Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Warszawskie mini plenery Fotoprzyroda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
867 odpowiedzi w tym temacie

#61 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:06

Witajcie ,

August, z terminami plenerów w okolicach pełni miałeś dobry pomysł..

Ale może już nie przekładajmy, zbyt wiele osób dostosowało swoje terminy..zresztą jak zrozumiałem wszystkim spodobała się formuła pewnej powtarzalności dat z powodów organizowania swojego czasu..
W temacie pogody na plenerze, moim zdaniem naprawdę jest kompletnie nieprzewidywalna, a co powiemy, gdy np w lecie będzie piękna pogoda i nagle rano przyjdzie 2-godzinna burza i ulewa?

Oczywiście chodzenie w deszczu nie ma sensu, ale może nie będzie tak źle w niedzielę...poza tym za poprzednikami wg mnie oprócz zdjęć ważne jest spotkanie.
Już to pisałem, pamiętacie beznadziejną pogodę na poprzednim plenerze?
Z tego, co można obejrzeć i przeczytać w fotorelacji, wszyscy miło go wspominają no i mamy masę dobrych zdjęć.. :-)

Ja w każdym razie będę w niedzielę o 7.00 w Secyminie, jak będzie padać trudno...wtedy gdzieś można będzie przeczekać i z pewnością ciekawie porozmawiać..a może potem wyjrzy słoneczko.. ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#62 August

August

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:23

ja też nie rezygnuję tak do końca - jeśli tylko nie będzie lało to postaram się przyjechać....
A co do pełni - jak pisałem - sprawdza mi się od lat, jakoś tak zwykle jest że z rosnącym księżycem rośnie i ciśnienie i zimą mamy mróz a latem zazwyczaj słoneczko...

Nikon FX i Olympus m4/3

#63 Michał.Z

Michał.Z

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:24

Zgadzam się z przedmówcą . A tak w rezerwie zawsze jest stylowy bar na skraju Puszczy Kampinoskiej- bardzo dobry na fotoprzyrodnicze pogawędki o czym przekonaliśmy się ostatnio.
Jeżeli śniegiem dróg nie zawieje to powinienem być na zbiórce.
http://foto.nadjeziorkiem.eu/ Moja galeria, serdecznie zapraszam

http://nadjeziorkiem.eu/ Tu odpoczniesz i sfotografujesz dziką przyrodę

#64 Roby

Roby

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:13

Generalnie to można daty plenerów w powiązaniu z pełnią też ustawić z góry na cały rok ;-)
Na plenerze można to obgadać.

#65 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:29

Witajcie,

Michał.Z i prawie August, no to jest już nas trzech bez względu na pogodę ;-)

Generalnie to można daty plenerów w powiązaniu z pełnią też ustawić z góry na cały rok ;-)
Na plenerze można to obgadać.

Roby, dobry pomysł, można zrobić coś w rodzaju kalendarza spotkań na cały rok..

August, dałbyś radę gdzieś znaleźć, wydrukować i przywieźć okresy pełni na cały rok?

Pozdrawiam
Krzysiek

#66 August

August

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:34

KrzysiekG, nie ma sprawy - nie kupie kalendarza, jak nie ma w nim faz księżyca, postaram się zebrać dane z roku i zabiorę ze sobą - można będzie sobie rok dobrze rozplanować...
Hmmmm wygląda z tego, że jednak się dopisałem do "obecnych" :mrgreen:

Nikon FX i Olympus m4/3

#67 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:41

Hmmmm wygląda z tego, że jednak się dopisałem do "obecnych" :mrgreen:

..no tak mi się jakoś napisało ;-) , Darek, już nie masz wyjścia, bez Ciebie nie ułożymy kalendarza wg pełni :mrgreen: ...jakoś tak psychologicznie wyszło, prawie jak mała manipulacja :mrgreen:

Pozdrawiam
Krzysiek

#68 toron27

toron27

Napisano 23 styczeń 2009 - 14:15

...jakoś tak psychologicznie wyszło, prawie jak mała manipulacja :mrgreen:

:yikes: to już prawie jak sterowanie umysłami
-leje ---jedziesz
-burza---jedziesz
-mróz 30stopni---jedziesz
-zamieć---jedziesz
:mrgreen: :lol:
Wasz zapał podnosi mnie na duchu, i choć pogoda za oknem wskazuje, że na plener można będzie się wybrać nawet bez aparatu to zgłaszam moją obecność. Coś mi się wydaje, że w tym miłym barku zabraknie miejsc -przynajmniej przy kominku :beer:
Pozdrawiam cieplutko-Tomek

#69 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 23 styczeń 2009 - 18:01

Witajcie ,

Toron27, :mrgreen:
..rozumiem, że również jesteś bez względu na pogodę :mrgreen:
( w razie czego alternatywa - kominek w barku w Roztoce, w razie czego zawsze można tam wyjść kikaset metrów nad kanałek i spotkać ślady bobrów, przez 10 minut człowiek aż tak nie zmoknie ;-) )

..a Ci co się wahają, czy przyjechać, zobaczycie, że w niedzielę przynajmniej na godzinę wyjdzie słoneczko, takie są odwieczne troszkę złośliwe prawa natury ;-)
( to tak, jak z tą kanapką, co jak upadnie to zawsze masłem do dołu.. ;-) )

A tak poważniej, może umówmy się do jutra wieczór na potwierdzenia obecności na plenerze, rozumiem, że miejsce i godzina są bez zmian, czyli 7.00 nad Wisłą w Secyminie
( szczegółowy opis dojazdu jest kilka postów wyżej )

No i zostaje sprawa wspólnych dojazdów, ja już na pewno zabieram po drodze McMorrisa i czekam na sygnał od Lukasza0207, tak więc będę miał jeszcze dwa miejsca w samochodzie ( start z okolic Bemowa, ale mogę gdzieś podjechać )
...jedna ważna rzecz w temacie powrotu, będę do samego końca spotkania, więc pewnie do pięknego zachodu słońca z łosiem i czerwoną słoneczną kulą w kadrze ;-) )

Pozdrawiam
Krzysiek

#70 Dunadan

Dunadan

Napisano 23 styczeń 2009 - 18:03

Na najbliższym plenerze mnie nie będzie ale IMHO idea spotkań bez względu na pogodę zapewni regularność i pewność że ktoś przyjdzie ;-) Czasem fajnie spotkać się nawet i przy piwie w pubie i pogadać o sposobach na zakładanie czatowni :mrgreen:

Jeszcze miesiąc i do was dołączę... :roll:
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#71 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 18:23

No nie wiem....

Mi zależy na świetle bo chciałem sobie potestować nowe szkiełko.
Jak będzie ktoś z A700 to może będę :-P....chociaż pewnie i tak będę...

#72 toron27

toron27

Napisano 23 styczeń 2009 - 18:46

będę do samego końca spotkania, więc pewnie do pięknego zachodu słońca z łosiem i czerwoną słoneczną kulą w kadrze )

KrzysiekG, ze swoim optymizmem trzymasz mnie przy życiu, nieźle się ubawiłem choć jestem zupełnie zdołowany bo akurat od ostatniego poniedziałku mam urlop, i siedzę non stop przed kompem bo sam widzisz co się dzieje za oknem, jak drugi tydzień będzie taki sam to... chyba sam zrezygnuję z reszty urlopu :cry:

#73 Roby

Roby

Napisano 23 styczeń 2009 - 21:04

Ja też na kilka godzin przyjadę (synek ma się na szczęście coraz lepiej :-)), ale niestety o 10.00 muszę się urwać z powrotem - o 12.00 muszę być jeszcze z malcem na kontroli.
Ale będę :-)

#74 Michał.Z

Michał.Z

Napisano 23 styczeń 2009 - 21:16

Norbius Jeżeli chodzi o A 700 to ja z takim przybędę , a żeby cię bardziej zmotywować to
mogę zabrać też A 100 ;-)
http://foto.nadjeziorkiem.eu/ Moja galeria, serdecznie zapraszam

http://nadjeziorkiem.eu/ Tu odpoczniesz i sfotografujesz dziką przyrodę

#75 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 21:22

Wystarczy A700....a Roby ma też bagnet A ;)...muszę sprawdzić czy pewien problem leży po stronie szkła czy body.

I tak pewnie będę bo lepsze to niż leżenie przed TV :-) ....

#76 August

August

Napisano 24 styczeń 2009 - 08:24

lepsze to niż leżenie przed TV

no nie wiem...rano jest Australian Open ;-)
Ja melduję gotowość - wprawdzie w gardle mi się rozwija swoista mikrofauna, ale dziś popłuczę i...dam radę. Tyle że niestety nie do końca, chociaż tego:

pięknego zachodu słońca z łosiem i czerwoną słoneczną kulą

raczej nie zobaczę - najpóźniej na 11 powinienem być w domu :-(

Nikon FX i Olympus m4/3

#77 paoollo

paoollo

Napisano 24 styczeń 2009 - 09:46

Ja dla odmiany nie mogę być na 7.00. Na 8 wiozę żonę do Łomianek, więc pewnie 8.20-8.30 móglbym być - miałbym tylko problem z trafieniem, bo nawet jakbym dojechał to nie wiem czy dobrze :)
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb

#78 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 13:48

Ja niestety nie moge jechać :-( , bo będe jechał do babci.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#79 toron27

toron27

Napisano 24 styczeń 2009 - 13:59

To ja mam pomysł racjonalizatorski :mrgreen: może umówmy się od razu przy barze, bo aktualnie siedzę przy oknie, sprzęt w pogotowiu i tylko czekam, żeby choć przestało lać to przynajmniej aparat ze statywem na spacer wyprowadzę

#80 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 19:04

Wszystkie prognozy zapowiadają totalne zachmurzenie i opady. Dzisiaj praktycznie cały dzień kropi. Więc jak?

Kto na 100% się wybiera?