękuję
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#2 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 marzec 2009 - 13:09

Popatrz na zdjęcia Qelki robione wcześniej sigmą 70-300 (pewnie niewiele sie rózni od Twojego Olka) a ostatnie zdjęcia Qelki robione tym właśnie canonem 400/5,6.. Porównanie tych zdjęć, robionych przez tą samą Panią Fotograf wystraczy za 1000 słów....

#3 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 02 marzec 2009 - 14:29

Popatrz na zdjęcia Qelki robione wcześniej sigmą 70-300 (pewnie niewiele sie rózni od Twojego Olka) a ostatnie zdjęcia Qelki robione tym właśnie canonem 400/5,6.. Porównanie tych zdjęć, robionych przez tą samą Panią Fotograf wystraczy za 1000 słów....


Dokładnie! Do tego puszka w rodzaju 40D, lub gdy Cię stać 50D i masz super wypas do focenia żywych stworzeń. Możesz też zamiast tej stałki kupić zooma 100-400 f/4,5-5,6L IS USM, też będzie super. Niestety, do żadnego z tych szkieł TC nie jest dobrym pomysłem, jednak 400 mm chyba wystarczy i bez TC.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#4 fotosc

fotosc

Napisano 02 marzec 2009 - 15:22

tylko 400mm f/5.6 , nie mysl o jakis zoomach typu 100-400:) co do body , to wszystko zalezy od Ciebie , ja focilem nawet 10d i nie bylo co narzekac , ale jak stac Cie bedzie na np 40d , to polecam , ten zestaw jest idealny >:) nie zapomnij o statywie :)

#5 marko

marko
  • Małomówny
  • 20 postów
  • Lokalizacja:
    Dublin

Napisano 02 marzec 2009 - 20:04

A dlaczego nie 100-400 ? Jakosc ze stałki jest tylko minimalnie lepsza niz z zooma. Moge zagwarantowac ze nie poznasz na odbitce A4 jakim szklem byla robiona. No chyba ze co niektorzy fototapety na cała sciane robia. Ja mam 100-400 a i stalke tez mialem podpieta. Wybralem zooma bo czasami te 400mm to dla mnie za wiele. Nie chce tutaj rozpetac jakiejs wojny ale takie jest moje zdanie. Prosze tez nie przytaczac mi tutaj wszelkiego rodzaju testow 100-400 V 400. Widzialem wiele testow, wiele sampli z tych szkiel a w praktyce jest zupelnie cos innego.

#6 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 02 marzec 2009 - 20:23

Jakosc ze stałki jest tylko minimalnie gorsza niz z zooma


Chyba na odwrót ;-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#7 marko

marko
  • Małomówny
  • 20 postów
  • Lokalizacja:
    Dublin

Napisano 02 marzec 2009 - 20:27

Masz racje Marcin. Dokladnie tak jak piszesz. Juz poprawilem

#8 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 marzec 2009 - 21:22

gumarop, szkło wybrałeś dobre i tego się trzymaj. Puszki od 20 do 50D, każda z nich jest dobra, wszystko zależny od kasy :-)

#9 puciu

puciu
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 02 marzec 2009 - 21:33

Dlaczego piszesz z ciemnego i wymieniasz inne szkło o takim samym świetle?
A od Sigmy różni sie zdecydowanie, miałem go i wiem. Jest bardzo ostry, ale stosunkowo wolny, dopiero podpięcie pod E-3 daje mu kopa.
Stabilizacja w E-3 działa lepiej niż w 510.
Za 4000 masz puchę + np. ZD 2/50

#10 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 02 marzec 2009 - 22:08

O dziękuję wszystkim za takie zainteresowanie... no a co do poszczególnych opini to Puciu ... trochę nie mój przedział jeśli chodzi o taką puchę bo wtedy musiałbym coś z "niższej" półki wziąć odnośnie obiektywu. A chciałbym to jakoś połączyć ... bo milionerem nie jestem a jak dla mnie te 8 tys. to i tak masa pieniędzy... bo już F4 jest poza zasięgiem. No tak właśnie myślę pomiędzy d40 /d50 tylko czy d40 i statyw lepszy czy d50 i stary zwykły statyw :) oto jest pytanie....
A odnośnie obiektywu to właśnie patrząc na forumowe fotki to świetnie rysuje i w opiniach jest niezły... ale to trzeba poczuć jednak :) muszę się wybrać do jakiegoś fotografa w mieście.

Z góry dzięki za wszystko... Opinie pomogliście mi ukierunkować... teraz ostatnie dozbierania pieniędzy i w las :)

pzdr i jeszcze raz dzięki ...duża pomoc jest to dla mnie :-D
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#11 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 marzec 2009 - 22:21

tylko czy d40 i statyw lepszy czy d50 i stary zwykły statyw :) oto jest pytanie....


Właśnie wszedłem na Twoją stronkę, zerknąłem na fotki sprzętu... widzę, że rozwiązałeś problem braku mocowania statywowego w tym 70-300... ale.. miałem podobny statyw.. znaczy jeszcze mam, gdzieś się wala....więc z własnego doświadczenia radzę: czym prędzej zmieniaj na manfrotto.. a jak mf przekroczy Twój budżet.. to na manfrotto pod nazwą goldphoto..

#12 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 15 marzec 2009 - 12:46

2009-03-03:
No właśnie też tak uważam, że statyw powinien być lepszy ... ok dzięki Ataman

A to już normalny wpis:
Mam takie pytanie... czy brak stabilizacji w tym obiektywie(400mm/5.6) będzie dużym utrudnieniem jeśli chodzi o podchód ? Nigdy nie pracowałem na takim sprzęcie...więc każda uwaga będzie cenna.. pzdr
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#13 krzych

krzych

Napisano 15 marzec 2009 - 20:33

Uzywalem przez ok2 lata 400tki i to glownie z tc 1.4 i zadnych problemow z robieniem zdjec z reki z podchodu nie mialem. Oczywiscie przy w miare znosnym swietle. I powtorze za fotosc ze jakosc zdjec ze stalki przewyzsza jakosc zooma - chodzi zarowno o ostrosc jak i o plastyke obrazu. To szklo jest rewelacyjne i ostrzegam - teraz trudno dostepne!





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych