Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Warszawskie mini plenery Fotoprzyroda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
867 odpowiedzi w tym temacie

#841 Dunadan

Dunadan

Napisano 20 listopad 2013 - 13:45

No kumam, ja się szykuję, zastanawiam się czy nie zrobić jakiegoś wątku... fajnie by się spotkać w parę osób przy takiej okazji ;)

:ninja:

#842 Roby

Roby

Napisano 20 listopad 2013 - 19:37

W tym wątku coś pisano, ale dużego zainteresowania nie ma.

http://www.fotoprzyr...ch/#entry317804

#843 Dunadan

Dunadan

Napisano 21 listopad 2013 - 09:20

Dzięki Roby - będziesz? :)

#844 Roby

Roby

Napisano 22 listopad 2013 - 08:22

Dzięki Roby - będziesz?

Nie mam takich planów, więc raczej nie.

#845 Cichy Wilk

Cichy Wilk
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 10:48

Witam. Bywam często w Kampinosie w celach fotograficznych. Raczej flora, krajobrazy chociaż łosiem nie pogardzę http://www.fotoprzyr...alces/?p=317819  Jestem zmotywowany, zmotoryzowany i mieszkam na Bemowie. Zapraszam do wspólnego łapania kadrów niezależnie od pory dnia czy roku jak i panującej pogody.

#846 rusałka

rusałka
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 16:06

A ja mam takie pytanko do wszystkich co łazikują po Kampinosie, wiadomo Kampinos trochę ha ma, ja nigdy nie byłam. Moje pytanie wiążę się z komunikacją jak dojechać (tak by w miarę blisko mieć już szlaki itp.) gdzie najlepiej zacząć "spacer"?? Troszkę mam km, a jeszcze ja nie zmotoryzowana...

#847 Animus (Paweł Chocha)

Animus

Napisano 24 listopad 2013 - 18:07

rusałka- Przygodę z Puszczą Kampinoską i w ogóle z KPNem zacznij od zaopatrzenia się w przewodnik (najlepiej Lechosława Herza) oraz KONIECZNIE w mapę KPNu. Komunikacja łącząca KPN ze światem co prawda istnieje, ale jest bardzo uboga. Bez samochodu wypady do KPN są dość kłopotliwe. Skąd najlepiej zaczynać zwiedzanie... To zależy co kto lubi. Dla mieszkańców Warszawy najczęstszym początkiem zwiedzania Puszczy Kampinoskiej jest Izabelin oraz Truskaw. Tam znajdują się początki niektórych szlaków. Do tych miejscowości z Warszawy kursują autobusy ze stacji metra Młociny. Niektórzy też zaczynają zwiedzać KPN od okolic Północnego Cmentarza Komunalnego, od Uroczyska Opaleń. Dla bardziej zażytych użytkowników komunikacji jest miejscowość Roztoka położona między Lesznem a Kazuniem. Do Leszna można dojechać komunikacją miejską. Stamtąd piechotą lub jakimś PKSem do Roztoki.

#848 EDwinWawa (Edwin)

EDwinWawa
  • Małomówny
  • 40 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 18:22

rusałka- Przygodę z Puszczą Kampinoską i w ogóle z KPNem zacznij od zaopatrzenia się w przewodnik (najlepiej Lechosława Herza) oraz KONIECZNIE w mapę KPNu. Komunikacja łącząca KPN ze światem co prawda istnieje, ale jest bardzo uboga. Bez samochodu wypady do KPN są dość kłopotliwe. Skąd najlepiej zaczynać zwiedzanie... To zależy co kto lubi. Dla mieszkańców Warszawy najczęstszym początkiem zwiedzania Puszczy Kampinoskiej jest Izabelin oraz Truskaw. Tam znajdują się początki niektórych szlaków. Do tych miejscowości z Warszawy kursują autobusy ze stacji metra Młociny. Niektórzy też zaczynają zwiedzać KPN od okolic Północnego Cmentarza Komunalnego, od Uroczyska Opaleń. Dla bardziej zażytych użytkowników komunikacji jest miejscowość Roztoka położona między Lesznem a Kazuniem. Do Leszna można dojechać komunikacją miejską. Stamtąd piechotą lub jakimś PKSem do Roztoki.

dokladnie tak jak pisze Animus ;) najszybciej to jednak 708 z Mlocin do Truskawia, wbijasz na szlak do karczmiska, odbijasz w prawo na wrzosowiska i losiek murowany jak dobrze pochodzisz ;) mozna tez z Czosnowa pksem do Górek jak chcesz znalesc sie w centrum puszczy(do Czosnowa BIS z Mlocin)

#849 Cichy Wilk

Cichy Wilk
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 18:43

A ja mam takie pytanko do wszystkich co łazikują po Kampinosie, wiadomo Kampinos trochę ha ma, ja nigdy nie byłam. Moje pytanie wiążę się z komunikacją jak dojechać (tak by w miarę blisko mieć już szlaki itp.) gdzie najlepiej zacząć "spacer"?? Troszkę mam km, a jeszcze ja nie zmotoryzowana...

Najlepiej pojechać z kimś zmotoryzowanym. Można wtedy odwiedzić zakątki KPN rzadko odwiedzane przez niedzielnych turystów dojeżdżających komunikacją podmiejską.

#850 rusałka

rusałka
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 19:31

dzięki wielkie za odpowiedzi :)

#851 Dunadan

Dunadan

Napisano 26 listopad 2013 - 18:21

Z Truskawia są rewelacyjne szlaki, m.in. przecinające podmokłe tereny, polecam ;)

#852 rusałka

rusałka
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 09:54

na pewno jak jakiś wypad będzie z forum to się wybiorę, by poznać teren :) bo bym musiała się do kogoś doczepić ;) by tam dotrzeć  (oczywiście jakby ktoś był chętny by zabrać -zwrot za paliwo) tylko najgorzej to z czasem wolny...jak nie praca to szkoła, a jak się wydaje, że dzień wolny zawsze coś się wydarzy...

#853 Dunadan

Dunadan

Napisano 02 grudzień 2013 - 13:46

bo bym musiała się do kogoś doczepić

Zawsze można się wybrać dzień wczesniej, przekimać i wyjśc na wschód następnego dnia... ale fakt, w ekipie raźniej ;)

#854 rusałka

rusałka
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:01

A gdzie przekimac ? W namiocie ? Czy tez jest tam w poblizu mozna cos wynajac ?

#855 Dunadan

Dunadan

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:25

W Truskawiu na pewno da się coś wynająć. Ja kimałem przy wiacie przy leśniczówce o tu: https://maps.google....ie, Polska&z=17

Mieszka tam bardzo miła pani z bardzo niemiłym psem - można u niej też wynająć pokoik - nie mam niestety kontaktu :-/

W parku oficjalnie jest zakaz spania na dziko... :roll:

#856 Animus (Paweł Chocha)

Animus

Napisano 02 grudzień 2013 - 20:26

Przekimać na bank można w dawnej szkole cyrkowej w Julinku (stamtąd blisko do Łubca i Roztoki) Jest tam teraz hotel turystyczny. Podobno wynajmują też pokoje w ośrodku harcerskim ZHP w Starej Dąbrowie- to też bardzo fajne miejsce w samym środku KPNu. Jest też trochę noclegów pod hasłem "agroturystyka". Takie noclegi z tego co się orientuję są oferowane m.in w miejscowościach Kampinos i Pasikonie. Namiot można podobno rozstawić w Roztoce i w Granicy.

#857 Dunadan

Dunadan

Napisano 03 grudzień 2013 - 08:48

Namiot można podobno rozstawić w Roztoce i w Granicy.

Bardzo możliwe ale szukając miejsc na biwak trzeba uważać na mapy... tam gdzie ja kimałem na mapie zaznaczony był biwak ale pani z leśniczówki powiedziała, że ni chu...chu, nigdy tu nie było obozowiska, wiatę wybudowali dopiero niedawno i w ogóle była zaskoczona że coś takiego na mapie przy jej domku jest :D

#858 skawek (Maciej Skawina)

skawek
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 22:59

Witam wszystkich serdecznie. Dawno nie bylem na stronie, widzę, że dużo się zmieniło. Mam pytanie, pewnie ktoś z Was będzie wiedział. Chciałbym się wybrać do Gostynińsko-Wlocławskiego Parku, tak na jakiś weekend. Czy może ktoś ma jakieś wieści z tamtej storny. Gdzie najlepiej noclegować, gdzie i co focić. Z mapy wynika, że są tam i jeziorka i Wisła, więc teoretycznie tematów nie powinno brakować. Jest relatywnie niedaleko Wa-wy, więc i szybko można się przemieścić w piątek po robocie. Nie chcę jednak jechać na tzw. pałę i dopiero na miejscu szukać terenów i odpowiednich miejscówek. Pozdrawiam Skawek - Maciek :D

#859 Roby

Roby

Napisano 27 grudzień 2013 - 08:55

Wisła ciekawie wygląda tam w okolicach Płocka. Są tam wyspy, sporo ptactwa tuż przy drodze. Bliżej Włocławka zalew włocławski bardziej przypomina swą geograficzną nazwe czyli Jezioro Włocławskie. Ale łach to między Płockiem i Włocławkiem nie znajdziesz. Noclegów za bardzo nie znam, ale ostatnio klub miłośników Suzuki robił tu zlot:

http://www.baruchowo...ona-Szkola.aspx

i mieli tam noclegi.

Tu masz mapę:

http://www.gwpk.pl/i...id=90&Itemid=56

I coś o rez. Błota Rakutowskie:

http://ptaki.info/in...&art=24&limit=0

Trochę jeździłem w okolicach Telążnej Leśnej, ale konkretnych miejscówek to tam nie mam. Tam jest po prostu ładny las.

#860 skawek (Maciej Skawina)

skawek
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 27 grudzień 2013 - 09:26

Dzięki Roby. Właśnie kuszą mnie te Błota Rakutowskie. Dookoła jest kilka jeziorek, więc może być ciekawie. Trochę o nich czytałem, ale nic nie słyszałem od kogoś kto tam był. Trzeba będzie pojechać na jakiś rekonesans. Pozdrawiam