Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Bydgoszcz i oklice - czyli gdzie na zdjęcia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#21 niemar

niemar

Napisano 20 marzec 2009 - 15:56

Dzięki DarekP, nie miałem możliwości wcześniej podziękować, bo chwyciła mnie jakaś grypa, ale jest już dobrze i póki co nadal na jutro planuję wypad gdzieś w kierunku Zieloczyna.

Dziś w drodze z pracy po raz drugi w życiu spotkałem kanię, myślę, że to ta sama co poprzednio. :-) Cieszę się, bo to chyba dość rzadki widok.

#22 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 14:57

spotkałem kanię,

Którą?? Czarną, rudą czy czubajkę ;-) ??

Jak to ten sam osobnik to lornetka pod pachę i do roboty - Wyznacz jej miejsce gniazdowania oraz żerowiska
Poznasz zwyczaje, stałe trasy przelotów
Potem zostanie tylko ustawić się na "umówionym" spotkaniu i może dopisze szczęście na fotkę.

WildRoses Co to za układy z Leśnikami ?? ;-)
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#23 niemar

niemar

Napisano 22 marzec 2009 - 15:45

Którą?? Czarną, rudą czy czubajkę ;-) ??

Trudno mi powiedzieć, widziałem jak szybowała w powietrzu - już dwukrotnie i rozpoznałem ją po kształcie ogona. Sugerując się rozpiętością skrzydeł pierwotnie obstawiałem bielika. Atlas zdaje się potwierdzać, że to był ogon kani. Być może widziałem ją po raz trzeci nisko lecącą nad polem. Ale co do tego mogę się mylić, jedyne co mi sugerowało takie skojarzenie to upierzenie od góry było mocno rude, ale nie mam pewności czy akurat tego spotkania nie pomyliłem z myszakiem. A jaka kania, to już nie mam pojęcia.

lornetka pod pachę i do roboty - Wyznacz jej miejsce gniazdowania oraz żerowiska. Poznasz zwyczaje, stałe trasy przelotów. Potem zostanie tylko ustawić się na "umówionym" spotkaniu i może dopisze szczęście na fotkę.

Możesz coś więcej? Widziałem jak krąży w powietrzu, a przecież nawet z lornetką (której nie posiadam) nie pobiegnę za ptakiem, który np. poleci nad las.

EDIT: Tak wyglądała moja sobota, gdzieś koło Zielonki (dzięki informacji od DarkaP- DZIĘKI), gdzieś, gdzie zgubiłem muszlę oczną od C40D :crybaby: Zdjęcia dokumentalne, kaczki krzyżówki już nie wrzucałem ;-)
Na trzecim zdjęciu przy wschodzącym słońcu na gałęzi siedzi myszak (mam jeszcze takie, gdzie siedzą dwa obok siebie). Niestety bielika nie spotkałem. Tereny z drugiej strony (od Łochowa) wydają się być równie atrakcyjne.

http://jalbum.net/br...r/album/142642/

#24 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 18:02

Możesz coś więcej?

Mogę spróbować
Jak ruda i nie przelotna to pewnie dalej ja 4-5 km od miejsca potencjalnego gniazdowania się nie rusza.
1. Jak ją 3 razy widziałeś to sobie przypomnij w jakich godzinach i w którą stronę leciała.
Jak rano to leciała na żer a jak po popołudniu to raczej wracała do domu
2. Rozłóż mapę i zastanów się gdzie w promieniu tych 5 km może gniazdować a gdzie polować - zaznacz
3 Weryfikuj przypuszczeni w terenie zawężając obszar poszukiwań (im lepszy punkt obserwacyjny sobie znajdziesz tym szybciej pójdzie)
( nie pobiegniesz za ptakiem, który np. poleci nad las ale możesz zapamiętać w którą stronę poleciał i następnym razem czekać na niego za tym lasem ;)

Innych sposobów nie ma no chyba że akurat w terenie jet inny oszołom i całą procedurę ma już za sobą ;-)

Nawet jak znajdziesz trasę przelotu samego to będzie dużo - Czatownia, padlinka i cykamy ;)
Przygotuj Rudą a ja przygotuje Bielika

#25 niemar

niemar

Napisano 23 marzec 2009 - 18:22

Oj, widzę, że czasochłonne (jak wszystko), a u mnie z wolnym czasem kruchutko...

Pamiętam gdzie ją widziałem i o której za każdym razem :-) Biorąc pod uwagę te dwa spotkania, te najpewniejsze, to za pierwszym razem widziałem ją około 8:00, za drugim ok 14:00 ~ 15:00. Odległość jaka dzieli te dwa miejsca to dokładnie 7,7 km. Ten trzeci raz, mniej pewny, był też po południu dokładnie po środku tego odcinka.

Nawet jak znajdziesz trasę przelotu samego to będzie dużo - Czatownia, padlinka i cykamy ;)

Mówisz tutaj o działaniu na zimę, czy teraz ???

#26 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 20:17

Mówisz tutaj o działaniu na zimę, czy teraz ???

Niemar teraz teraz bo na zime kania odlatuje.Pokarmem kani sa drobne zwierzeta ale nie gardzi padlina i resztkami.Wiec jak masz okazje:)to przy odrobinie szczęścia 8-)
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#27 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 09:10

Dokładnie teraz jak pisze marcinm
Puki żarcia jeszcze za dużo nie jest to się szybciej na rosołowe da zwabić ;-)

dokładnie po środku

to w tych okolicach szukaj kompleksu łąk
Co to za okolica ? Jak wzdłuż cieku to łatwiej bo on będzie trasą a rewir może być długi a wąski więc nie umknie.

Takie czasochłonne to nie jest
bo i tak się na foty w teren ruszasz
więc zamiast byle gdzie to się można szwendać w ramach śledzenia drapolka.

Jak masz wątpliwości z ta mapą to daj namiary tych 3 spotkań a pomogę

#28 darek_ds

darek_ds

Napisano 25 marzec 2009 - 13:11

A co myślicie o okolicach Czarnowa nad Wisłą - na wysokości Solca. Kiedyś tam byłem i widziałem niezłe rozlewiska... nie spenetrowałem jednak dostatecznie tego terenu.

#29 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 25 marzec 2009 - 21:14

A co myślicie o okolicach Czarnowa nad Wisłą

Znam ten teren b. dobrze - przyrodniczo ciekawy szczególnie pod względem awifauny
Co konkretnie Ciebie interesuje ?
Woda w Wiśle niestety na razie spada :/

#30 niemar

niemar

Napisano 02 kwiecień 2009 - 19:20

Krótki, proste zwięzłe pytanie - wybiera się ktoś z Was w sobotę na łowy?

Canon 6DII, 7DII, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, YH324C.

#31 Lila2006

Lila2006
  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 20:03

Bardzo bym chciała, niestety nie mogę.

#32 WildRoses

WildRoses

Napisano 05 kwiecień 2009 - 13:37

No tak, kilka dni nie zaglądałam a tu widzę, że impreza się kroiła? ;-) Cóż, może następnym razem nie "zaśpię" ;-)
Nikon i klamoty

#33 niemar

niemar

Napisano 26 czerwiec 2009 - 09:00

I co tam koleżanki i koledzy, śpicie? Może w okresie wakacyjnym?

#34 WildRoses

WildRoses

Napisano 27 czerwiec 2009 - 21:53

Ja jestem "za", z wyjątkiem dwóch tygodni między 18.07. a 02.08. To kiedy i gdzie? :)
Nikon i klamoty

#35 niemar

niemar

Napisano 01 lipiec 2009 - 05:21

Ja jestem dość dyspozycyjny, przede wszystkim mam na myśli krótki wypad np. od 4:00 do 14:00 w jakąś okolicę. Chętni niech się wypowiedzą, określą możliwy termin i w drogę.

WildRoses, dzięki za szybką i konkretną reakcję.

#36 WildRoses

WildRoses

Napisano 03 lipiec 2009 - 16:55

Widzę, że jednak kujawsko-pomorskie śpi - ewentualnie ciężko pracuje i nie ma czasu zajrzeć na forum :-) Sprawdzałam dziś tereny na ewentualny plener - niestety w godzinach południowych, więc był to tylko i wyłącznie rekonesans teoretyczny. Wnioski są następujące - zapraszam na Krajnę, a dokładniej północno-zachodnią część Krajeńskiego Parku Krajobrazowego - na przestrzeni kilku kilometrów 4 rezerwaty, rozległe buczyny, bór bagienny z rosiczkami, łąki śródleśne, ze zwierząt przede wszystkim całe stada żurawi, poza tym bobry, na które już płyną skargi no i cała reszta częściej lub rzadziej spotykanych gatunków. Podsumowując - możliwości sporo, nic tylko zabierać sprzęt i w teren.

Link do mapy parku: http://krajenskipark...pl/img/mapa.jpg
Jakość taka sobie, ale w księgarniach można spotkać aktualną mapę topograficzną parku w skali 1:50 000.
Nikon i klamoty

#37 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 04 lipiec 2009 - 13:21

hm...wlasciwie to blisko mnie wiec jakby udalo mi sie jakies wolne zalatwic to bym z checia pisal sie na taki wyjazd:)
Najlepiej 27 lipca, ale niewykluczone ze moze takze predzej.

Canon R, 24/2.8 IS, 400/4 II, Gitzo GHFG1, Gitzo Systematic GT4533LS

www.dzikiswiat.pl

#38 niemar

niemar

Napisano 05 lipiec 2009 - 16:19

Nie wiem czy 27 jeszcze będę. Może jednak wcześniej ?

#39 WildRoses

WildRoses

Napisano 07 lipiec 2009 - 17:29

To jak na razie jest nas troje , bez skojarzeń z pewną grupą :mrgreen:
Fajnie gdyby się w końcu udało zebrać w plenerze choć kilkoro przedstawicieli Kujaw i Pomorza. Może jakaś sobota lub niedziela skoro nie wszyscy mają wolne?
Nikon i klamoty

#40 niemar

niemar

Napisano 07 lipiec 2009 - 18:39

Niestety czasem pracuję w soboty i niedziele, ale kto wie, może uda się tak zgrać termin, że będę miał wolne. kurdeniewiemco, jak tam z Tobą? A darek_ds, DarekP ?