Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Padlina dla myszaków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#1 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:10

czy ilość wykładanej padliny ma wpływ na szybszą reakcję myszaków ?

#2 mirass

mirass
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Lokalizacja:
    Jasło/Kraków

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:15

Birkof, najważniejszy jest zapach (a raczej smród) żeby ściągnąc ptaki :mrgreen:
"Żółty lament ulicy, gdzie nie chodzi nikt. Bije trwoga żaglami o codzienność szyb..." K. K. Baczyński

#3 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:16

czyli świeże mięso raczej niezda egzaminu ?

#4 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:29

Było już o tym na forum i to pewnie nie raz, a do tego to chyba nie ten dział?

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#5 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:33

Birkof poszukaj na forum uważnie pisano i pisano
(wyłożysz zwykły korpus z kurczaka z miesnego i tez przylecą)
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#6 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:34

poszukam...dzięki

#7 Wojtek_sl

Wojtek_sl
  • Lokalizacja:
    Siemianice

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:41

Birkof, najważniejszy jest zapach (a raczej smród) żeby ściągnąc ptaki :mrgreen:


Węchu to ptaki nie mają tak dobrego, jak ssaki (albo muchy :mrgreen: ). Na mrozie też padliny nie czuć. MZ każde mięsko powinno być dobre.

#8 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 26 kwiecień 2009 - 12:19

czy można wystawiać padlinę teraz czyli wiosną ?

#9 sebaok

sebaok

Napisano 26 kwiecień 2009 - 14:12

można na błotniaki, jastrzębie.

#10 miszak

miszak

Napisano 31 sierpień 2009 - 09:37

Czy może ktoś opisać dokładnie jak wkładacie mięso do rury dla drapoli? Jaka wysokość, średnica itp. Po terenie myszakowym biegają duże psy i bardzo smakuje im myszakowa przynęta.

 


#11 sebaok

sebaok

Napisano 31 sierpień 2009 - 13:53

Do rury dla myszaków?:) Pierwsze słysze, dla lisów tak sie robi, ale moze się myle:)

#12 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 31 sierpień 2009 - 14:27

Może na jakieś platformie umieszczaj, tak żeby psy nie miały dostępu.

#13 miszak

miszak

Napisano 31 sierpień 2009 - 21:14

Mój znajomy dokarmiał myszaki w ten sposób. Rura fi. 500mm o wys. ok. 1,3-1,5m wypełniona piachem do wys. 30 cm poniżej krawędzi. W rurze padlinka. On nie robił zdjęć ale miał kiedyś kurzą fermę i taki kaprys, żeby dokarmiać drapole a że wokół wsi biegało dużo psów, lisów i inncyh niewiadomo jakich zjadaczy mięcha taki sposób wymyślił. Myślałem, że to jakiś sprawdzony patent a tu widać, że chłop sam miał pomysł.

 


#14 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 31 sierpień 2009 - 21:52

Można też zabezpieczyć mięso przed kotami na przykład owijając patol arkuszem blachy.
mam w ten sposób zabezpieczony karmnik na zimę i koty tylko oblizują się na widok słoniny ale nie mogą dostać jej
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#15 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 20 październik 2009 - 14:19

W niedzielę znalazłem martwą sarnę i korzystając z okazji, przeniosłem ją pod swoją czatownię. Czy jest szansa, że drapole, myszaki lub lisy już teraz, pomimo wysokich temperatur i braku śniegu zaitneresują się padliną? Czy to jeszcze nie ta pora i trzeba czekać na pogorszenie pogody?
Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#16 buteo

buteo

Napisano 20 październik 2009 - 14:33

Moim zdaniem szansa jest całoroczna,jednak latem o wiele mniejsza niż zimą z wiadomych przyczyn. Widziałem jak myszak dręczony przez kruki szamał zabitego kożlaczka po sianokosach(środek lata). Dwa tygodnie temu myszak siedział na ścierwie lisa.
Zanęte już masz,reszta zależy od Twojego czasu ;-)
Lis i kruki są zawsze na to chętne :-)

#17 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 20 październik 2009 - 14:39

przyjdą. W weekend widziałem 6 myszaków., kruki, błotniaki i bieliki na świeżych patrochach. Na drugi dzięń się chciałem zaczaić, ale już nic nie było do jedzenia więc nic n ie przyleialo.
Jednym słowem szansa jest i to bardzo duża. :-)

#18 sebaok

sebaok

Napisano 20 październik 2009 - 14:52

Moj kolega necił juz ten tydzień a na wekkend siada.

#19 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 26 październik 2009 - 11:29

Czy może ktoś opisać dokładnie jak wkładacie mięso do rury dla drapoli? Jaka wysokość, średnica itp. Po terenie myszakowym biegają duże psy i bardzo smakuje im myszakowa przynęta.


Ja zeszłorocznej zimy miałem lisa który potrafił w ciągu jednej nocy wynieść mi 10kg mięsa! Z tego co wiem, to lis wynosi mięso w bezpieczne dla siebie miejsce. Najpierw egzamin zdawała siatka ogrodzeniowa,w którą owinięte było mięso. Cwaniak jednak szybko nauczył się jak to mięso wykradać. Potem zrobiłem zabezpieczenie w postaci stalowej siatki w obramowaniu z płaskowników 1/1m i tą siatką zabezpieczałem mięso ( mięso było w zagłębieniu, a nad nim siatka przytwierdzona do ziemi za pomocą haków z drutu fi 6) W tym układzie ptaki miały bezproblemowy dostęp do mięsa, a lis mógł jedynie trochę poskubać, ale na kradzież nie miał szans :->
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#20 Derwisz

Derwisz
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 04 grudzień 2009 - 11:02

Podzielcie się swoimi doświadczeniami, o której najlepiej zasiąść w budzie? Jak to preferujecie?
Pozdrawiam
Jarek vel Derwisz
www.slowikfoto.pl
________________________________
NIKON Deczysta





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych