Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

OPOLE i okolice...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 pcslave

pcslave
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 23 luty 2009 - 12:27

Zainspirowany PW od Kocoor'a dzisiaj , pomyślałem o założeniu naszej "opolskiej chorągwi".

Jesli chodzi o moją osobę - jestem z Krapkowic , Kocoor wspomniał cos o Namysłowie - a czy jest jeszcze ktoś tutaj, komu tablica rej. samochodu zaczyna się na "O" ? :-o

Bardzo chętnie bym się spiknął w jakiejś grupce i powymieniał doświadczeniami .
Czekam na sugestie i propozycje...

póki co jest nas całe dwa ludzia :)
A300 + 18-70, 55-200, SIGMA 70-300 APO DG ... no i troche innych drobnych gratów

#2 kocoor

kocoor

Napisano 24 luty 2009 - 21:11

jest jeszcze ktoś tutaj, komu tablica rej. samochodu zaczyna się na "O" ?

I nie tylko. Wszyscy są mile widziani. Gdy czas pozwala najczęściej fotografuję tutaj. Jest kilka fajnych miejsc do zobaczenia, i zawsze to raźniej łazić po lesie niż samemu. Prosto tu dojechać z Wrocławia , na Śląsk nieco dalej ,ale widziałem auta ze śląską rejestracją. Kto chętny zapraszam, terminy zawsze można ustalić :->
notoryczny brak czasu

#3 kubak82

kubak82
  • Małomówny
  • 13 postów

Napisano 14 maj 2009 - 10:24

"ktos chetny ze slaska" bedzie w waszej okolicy w sierpniu :-) .. zatrzymuje sie niedaleko Korfantowa i jesli w tym czasie bedziecie w okolicy to jakis plener mozna zorganizowac :-)

ja przymierzam sie do stawów rybnych kolo niemodlina ale wszelkie sugestia beda mile widziane :-)

#4 michal

michal

Napisano 15 maj 2009 - 19:46

a czy jest jeszcze ktoś tutaj, komu tablica rej

Tak moja się zaczyna na OST ;-)
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#5 pcslave

pcslave
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 15 maj 2009 - 21:44

Wow , MICHAŁ - kaj żeś sie uchował ? :D No to do Ciebie mam rzut beretem - jestem z Krapkowic

Co do kubaka - spoko stary , do Korfantowa mam jakies 40 min drogi , wiec nie widze przeszkód . Choc z tym Niemodlinem nie wiem ... Masz jakis cynk , ze tam coś się dzieje ?
Myslalbym raczej o Krajobrazowym Parku Narodowym w Głuchołazach - Góry Opawskie z Biskupią Kopą itd.
A300 + 18-70, 55-200, SIGMA 70-300 APO DG ... no i troche innych drobnych gratów

#6 michal

michal

Napisano 15 maj 2009 - 22:36

No to do Ciebie mam rzut beretem

To trzeba wyskoczyć na jakieś birdfoto ;-)

#7 kubak82

kubak82
  • Małomówny
  • 13 postów

Napisano 21 maj 2009 - 08:21

Co do kubaka - spoko stary , do Korfantowa mam jakies 40 min drogi , wiec nie widze przeszkód . Choc z tym Niemodlinem nie wiem ... Masz jakis cynk , ze tam coś się dzieje ?

sa stawy na ktorych dosyc intensywnie tetni zycie fruwajace :-) .. czesto fotografuje przy stawie ktory lezy przy drodze z niemodlina w sierunku korfantowa (konkretnie kolo miejscowosci sowin).. ostatnio podchodzilem tam zurawie ale za cienki jeszcze jestem by te podchody zakonczyly sie sukcesem ;-)

co do samego stawu to z gory wyglada tak:
Dołączona grafika

na mapce zaznaczylem droge i x to miejsca gdzie fotografuje :-)

Myslalbym raczej o Krajobrazowym Parku Narodowym w Głuchołazach - Góry Opawskie z Biskupią Kopą itd.

a to tez jest ciekawy pomysl :-) .. musze to tylko z druga polowa uzgodnic - na pobliskie stawy mnie jeszcze puszcza a to juz dalszy wypad.. urlopujemy sie jeszcze z 5 miesieczna cora i wszelkie wyjazdy plenerowe sa teraz co najmniej "utrudnione" ;-)

#8 pcslave

pcslave
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 21 maj 2009 - 09:00

Jasne , wiem coś o tym . Sam też jestem ojcem ;)

#9 kubak82

kubak82
  • Małomówny
  • 13 postów

Napisano 21 maj 2009 - 18:22

wreszcie ktos kto mnie rozumie ;-)

w kazdym razie jak bede sie wybieral - na pewno umowimy sie na jakis plener :-) .. gdyby ktos z Was planowal z kolei wyjazd na slask/okolice to dajcie znac :-) .. ja ostatnio zaliczylem fajny plener pod krakowem - pare zdjec wrzucilem na nasze slaskie forum - http://fotohasiok.pl...ic.php?f=9&t=97 .. w ten weekend znow sie tam wybieram :-) .. urlopu w Opolskim juz tez nie moge sie doczekac :-)

#10 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 25 maj 2009 - 14:39

Witam Wszystkich

Widzę, że większość jest z opolskiego. Fotografuję głownie ptaki i sporadycznie ssaki,owady,płazy, gady. Moje pytanie jest chyba trochę nietypowe. Czy w związku ze sprawą pojawieniem się wielkich kotów w województwie opolskim, któryś z was nie próbował ich sfotografować? Widzę w telewizji jak ludzie filmują je kamerami amatorskimi a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeszcze nikt nie zrobił tym pumom zdjęcia. Domyślam się, że nie jeden z was sądzi iż na taką sesję niezbędna byłby obstawa myśliwych, antyterrorystów i innych uzbrojonych po zęby. W stanach i Kanadzie 2/3 ataków kuguarów to dzieci i psy. Na dorosłych rzucały się przeważnie nocą. Długo nie śledziłem wydarzeń związanych z ta sprawą. Może wiecie coś nowego?

kpt. Żbik
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,

#11 pcslave

pcslave
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 25 maj 2009 - 18:01

hehe, pewnie że myslalem juz o tym , ale trafic ja w plenerze to jak wygrac w totka :)
Nawet pojawiła się w miejscu , gdzie dzień wcześniej przechadzałem się na niedzielnym spacerze. Poza tym nie wiecej niz 1,5km ode mnie "zagryzła" sarnę.

A jak się już pojawila w moim regionie , to policja z burmistrzem i straża leśna na czele zakazała wstepu do lasu pod rygorem kolosalnych mandatów ... no i wiadomo , ze amatorom fotograficznych przygód odechciało sie wypraw :)
(lepiej kupic sobie nowy obiektyw niz dopłacac do budżetu ;) )

Sprawa ucichła , bo ludziom odechciało sie juz latac i zgłaszac , dzwonić do radia, gazety , czy TV .
Ostatnio od zaprzyjażnionego rolnika słyszałem, ze inni (głównie rolnicy) zaczynają już rozważac kwestię pozostawienia pumy w spokoju ; są za tym aby pozwolić jej żyć na wolności.
Krzywdy większej niż inne dzikie zwierzęta nie robi, a władze i tak sa bezradne w kwestii jej złapania.

Też zaczynam przychylać sie do ich zdania ....

#12 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 25 maj 2009 - 18:16

Odbiegnę trochę od tematu pumy i zapytam o kolonie Susłów moręgowanych, które są w ponoć w okolicach wsi Kamień Śląski i Kamionek. Czy ktoś z was był tam z aparatem?

#13 kocoor

kocoor

Napisano 25 maj 2009 - 20:42

Z tego co się orientuję to ta kolonia znajduje się na terenie lotniska i dostęp do niej jest co najmniej utrudniony. Ale osobiście tam nie byłem, kiedyś też o tym myślałem poszperałem tu i tam, stąd wiem.
notoryczny brak czasu

#14 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 25 maj 2009 - 20:57

Te dwie wioski leżą w powiecie krapkowickim. Pewnie kolega pcslave, który jest z tamtych stron wie o tej koloni sporo.

#15 pcslave

pcslave
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 26 maj 2009 - 06:48

Zaistne znam dobrze te dwie wioski jak i teren lotniska, ale temat susłów jest mi obcy :roll:

Niegdys na lotnisko mozna bylo praktycznie bez ograniczen wchodzic , obecnie jest to znacznie utrudnione - jesli nie niemozliwe.
Ten teren jest w moich planach fotograficznych na ten sezon, wiec jak cos zobacze , to oczywscie bede starał sie to uwiecznic ;)

#16 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 26 maj 2009 - 07:15

Czy ktoś z was zna dobrze tereny Grądów Odrzańskich? Ja osobiście byłem w rezerwacie Grodziska Ryczyńskie. Posiadałem słaba mapę i nawet na to wczesnośredniowieczne grodzisko nie trafiłem.

#17 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 28 maj 2009 - 12:16

Wracam z powrotem do pumy. Słyszeliście o tej klatce na nią za 5 tys. Tylko mają dylemat z wyborem przynęty (Kura czy świnia?). Ja raczej wybrał bym taką metodę :mrgreen: . Tańsza o wiele tylko o 2 śmiałków byłoby trudno. Chyba trzeba by było ściągnąć tych dwóch wariatów z MTV do Polski :-D .

#18 Dunadan

Dunadan

Napisano 28 maj 2009 - 12:31

:haha: genialnie zapierniczałą z tą głową... się zdziwi :hihi:
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#19 michal

michal

Napisano 30 maj 2009 - 15:59

Widze że grupa się rozrasta ;-) :->

#20 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 31 maj 2009 - 12:27

Równiez jestem z Opolskiego z Namyslowa. jestem chetny gdyby było jakies spotkanie plenerowe:)