Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Zamienniki lamp Canona

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qelka

Qelka

Napisano 29 styczeń 2009 - 22:43

krótko i na temat : Interesuje mnie lampa do Canona 450 D na ten cel przeznaczone mam około 500 złociszczy więc canonowskie sklepowe lampiszony raczej odpadają. Rozglądałam się po allegro ale przyznam , że o lampach mam pojęcie równe zeru. Oglądam zamienniki ale czy to jest warte wydanej kasy ?

Znalazłam coś takiego :

Lampa Canon Speedlite 430EZ - http://www.allegro.p... ... 30_ez.html

sigma EF-500 DG ST Canon - http://www.allegro.p... ... z_50d.html

TUMAX 386AFZ - http://www.allegro.p... ... _w_wa.html

LAMPA NISSIN Di-622 - http://www.allegro.p... ... e_ttl.html

i jeszcze jakieś SUNPAKI są .... używa ktoś któregoś zamiennika i może coś więcej napisać?

#2 robkiz

robkiz

Napisano 30 styczeń 2009 - 10:04

Mam podobny problem Quelka ale rozwazam najintensywniej jeszcze jedna mozliwosc, ktorej Ty nie wymienilas. Metz 48 sie toto chyba nazywa. Do tych wszystkich szmumaxow sunpaxow nie bardzo mam przekonanie. Rozne kraza opinie po necie na ten temat. Najczestsza "canon to canon" bije glupota na glowe pewne znane radio ;-). Metza pamietam z czasow przeddigitalnych gdy o zadnych szmumaxach nikt nie wiedzial.
Zatem proponuje ograniczyc wybor do 430EX, EF-500sigmy i owego metza wlasnie.
Tumax ma co prawda fajny jeden bajer - podwojna lampe (normalna + makro).
Robert

#3 Qelka

Qelka

Napisano 30 styczeń 2009 - 10:21

a więc właśnie wczoraj trochę poczytałam i te ezety odpadają, właściwie to zainteresowała mnie ta Sigma. Metzy o których piszesz też mają bardzo dobre opinie a w testach zdaje się wypadająnawet leepiej niż canonowskie tylko cena ich jest tez nie mała a lamp używanych mało. Do komisów nie mam raczej dostępu bo w mojej wiosce nie ma żadnego sklepu foto a najbliższe w Szczecinie w których zdaje się tez nic nie ma więc jestem skazana na neta. Tumax , no właśnie różnie piszą .. tak to jest jak jest czlowek ograniczony. Czuję, że w końcu zostane bez lampy :-P

#4 robkiz

robkiz

Napisano 30 styczeń 2009 - 13:49

sigma metz i canon sa w tej samej mniej wiecej cenie. Wiec przy wyborze miedzy nimi kwestie ekonomiczne odpadaja. Mnie lampa strasznie korci jako ze nie tylko przyrode ogladamy przez obiektyw z moja najlepsza polowa. A do tej malej przyrody lepsza lampa tez przydatna. A co do kupowania w necie tez tak zazwyczaj robie wbrew pozorom w katowicach dobrze zaopatrzonych sklepow foto jak na lekarstwo.
Robert

#5 remol71

remol71
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 10:51

Lampy EZ odpadają zupełnie. Do Canonów EOS w tym cyfrowych pasują tylko lampy EX. Proponuję na początek juz nieprodukowaną lampę 380EX. Lampa ta pracuje w trybie ETTL II. Palnik jest obracany w pionie, automatycznie ustawiana jest szerokość wiązki światła do ogniskowej. Można sterować mocą z body. Cena na Allego egzemplarza używanego amatorsko to =<300pln. Jak na moje potrzeby to mocy lampy zabrakło mi raz na hali fabrycznej. Jeśli chcesz obracanie palnika w poziomie i w pionie to proponuję 420EX, jest do tego trochę silniejsza.

A3000 A6000 || E 16-50 PZ, 32/1.8 T* || M42 50/2.8 macro || FD 100/4 macro, 200/4 macro

5D || EF 24-70/4 IS USM, 50/1.8 STM

#6 niemar

niemar

Napisano 15 styczeń 2016 - 08:25

Może to dobre miejsce na zamieszczenie informacji.

Lampa Nissin Di622, która współpracowała z C50D, nie współpracuje z 7DmkII - info potwierdziłem u producenta.

Canon 6DII, 7DII, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, YH324C.

#7 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 17:50

Mam younuo 565 exII i jestem bardzo zadowolony. Lampa dokładnie za 500 nowa. Z gwarancją producenta oraz pełnym serwisem. Teoretycznie jest to odpowiednik 430 exII tyle, że tańszy o 400 zł. Trzeba tylko sprawdzić kompatybilność ze swoim modelem, bo moja nie błyska z 5D.
Jakość wykonania jest bardzo dobra. Nic nie skrzypi i nie stuka, przy czym używam lampy rzadko i nie lubię tego robić. Ale jak już używam to jestem zadowolony z tego modelu. Poza tym mam 3 inne lampy;)
2 sunpaki i metza. I wszystkie działają i są bardzo przydatne w strobingu. Żadna z lamp nie zasłużyła na krytykę, nawet najstarszy sunpak 5400 wręcz wymaga pochwał. 2x lądował z prawie 2m i nadal działa!