Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak fotografować Żurawie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 08 marzec 2010 - 19:04

U mnie też zerują na polu po kukurydzy. Cały czas zastanawiam się jak je dopaść. Chyba o świcie położe się na ściernisku i przykryje sie prześcieradłem, bo podchód odpada, a czatowni nie będę budował... a może namiot! tak czy inaczej trzeba coś wykombinować, bo jest nie lada okazja do fotografowania nie tylko żurawi, ale także krzykliwców, gęsi no i saren. :-)

PS: a stado jest dośc pokaźne +/- 50 sztuk :-)

#42 gac77

gac77
  • Małomówny
  • 9 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Poznania

Napisano 31 marzec 2010 - 11:59

czytam wasze posty o tym nęceniu podkarmianiu i sie troche zmartwiłem, no wiem jestem tu nowy i może nie powinienem sie za dużo udzielać na początku ale uważam że fotografowanie przyrody włanie polega na tym aby nie podkarmiać nęcić zwierzynie tylko czatować i poświęcać się temu. mnie akurat bardzie będzie satysfakcjonować zdjęcie na które czekałem z poświęceniem w czatowni czy też gdzie indziej niż nawaleniu 10 kilogramów kukurydzy i wykorzystywać to że te wygłodzone żurawie przylecą a ja wtedy seryjkę fotek walne. To paparazzi ma w takim razie trudniejszą prace jak fotograf przyrody

#43 rob1

rob1
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Tychowo (zach-pom)

Napisano 31 marzec 2010 - 12:50

gac77,
To czatuj kolego, czatuj!!!
Moja stajnia: Nikon D80 + Graty;)

#44 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • Lokalizacja:
    Namysłów

Napisano 31 marzec 2010 - 13:22

Mnie akurat bardzie będzie satysfakcjonować zdjęcie na które czekałem z poświęceniem w czatowni czy też gdzie indziej niż nawaleniu 10 kilogramów kukurydzy i wykorzystywać to że te wygłodzone żurawie przylecą a ja wtedy seryjkę fotek walne.



Nawet jakby pół tony kukurydzy wysypać to i tak nie ma pewności, że przylecą. Tym bardziej teraz kiedy budzi się robactwo.

To paparazzi ma w takim razie trudniejszą prace jak fotograf przyrody


Ciekawe czy paprazzi zrobiłby tyle klatek np. Britney Spears co wydrze, wilkowi i innym zwierzakom. W Zoo by sobie raczej poradził :lol: . Z dzikimi wątpię.
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,

#45 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 31 marzec 2010 - 14:28

gac77, - udzielaj sie udzielaj, ale czasem jedynym sposobem jest "zanecenie", podesc zurawia to raczej malo prawdopobne(chociaz zdarza sie)
a pozatym dokarmianie ma tez ta zalete ze np. zima dzieki Tobie zwierzaki moga przetrwac...takze nie tylko dla fot sie to robi.

jesli nie chcesz zanecac spoko, czatuj, ale oby to czatownie oprocz przyjemnosci czatowania dalo tez jakies owoce(fotki).
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#46 gac77

gac77
  • Małomówny
  • 9 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Poznania

Napisano 31 marzec 2010 - 14:30

Nawet jakby pół tony kukurydzy wysypać to i tak nie ma pewności, że przylecą. Tym bardziej teraz kiedy budzi się robactwo.


może masz racje jak już napisałem dopiero początkuje we fotografii aczkolwiek trochę już je na obserwowałem i zazwyczaj podchodziły blisko jak się dobrze zamaskowałem

ale spoko nie mądruje się ;-) bo wiem że nie jedni z was zasypali by mnie wiedzą na ten temat. :bow:

w najbliższym czasie postaram się wrzucić fotki z terenu gdzie będę starał się coś tam uchwycić :-D i z czatowni którą zrobiłem.

#47 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 31 marzec 2010 - 14:36

zasypali by mnie wiedzą na ten temat

nie jestes sam :P

w najbliższym czasie postaram się wrzucić fotki z terenu gdzie będę starał się coś tam uchwycić i z czatowni którą zrobiłem.

czekam na efekty ;>
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#48 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • Lokalizacja:
    Namysłów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 06:08

Efekt nęcenia jest często całkiem inny od zamierzonego. No np. na nęcisko dla żurawi schodzą się dziki, sarny lub coś jeszcze i wyżerają wszystko.
Odnośnie żurawi to porównałbym ich system komunikowania się do wielorybiego. Pewnie ktoś napisze, że przesadzam :-P. Ja na razie chyba rozpoznaje jeden-ostrzegawczy(krótki i donośny). Ponoć kiedy żuraw odnajdzie dobre żerowisko rozgłasza to po całej okolicy swoim klangorem. Informuje tym samym pozostałe o swoim znalezisku. Ja liczę, że na moim nęcisku jakiś pokrzyczy. Może być wtedy ciekawie.
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych