Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

zmniejszanie zdjęć do wstawiania na forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2010 - 23:18

orginal bo Ci zamieni orginal

kurdeniewiemco, jako jeden z większych ORYGINAŁÓW (pozytywnych :-D ) na FP pora byś wiedział jak pisać o sobie samym....
Też raczej nie wyostrzam fotek przed zmniejszeniem - chyba że w czasie wywoływania RAWów
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#22 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 21 grudzień 2010 - 23:37

A ja wyostrzam również przed zmniejszeniem i dodatkowo zmniejszam fotki w dwu krokach np. z 3000pix do 1800pix, a po wyostrzeniu dopiero do rozmiaru wyjściowego.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#23 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 22 grudzień 2010 - 06:55

A ja wyostrzam również przed zmniejszeniem i dodatkowo zmniejszam fotki w dwu krokach np. z 3000pix do 1800pix, a po wyostrzeniu dopiero do rozmiaru wyjściowego.

Aż sprawdzę, jak to wyjdzie w praniu ;-) Chociaż oceniając po twoich fotkach, mogę wziąć to za pewnik :->

#24 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 grudzień 2010 - 07:01

kurdeniewiemco dzięki za pomoc, pozmieniam wrzucone zdjęcia na zmniejszone prawidłowo. Takiego właśnie programu mi brakowało

#25 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 24 grudzień 2010 - 11:32

GIMP na skróty.
Po otwarciu zdjęcia CTR i C otwiera kadrowanie. Zaznaczam proporcje 3:2
Po kadrowaniu (jak potrzebne) zmniejszam zdjęcie funkcją Obraz - Skaluj obraz - wpisuję dłuższy bok 900.
Następnie wyostrzam ten zmniejszony, otwieram Filtry Wyostrzenie i klikam
Żeby powtórzyć CTR F
Żeby cofnąć CTR Z
I potem zapisuje, jak jest dużo gałązek w tle zdjęcie ma większą objętość od takiego z tłem jednolitym. Trzeba pilnować, żeby nie przekroczyć 300 kb- bo nakrzyczą niektórzy:)
Próbowałem jeszcze z odszumianiem i ponownym wyostrzaniem.
Jak mialem starą wersję DPP to wychowdziła kaszana a z nowym DPP całkiem sensownie jest. Szczegóły się nie gubiły. Używałem do odszumiania Neat Image i tylko ustawienia automatyczne.

#26 grubylolo23241

grubylolo23241
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 27 październik 2011 - 14:01

Wystarczy że wejdziesz na stronę zmniejszamy.pl , klikniesz przeglądaj i załadujesz swoje zdjęcie. Jest to najlepszy zmniejszacz zdjęć w sieci, pozwala on na dodawanie efektów podczas zmniejszania fotki: obróć w prawo, obróć w lewo, obróć o 180 stopni. Zmniejszanie zdjęć online już dziś staje się takie proste, dodawaj efekty: sepia, czarno-białe, negatyw, rozmycie. Zmniejszanie zdjęć na nk od dziś staje się w wiele łatwiejsze. Program do zdjęć online daje możliwość ustawienia procentowo rozmiaru zdjęcia, zmniejszanie zdjęć to od dzisiaj kilka kliknięć na witrynie internetowej. W tym programie do zmniejszania zdjęć możesz wybrać jaki chcesz dokładnie rozmiar zdjęcia w pikselach. Wystarczy że podasz wysokość i szerokość a program do obróbki zdjęć online zmniejszy Twoje zdjęcie. Zmniejszanie fotki jest całkowicie bezpieczne, żadne zdjęcie nie jest udostępniane osobom trzecim, dodatkowo zdjęcia są usuwane automatycznie z serwisu co 24h. Użytkowanie serwisu jest całkowicie bezpłatne.

#27 sebaok

sebaok

Napisano 27 październik 2011 - 18:22

Co to ma być, reklama?

#28 grubylolo23241

grubylolo23241
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 30 październik 2011 - 15:44

Jeśli chcesz szybko i łatwo zmniejszyć swoje zdjęci lub dodać fajny efekt, to możesz skorzystać z programu do obróbki zdjęć online.

#29 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 30 październik 2011 - 15:57

Jeśli chcesz szybko i łatwo zmniejszyć swoje zdjęci lub dodać fajny efekt, to możesz skorzystać z programu do obróbki zdjęć online.

Tak to sobie można zmniejszać zdjęcia na allegro, a nie zdjęcia które mają jakąś wartość.
Wojtek

#30 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 marzec 2012 - 19:03

oxy12, to ma być reklama programu Pixu, jeżeli tak to post zostanie skasowany.
Wojtek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych