Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

prośba i poradę w sprawie kupna aparatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 zabolus69

zabolus69
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Wadowic

Napisano 12 styczeń 2009 - 14:03

Witam was!
Przede wszystkim muszę napisac, że dopiero zaczynam się bawić w fotografowanie przyrody i potrzebuję opinii i pomocy..... A więc chcę zakupić sprzęt (moją pierwszą lustrzankę) aby móc rozpocząć przygodę z fotografią przyrodniczą.
No i przechodzę do mojego pytania:
mój kolega. który też bawi się w fotografowanie ale raczej ludzi złożył mi ofertę sprzedaży Nikona d80 ( aparat prawie 2 letni w idealnym stanie, nigdy się nie popsuł, znajomy dbał o niego niesamowicie, to dobry kolega więc mu wierzę) + obiektyw 18-105 (nowiutenki) + 2 karty pamieci 2g i 4 gb + dwie orginalne baterie + pilot+oraginalna torba nikon na aparat+obiektyw nikor 70-210
no to tyle uff aha jeszcze cena 2200zł

no właśnie chciałem was zapytać czy to dobra cena i czy tym aparatem można robić ładne zdjęcia przyrodnicze, bo o to chodzi ;-) , czy nadaje się do fotografii przyrodniczej może ktoś ma i używa?????czy może lepiej kupić coś innego za podobne pieniądze ( nie ma co ukrywać, że to dla mnie dużo kasy i nie chcę kupić czegoś z czego nie byłbym zadowolony...
z góry dzięki za pomoc

#2 Messenger

Messenger

Napisano 12 styczeń 2009 - 14:19

jacek p. ma w podpisie D80 ktoś chyba jeszcze miał ale nie pamiętam

#3 robkiz

robkiz

Napisano 12 styczeń 2009 - 14:51

d80 to bardzo fajna puszka z obiektywow mozesz byc mniej zadowolony jesli chodzi o przyrode ale na poczatek wystarczy. Z czasem bedziesz mogl wymienic/dokupic cos dluzszego. Zalezy jeszcze co rozumiesz przez foto przyrodnicze.
Robert

#4 zabolus69

zabolus69
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Wadowic

Napisano 12 styczeń 2009 - 14:55

foto przyrodniecze- generalnie chodzi mi o zwierzeta ssaki, ptaki i całą resztę

#5 robkiz

robkiz

Napisano 12 styczeń 2009 - 15:04

Zatem do ptakow i wiekszosci ssaków bedziesz musial dokupic cos dluzszego minimum 300mm wczesniej czy później. Ale na początek moze byc. Przy 200mm tez mozna podzialac w sprawie ptaszkow zwlaszcza teraz zima przy karmniku i z czatowni.
Robert

#6 zabolus69

zabolus69
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    okolice Wadowic

Napisano 12 styczeń 2009 - 15:08

ok dzięki za odpowiedź





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych