Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

OPOLE i okolice...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 11:53

Rozpoczęły się przeloty gęsi. Ja, Koocor i Entedy ostatnio kręcimy się po okolicznych polach pomiędzy wsiami Kuźnica Dąbrowska i Fałkowice(namiary http://www.zumi.pl/n... ... reCities=1). Koocor potwierdzi, że siada tam ptactwa sporo. Głównie gęsi zbożowe(nie jestem w stanie stwierdzić czy odmiana tajgowa czy tundrowa), białoczelne, gęgawy no i ostatnio chyba zaobserwowałem dwie bernikle białolice wmieszane w to towarzycho. No a co tam słychać na zalewie w Otmuchowie? Słyszałem że, siada tam 30 tys. sztuk. Pewnie nie mają gdzie popływać bo wszytko skute lodem?
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,

#42 kr00tki

kr00tki
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 01 maj 2010 - 21:40

Witam i pozdrawiam ziomali z Opolskiego :) Ja obecnie mieszkam w Szydłowie wioska koło Niemodlina w samym sercu Borów Niemodlińskich.

#43 geko123

geko123
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 12 maj 2010 - 12:51

Strzelce opolskie sie klaniaja;) jakby ktos byl chetny na jakies wpolne lowy, zapraszam jest nas dwuch a w okilcy mamy czaple zurawie mase drapoli, zawsze mozna do kolonowszkiego na bobry skoczyc, choc mozna sie tez spotkac perzy piwie w celu wymiany doswiadczen , miwjscowek itp

#44 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 12 maj 2010 - 20:50

geko123, proponuję pisać trochę uważniej. Dawno nie widziałem tylu literówek, błędów ortograficznych i interpunkcyjnych w jednym poście.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#45 geko123

geko123
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 13 maj 2010 - 12:40

wybacz ale pisałem za pomocą telefonu z klawiatura ekranowa, obiecuje ze na przyszłość będę bardziej zwracał uwagę na pisownię, jestem nowy na tym forum i nie wiedziałem, że administratorzy przywiązują tutaj do tego aż taka wagę...

na przyszłość postaram się poprawić...

#46 kr00tki

kr00tki
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 14 maj 2010 - 09:20

Mam pytanie do bardziej zorientowanych kolegów z mojego regionu. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym który wiedząc że interesuje się fotografią przyrody powiedzał mi że jeden z pracowników leśnych (pilarz) natknął się w Borach Niemodlińskich w okolicach Złotych Bagien i Siedlisk na Łosia. Czy na Opolszczyźnie a konkretnie na terenie Borów Niemodlińskich faktycznie może występować Łoś ?
pozdrawiam Krzysztof "kr00tki" Luboch Olympus E-520 luboch.com/blog

#47 kocoor

kocoor

Napisano 14 maj 2010 - 16:16

Owszem, może. Łoś jet zwierzęciem migrującym i można go spotkać w zasadzie wszędzie. W ubiegłym roku Kapitan Żbik sfotografował łosia pod Namysłowem, a na drugi dzień śladu po nim nie było, po łosiu oczywiście. Często spotyka się łosia w okolicach Brzegu na terenie Stobrawskiego PK. Tamte tereny są dosyć podmokłe i łosiom mogły się spodobać.
notoryczny brak czasu

#48 Grunger

Grunger
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 15:48

Witam, mam nadzieję, że sprawa jeszcze nie wygasła. Jestem z samego Opola i szukam ludzi właśnie do wymiany doświadczeń. Mam nadzieję że nie przeszkodzi mój wiek (16), mój ojciec również fotografuje. Interesują mnie również wspólne plenery. W chwili wolnego czasu można spojrzeć do mojej jakże skromnej galerii http://grunger.digart.pl/digarty
Canon 50D Sigma 150-500, Canon 70-200L, 17-40L

#49 sniper565

sniper565
  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 19:29

fotografuje ktoś przy jeziorze nyskim, otmuchowskim lub paczkowskim??
D80, N18-70, N70-300 VR, sherpa 600r

http://domasz.dphoto.com/

#50 kocoor

kocoor

Napisano 06 wrzesień 2010 - 20:17

Jak dla mnie trochę za daleko.
notoryczny brak czasu

#51 Radkiewicz

Radkiewicz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 13:17

Witam ja sie zarejestrowałem na forum już z rok temu ale dosyć duży natłok zajęć[w tym roku była matura egzaminy zawodowe itp] nie często mnie tu zatrzymywał,jednakże teraz jestem "dyplomowanym bezrobotnym" i zaglądam coraz częściej.Mieszkam niedaleko Głubczyc,fotografuję głównie sarny i zające bo tego w mojej okolicy najwięcej.Chętnie wybrałbym się z kimś na wspólny plnener itd.

Kolega Kr00tki pisał o łosiach w naszym rejonie.Stosunkowo sporo jest ich w okolicach Kędzierzyna Koźla.

Sniper565 ja fotografowałem na jeziorze nyskim, w okolicach "Błękitnej Zatok" od strony Głębinowa,ale to był takie raczej spacerki,nie nastawiałem się typowo na zdjęcia kiedy tam jechałem,tylko na wędkowanie,ale można popstrykać tam fajnie mewy rybitwy,pliszki,kosy i dużo innych ptaków np w czasie piaskowych kąpieli.

#52 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 09:53

Kolega Kr00tki pytał o łosia. Tak miałem okazje go spotkać. Tutaj fotorelacja z tej przygody http://www.namyslowi... ... zy_gagatka
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,

#53 wero

wero
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 16:01

Witam

Zostałem zmuszony kiblować przez tydzień w Niemodlinie.
Znacie jakieś ciekawe tereny ? Cokolwiek :)
SONY A300, A65 + KIT + Tamron SP 70-300mm F 4-5.6 USD + Tamron SP AF 28-75mm F/2,8 :)

#54 wołek2012

wołek2012
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 02 październik 2012 - 11:24

Witam wszystkich !
Mieszkam w Kluczborku, od kilku lat zajmuje sie amatorsko fotografią przyrodniczą. Wolny czas staram się spędzać w okolicznych borach stobrawskich. Szukam osób tak jak ja zafascynowanych powyższym rodzajem fotografii, w celu wymiany zdobywanej wiedzy i doświadczeń jak też wspólnych wypadów w teren.
Pozdrawiam Marek.

#55 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 02 październik 2012 - 12:14

Ja jestem z gogolina ale niestety bez prawka i nie jestem mobilna,dlatego fotografuje głównie w mojej okolicy czasem na turawie czy innych jeziorach.fotografuje glównie ptaki ale i macro,ssaki.co sie nawinie i nie zdąży uciec:)
canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#56 wołek2012

wołek2012
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 02 październik 2012 - 13:10

Powiem szczerze, że temat fotografii ptaków, głównie wodnych bardzo mnie pociąga jkednak tutaj kłaniają się ograniczenia sprzętowe.Ja u siebie niestety nie posiadam większych akwenów wodnych, poza nowo wybudowanym zbiornikiem w Ligocie Górnej k. Kluczborka, więc poprzestaję na łące i lesie, jednak nie narzekam na brak tematów. Jestem zmotoryzowany, więc w razie potrzeby służę pomocą.

#57 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 02 październik 2012 - 16:17

Na turawe masz blisko bo według mapy 35km-blizej niz ja.Tam spuscili teraz wode i jest ekstra sporo biegusow zmiennych,czajek,mew,troche czapli,bieliki ostatnio kuliki wielkie były.We wrzesniu jest jeszcze wiecej ptaków.Ja wybieram sie z kolegą w niedziele na foty.
canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5

#58 wołek2012

wołek2012
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 02 październik 2012 - 18:26

Dzięki za wiadomość, jak będę miał tylko trochę czasu na pewno się wybiorę, może coś ciekawego jeszcze zobaczę.

#59 wołek2012

wołek2012
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 04 październik 2012 - 07:25

Wracając do tematu jeziora turawskiego, od której strony najlepiej podjechać żeby znaleźć fajne miejsce. Nie robiłem wcześniej żadnego rozpoznania tego terenu. Będę jechał tam pierwszy raz i nie chcę krążyć po omacku.

#60 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 04 październik 2012 - 13:05

Przy tym poziomie wody,który obecnie jest najlepiej od strony Dylak ale jeszcze tamtędy nie wjezdzałam.Ja prawdopodobnie zajade od strony szczedrzyka wjść na wal i piechotą prosto dnem jeziora lub od strony jedlic ale trzeba wtedy auto zostawic daleko od zbiornika bo mozna natknąć się na leśniczego a jak nie ma się pozwolenia na przejazd przez las to mozna dostać mandat dlatego my zostawiamy auto koło takiego domu blisko mostku i dalej z buta ok 2km.mozna też iść z wału w lewo pod ukosem dojść do lustra wody albo jakiegoś błotka i tam sie połozyc pod siatką.
wiadomo gumowce obowiązkowe i blotko czasem wciąga:)podaj na pv maila to podesli tobie fotki jak wygląda obecnie zbiornik.