Skocz do zawarto艣ci

Fotoprzyroda.pl u偶ywa ciasteczek (cookies), dzi臋ki kt贸rym nasz serwis mo偶e dzia艂a膰 lepiej. Dowiedz si臋 wi臋cej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdj臋cie

Czyj to trop? - Ssaki

• Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
336 odpowiedzi w tym temacie

#321 piotr14 (Piotr)

piotr14

Napisano 23 kwiecie艅 2016 - 11:25

Dzi臋ki Pawe艂 馃榾

U偶ytkownik piotr14 edytowa艂 ten post 23 kwiecie艅 2016 - 11:26

#322 EwelinaT (Ewelina)

EwelinaT
  • Nowa posta膰
  • 5 post贸w

Napisano 14 pa藕dziernik 2016 - 09:43

Bardzo prosz臋 grono Ekspert贸w o pomoc w identyfikacji kilku trop贸w zebranych z powierzchni przej艣膰 dla zwierz膮t pod autostrad膮.

Za艂膮czone pliki

U偶ytkownik EwelinaT edytowa艂 ten post 14 pa藕dziernik 2016 - 09:56

#323 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111

Napisano 14 pa藕dziernik 2016 - 10:03

@EwelinaT pies, na przedostatnim zdj臋ciu by膰 mo偶e jeden trop lisa

#324 EwelinaT (Ewelina)

EwelinaT
  • Nowa posta膰
  • 5 post贸w

Napisano 14 pa藕dziernik 2016 - 10:19

Dzi臋kuj臋 za opini臋. Drugie i trzecie zdj臋cie to by膰 mo偶e pies, a reszta zdj臋膰 moim skromnym zdaniem przedstawia raczej co艣 z dzikiego 艣wiata .. przedostatnie zdj臋cie obrazuje kota domowego id膮cego na prawo, a w przeciwnym kierunku to raczej nie by艂 lis..

#325 kurdeniewiemco (Pawe艂 Wr贸blewski)

kurdeniewiemco

Napisano 14 pa藕dziernik 2016 - 12:25

tropy odbite w takim grz膮skim pod艂o偶u strasznie si臋 deformuj膮 i to be偶 偶adnego schematu. Raz trop mo偶e odbi膰 si臋 szerszy a raz w臋zszy. Nie ulega w膮tpliwo艣ci 偶e to tropy jakiego艣 przestawiciela psowatych. Co do przedostatniego zdj臋膰ia(bo tropu s膮 najmniej zneksztalcone) to w prawo idzie kot, ale w lewo jest du偶a szanasa 偶e to trop lisa. Jest ma艂y, zwarty tak jak powinno byc, wielkos膰 si臋 zgadza. Na pozosta艂ych to na pewno nie lis, na pewno nie wilk, by膰 mo偶e ma艂y pies, ale ja obstawia艂bym jenota. Wielko艣膰 si臋 zgadza - mimo znieksztalcen, opuszki palcow s膮 dosc szeroko i na przedzie tropu, dla mnie jenot.

1D4+400/2.8 IS II+14mm
www.dzikiswiat.pl

#326 EwelinaT (Ewelina)

EwelinaT
  • Nowa posta膰
  • 5 post贸w

Napisano 14 pa藕dziernik 2016 - 13:57

Dzi臋kuj臋 odpowied藕. Tak, niestety tropy s膮 kiepskiej jako艣ci, cz臋sto spotykam takie warunki, a mimo to musz臋 wyw臋szy膰 co to za zwierz :)

Podsumowuj膮c:

zdj臋cie 1. ?

zdj臋cie 2. pies/jenot

zdj臋cie 3. pies/jenot

zdj臋cie 4. ?

zdj臋cie 5.  - kot w prawo - mamy jasno艣膰, a w lewo hmm.. odcisk ma ok. 3,5  cm i na tym tropie teoria zapa艂ki po艂o偶onej w poprzek, co u lisa powinno da膰 efekt oddzielenia przednich palc贸w od pozosta艂ych nie znajduje potwierdzenia, dla mnie trop lisa wygl膮da tak jak na poni偶ej za艂膮czonym zdj臋ciu, a ten jest zupe艂nie inny.

zdj臋cie 6. jenot

Niezwykle trudne to zadanie ;)

Za艂膮czone pliki

#327 kurdeniewiemco (Pawe艂 Wr贸blewski)

kurdeniewiemco

Napisano 14 pa藕dziernik 2016 - 15:20

pami臋taj 偶e to odciski w b艂ocie, b臋d膮 zniekszta艂cone. Nie wiadomo ile razy je jeszcze deszcz p艂uka艂...najlepiej zagrabi膰 miejsce i p贸j艣膰 sprawdzi膰 gdy warunki w pod艂o偶u b臋d膮 lepsze.

1D4+400/2.8 IS II+14mm
www.dzikiswiat.pl

#328 EwelinaT (Ewelina)

EwelinaT
  • Nowa posta膰
  • 5 post贸w

Napisano 17 pa藕dziernik 2016 - 13:07

Dzi臋kuj臋 Pawe艂 za rad臋. Przede mn膮 d艂uga droga do nabycia do艣wiadczenia w tropieniu, no chyba, 偶e za艂apie si臋 na profesjonalne szkolenie z le艣nikami  :) 

#329 EwelinaT (Ewelina)

EwelinaT
  • Nowa posta膰
  • 5 post贸w

Napisano 20 pa藕dziernik 2016 - 12:23

I taki oto niezidentyfikowany osobnik o odbijaj膮cych si臋 w pod艂o偶u pi臋ciu palcach i pazurrrach, przemierza cz臋sto przej艣cie dla zwierzak贸w (w pobli偶u brak cieku), pomo偶ecie??

Za艂膮czone pliki

#330 J贸zef

J贸zef
  • Nowa posta膰
  • 2 post贸w

Napisano 22 listopad 2016 - 12:17

Witam wszystkich  :) W niedzielne popo艂udnie wybra艂em si臋 na spacer z psem po zakamarkach pobliskiej wsi (p贸艂nocny wsch贸d Polski). Poszed艂em w dobrze znane mi miejsce przy jednym z p贸l i moj膮 uwag臋 przyku艂y pewne 艣lady, niby psie, ale by艂o w nich co艣 innego, pierwszy raz takie widzia艂em; du偶e, bardziej pod艂u偶ne i do艣膰 dobrze odznaczone na twardej ziemi. Jeszcze bardziej si臋 zdziwi艂em gdy jakie艣 10 metr贸w od nich, zaraz przy drzewach zobaczy艂em do艣膰 艣wie偶e resztki jakiego艣 zwierz臋cia, sk贸ra, czaszka itp. Zrobi艂em dwa, trzy zdj臋cia i odszed艂em, ale po czasie zacz膮艂em 艂膮czy膰 fakty. W sierpniu tego roku, we wsi oddalonej od tej o kilkana艣cie kilometr贸w by艂o g艂o艣no o ok. 30 przypadkach zagryzienia zwierz膮t hodowlanych przez wilki , nawet w贸jt wyst膮pi艂 z pro艣b膮 o ograniczenie populacji na Kurpiowszczy藕nie. Wr贸ci艂em wi臋c wczoraj w to miejsce, zmierzy艂em 艣lady i zrobi艂em kilka dodatkowych zdj臋膰. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, ale mo偶e kto艣 z was zaprzeczy lub potwierdzi moje przypuszczenia?  

Za艂膮czone pliki

U偶ytkownik J贸zef edytowa艂 ten post 22 listopad 2016 - 12:17

#331 Le艣ne Oko

Le艣ne Oko
  • U偶ytkownik
  • 219 post贸w

Napisano 22 listopad 2016 - 14:45

J贸zef 艣lady du偶e , nie mog臋 jednak z twojego zdj臋cia wyczyta膰 przebiegu lini krzy偶uj膮cych si臋 na poduszkach . Po za tym poszukaj odchod贸w , najcz臋艣ciej sier艣膰 w odchodach wskazuje na drapie偶nika w stylu wilka . Nie jest tak prosto poda膰 z twoich zdj臋膰 czy to wilk czy pies .

#332 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111

Napisano 22 listopad 2016 - 17:11

@J贸zef trop Trop na trzecim zdj臋ciu pasuje do wilka, na pozosta艂ych s艂abo wida膰.

#333 J贸zef

J贸zef
  • Nowa posta膰
  • 2 post贸w

Napisano 22 listopad 2016 - 21:02

Dzi臋ki za opinie. Gdy by艂em tam nast臋pnego dnia nie by艂o ju偶 tej padliny, za to 艣lady dzik贸w. Odchody by艂y, kompletnie czarne z r贸偶nymi resztkami, ale chyba 偶adnej sier艣ci. Sarny te偶 tam mo偶na spotka膰, tak偶e ci臋偶ko oceni膰 do kogo nale偶a艂y. Dodaje jeszcze jakie艣 fotki, ju偶 ostatnie. Szkoda, 偶e ci臋偶ko stwierdzi膰, my艣la艂em, 偶e b臋d臋 mia艂 ''pewniaka''  :D

Za艂膮czone pliki

#334 Le艣ne Oko

Le艣ne Oko
  • U偶ytkownik
  • 219 post贸w

Napisano 22 listopad 2016 - 21:13

No ja ju偶 wiem 偶e to piesek .Tylna opuszka zbyt wyci膮gni臋ta do g贸ry , nie jestem ekspertem ale wilki u mnie bytuj膮 i 艣lady co nieco obserwuj臋 .

#335 Szymon

Szymon
  • Nowa posta膰
  • 2 post贸w

Napisano 08 stycze艅 2017 - 12:22

Dzie艅 dobry, 

czy kto艣 b臋dzie tak mi艂y i powie mi czyj to trop?

Z g贸ry bardzo dzi臋kuje 

Za艂膮czone pliki

#336 Duch

Duch
  • Ma艂om贸wny
  • 3 post贸w

Napisano 05 luty 2017 - 15:25

4a61b9967be830dfgen.jpg

d418ac9aa9538ba2gen.jpg

567a21b2fb5c4541gen.jpg

Czy to tropy ma艂ego nied藕wiadka?

#337 Le艣ne Oko

Le艣ne Oko
  • U偶ytkownik
  • 219 post贸w

Napisano 05 luty 2017 - 19:50

Chyba za ma艂y , typuje borsuka . Jednak jak si臋 pytasz o trop to powiniene艣 poda膰 tak偶e rozstaw 艣lad贸w miedzy 艂apami .

U偶ytkownik Le艣ne Oko edytowa艂 ten post 05 luty 2017 - 19:52