Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Warszawskie mini plenery Fotoprzyroda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
867 odpowiedzi w tym temacie

#21 Cerberiusz

Cerberiusz

Napisano 28 grudzień 2008 - 13:38

Wstępnie i ja się piszę.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#22 toron27

toron27

Napisano 28 grudzień 2008 - 13:44

Na razie ja też chętnie ,ale do końca stycznia jeszcze daleko może się pozmieniać. Generalnie ja jestem za niedzielą bo co drugą sobotę pracuję, albo mam wesele,a w ostatnie soboty miesiąca mam zawody strzeleckie.

#23 Michał.Z

Michał.Z

Napisano 29 grudzień 2008 - 08:27

Widzę że nasz pomysł systematycznych spotkań ciekawie się rozwija- to pięknie.
Na styczniowy termin oczywiście też jestem chętny
A tak nawiasem to totalny brak pogody na plenerze zawsze można zrównoważyć
pogaduszkami przy barze. A że zaraz po wschodzie trudno o otwarty bar to może czasem warto umawiać się na zachód ?
http://foto.nadjeziorkiem.eu/ Moja galeria, serdecznie zapraszam

http://nadjeziorkiem.eu/ Tu odpoczniesz i sfotografujesz dziką przyrodę

#24 skawek (Maciej Skawina)

skawek
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 22:15

JA generalnie mógłbym 25-tego, jak zdążę wrocić z ferii, ale bardzo chętnie bym się spotkał Skawek

#25 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 20:28

Odnośnie miejsc to zdaje się kolegów bo nie mam rozeznania co jest ciekawego w okolicy Warszawy ;-)

Wstępnie piszę się na najbliższy plener ale nie mogę obiecać bo to jeszcze bardzo odległy termin a u mnie wszystko może się zmienić z dnia na dzień.

#26 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy

Napisano 04 styczeń 2009 - 15:51

Ja niestety wracam wtedy z gor, z nart, wiec nie dam rady. Natomiast proponuje co do tego jak i co do nastepnych plenerow:
1. proponuje, aby byly to niedziele, w soboty zawsze sa jakies obowiazki rodzinne/zakupowe/organizacyjne/jakiekolwiekinne
2. osoby usamochodowione i gotowe niesc pomoc w obszarze logistyki i transportu niech skladaja propozycje skad i ile osob moga ew. zabrac.
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#27 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 23:43

jakby cos, to ja z checia sie pisze :)
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#28 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 10 styczeń 2009 - 11:27

Witajcie ,

Jak wstępnie policzyłem zebrało się nas już 10 osób chętnych na udział w styczniowym plenerze :-) W sumie to już za dwa tygodnie, więc może warto wstępnie zacząć się umawiać..może ktoś jeszcze dołączy..?

Kilka postów wyżej zgodnie z naszymi ustaleniami na 2009 zaproponowałem ostatni weekend stycznia oraz miejsce...

...w takim razie może zaproponuję pierwszy plener 2009 w ostatni "pełny" weekend stycznia ( 24 - 25 ) , konkretny dzień dogramy na forum.
Proponuję spotkanie kilkugodzinne od wschodu, chętni oczywiście zostaną dłużej...
Miejsce; proponuję dalszy ciąg wędrówki nad Wisłą, początek w okolicach Secymina ( ok 10 km od poprzedniego spotkania, dogodny dojazd samochodami nad rzekę ) tam mamy sporo możliwości: rzeka, cmentarz mennonitów, dawny zbór ewangelicki ( może uda się wejść do środka ) , potem tym, co pozostaną proponuję okolice Wilkowa nad Wisłą oraz przejazd wgłąb Puszczy Kampinoskiej w okolice Górek ( piękne lasy, wydmy, wczesnośredniowieczne grodzisko Zamczysko oraz pola w pobliżu z możliwością spotkania jakiegoś dzikiego zwierza )

...jeśli chodzi o datę to mielibyśmy jeszcze do ustalenia wybór między sobotą i niedzielą
..w temacie miejsca odpowiadałby Wam taki plan, jak wyżej?...możnaby było spróbować załatwić wejście do zboru ( musiałbym wcześniej skontaktować się z księdzem z Secymina )

Co Wy na to :?:

Pozdrawiam
Krzysiek

#29 Roby

Roby

Napisano 10 styczeń 2009 - 21:33

...jeśli chodzi o datę to mielibyśmy jeszcze do ustalenia wybór między sobotą i niedzielą

Co do tego proponuję ustalić to jak będzie wiadomo jaka jest pogoda.

#30 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 22:59

Widzę że niezła grupa się zebrała, to i ja się wstępnie piszę.Oby pogoda dopisała ;-)

#31 toron27

toron27

Napisano 13 styczeń 2009 - 10:13

Ja też jestem za tylko oby nie było takich mrozów, bo u mnie z przemarzaniem rąk jest poważny problem.

#32 marioW

marioW

Napisano 16 styczeń 2009 - 12:19

słuchajcie ja jestem całkowicie nowy na tym forum, a jeśli chodzi o fotografię przyrodniczą mam niewielkie doświadczenie, ale lubię szwędać się po lesie i robić zdjęcia, więc jeśli nie macie nic przeciwko to chciałbym dołączyć do grupy plenerowej w styczniu :)

#33 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 16 styczeń 2009 - 12:46

Ja też się pisze, akurat dzisiaj będe miał nowy obiektyw :-P Tylko jeśli gdzieś nad Wisłe to nie mam jak tam dojechać :-( Ale może mógłbym z kimś się zabrać?? :-)
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#34 toron27

toron27

Napisano 16 styczeń 2009 - 13:15

marioW, witam na forum na razie o plenerze cisza, moze jednak coś się rozkręci.
lukasz0207, myślę, że jak będzie taka ekipa jak ostatnio to spokojnie chłopaki gdzieś Ciebie upchną ja co prawda mam cały samochód wolny ale niestety jadę z przeciwnego kierunku.
Na razie trzeba poczekać na jakieś zgłoszenia, bo coś cisza w temacie.

#35 zero8

zero8

Napisano 16 styczeń 2009 - 16:06

Ja to raczej bede :-)
Dołączona grafikaikon Action 12x50

#36 August

August

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:23

zbiera się, zbiera....wygląda, że może nas byc więcej jak...drzew w lesie :lol:
Pewnie wkrótce wpadną nasi prowodyrzy - i cos tam zarządzą...

A ja mam pewną sugestię odnośnie terminów pleneru...
Tak z obserwacji wiem, że zwykle najlepsza pogoda jest kiedy księżyc się "dopełnia" - kiedy idzie ku nowiu zwykle pogoda się psuje. Może by przejść z terminami plenerów na "kalendarz księżycowy"?
Ja tak od lat planuję wakacyjne wyjazdy w góry i...w 9 na 10 przypadków mi się sprawdza.
W przyszłym tygodniu mamy niestety nów...ale skoro termin juz ustalony to miejmy nadzieję, że to akurat będzie ten 1 z 10 przypadków.
Ale w lutym pełnia wypada we wtorek 9 - można by już planować kolejny wypad na weekend wcześniej...

Za tydzień oczywiście się wybieram i...prawdopodobnie zabiorę ze sobą kolegę z Pentaxem - mam dość bycia "niszowym" :mrgreen:

Nikon FX i Olympus m4/3

#37 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 16 styczeń 2009 - 21:42

Witajcie ,

Na razie trzeba poczekać na jakieś zgłoszenia, bo coś cisza w temacie.

August napisał wyżej również mniej więcej w tym samym tonie ;-)

Panowie ,
Nas już jest tyle, że będziemy musieli wynająć autobus ;-) , no i bardzo dobrze :-D

W sumie już tylko tydzień, może August będzie miał rację z tym wyjątkiem jednym na dziesięć w temacie pogody...parę dni temu byliśmy z Robym na rekonesansie w planowanym miejscu ( opisane kilka postów wyżej ) , miejsce czeka i jest bardzo fotogeniczne, żeby jeszcze lód na Wiśle się utrzymał...

Spróbuję w kilku punktach podsumować :

Wybór dnia; kilka osób zapowiedziało się na niedzielę 25.01, no to może od razu tak się umówmy

Godzina , może 7.00 na miejscu ?

Miejsce ; okolice Secymina nad Wisłą, potem zależnie od chętnych różne warianty : cmentarz mennonitów, dawny zbór eangelicki ( jak uda się załatwić wejście u miejscowego księdza ) , potem okolice Górek w Kampinosie, np spacer do wczesnośredniowiecznego grodu "Zamczysko"

Dojazd ; jak na poprzedni plener tylko kilka kilometrów dalej : cały czas drogą 575 , mijamy miejscowości Głusk, Gniewniewice, Wilków Polski, dojeżdzamy do Secymina Polskiego ; na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w asfaltową drogę, jedziemy ok 200 m, droga skręca w prawo ( po lewej mijamy zbór ), cały czas prosto, asfalt przechodzi w betonowe płyty, przejeżdżamy przez wał przeciwpowodziowy i po ok 200 m dojeżdzamy nad samą Wisłe do starego przyczółka przeprawy promowej ( spokojnie damy tam radę zaparkować nawet z 10 samochodów )

Co Wy na to?

August, bardzo ciekawe, co napisałeś o pogodzie, może obgadamy to na plenerze?
( jestem w temacie faz "łysego" kompletnym amatorem, ale z gór mam jedną prawie 100-procentowa obserwację : pełnia równa się wyż i piękna pogoda )

P.S. W temacie dojazdu dla "niezmotoryzowanych," dysponuję 4 miejscami w samochodzie, mieszkam na Bemowie, mogę gdzieś podjechać, jak ktoś np będzie jechał metrem to na końcową stację Młociny ( z jednym ale, jak bedzie ładna pogoda, chciałbym zostać w puszczy na cały dzień )

#38 Cerberiusz

Cerberiusz

Napisano 17 styczeń 2009 - 00:21

Jeśli się pojawię to mogę w drogę powrotną kogoś zabrać. Tylko, że potwierdzenia nie dam aż do soboty, ponieważ muszę służbowo na Ukrainę pognać.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#39 Michał.Z

Michał.Z

Napisano 17 styczeń 2009 - 08:27

Też będę i pewnie w pełnym wymiarze czasowym do wieczora.
HA to mój setny post -nareszcie ! :beer:
http://foto.nadjeziorkiem.eu/ Moja galeria, serdecznie zapraszam

http://nadjeziorkiem.eu/ Tu odpoczniesz i sfotografujesz dziką przyrodę

#40 paoollo

paoollo

Napisano 17 styczeń 2009 - 14:26

prawdopodobnie zabiorę ze sobą kolegę z Pentaxem - mam dość bycia "niszowym"

Kolega z Pentaxem dużo czyta, ale mało pisze :), natomiast chętnie się wybierze. Nie mam głosu w sprawie terminu ;), ale osobiście bardziej mi leży pasuje sobota niż niedziela (o ile dzieci uda się wywieźć do babci zgodnie z planem - przecież ferie mamy :) )
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb