Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Warszawskie mini plenery Fotoprzyroda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
867 odpowiedzi w tym temacie

#1 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 14 grudzień 2008 - 21:31

Witajcie ,

Chciałem Wam przedstawić pewną propozycję do przemyślenia, "na gorąco" po naszej rozmowie z Michałem.Z, Toronem 27 i Jego Córką przy dzisiejszym poplenerowym obiadku...także piszę również w Ich imieniu...

Otóż wspólnymi siłami stwierdziliśmy :

Plenery są świetną okazją do poznania się nawzajem ludzi, którzy mają dziwną pasję i biegają po lasach, polach, nad rzekami itd. z czymś dziwnym wiszącym na klacie ;-);
i dalej - wymiany doświadczeń , oderwania się od codzienności , "śmichów chichów" :-D , no i wreszcie świetnych zdjęć ;
minęło kilka godzin od dzisiejszego pleneru, już są dwie strony w relacji i ponad 30 ciekawych kadrów...

...ale do rzeczy ; propozycja jest następująca :

Czasem ciężko zebrać się "z zaskoczenia" ( czas, rodzina, obowiązki itd ) , a gdyby tak wspólnie ustalić, że np. w 2009 spotykamy się w każdy ostatni weekend każdego miesiąca ( oczywiście możemy wybrać inny: pierwszy, drugi itp )...
z czasem przyzwyczaimy się do terminu, można będzie planować swój czas według pewnego schematu...coś w stylu "obiadów czwartkowych u króla Stasia" ;-)

Oczywiście nie każdy będzie mógł w danym terminie, ale zauważcie, ile nas dzisiaj było mimo pory roku i "chorej" temperatury...także mimo, że zawsze ktoś zrezygnuje z pleneru w danym miesiącu z różnych powodów i tak na pewno zbierze się nas ładne kilka osób... :-D

Kolejna rzecz, każdy comiesięczny plener możemy planować w innym miejscu w okolicach Warszawy :
Wisła, Puszcza Kampinoska, Bug, Narew, Puszcza Bolimowska, dalsze jednodniowe wyjazdy typu Biebrza...możliwości są nieograniczone, jestem pewien, że każdy z Was ma mnóstwo ciekawych miejsc do zaproponowania...
tak więc np. pod koniec przyszłego roku możemy poznać wiele interesujących miejsc, no i zrobić masę dobrych zdjęć.. :-P

Zapraszam do dyskusji, może powyższa propozycja przypadnie Wam do gustu...
...jeśli uznacie, że jest w miarę rozsądna, możnaby było wybrać dany weekend w każdym miesiącu ( pierwszy, drugi, ostatni itp ) i zacząć już od stycznia...może narodzi nam się nowa świecka Tradycja ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#2 Roby

Roby

Napisano 14 grudzień 2008 - 21:45

Ciekawa propozycja warta rozważenia. Wstępnie mi się podoba. Ja widzę tylko taki problem, że osoby bardziej 'rodzinne' mogą sobie pozwolić jedynie kilka godzin w weekend, stąd dalsze wyjazdy nie zawsze wchodzą w grę. Ew. robić tak, że w dwa miesiące w kwartale robić mini plenery kilku godzinne, a raz na kwartał plener całodzienny. Raz w roku, bo częściej się pewno nie da, planujemy ogólnopolski plener.

#3 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 14 grudzień 2008 - 22:05

Maciej,

oczywiście, że rodzina jest wazniejsza niż plenery, opisałem naszą wstępną propozycję,
cieszę się, że jak napisałeś; "wstępnie mi się podoba" :-D ,...mamy wszyscy sporo czasu na "dogrywanie" szczegółów...
Jestem nową osobą na forum, ale osobiście jestem przekonany, że jak będą zainteresowani i uda sie ustalić szczegóły,
to z takiego zaplanowanego działania może się wyklarować fajny obyczaj , no i oczywiście masę świetnych zdjęć :-D

Pozdrawiam
Krzysiek

#4 Mikouak

Mikouak

Napisano 14 grudzień 2008 - 22:12

Świetny pomysł. Ja strasznie żałowałem, że dziś nie mogłem do Was dołączyć, a tak chyba będzie większa szansa, żeby wszystko sobie poukładać.
Już zaczynam myśleć, gdzie można by się razem poszwędać w mojej okolicy ;-)
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#5 August

August

Napisano 14 grudzień 2008 - 23:46

pomysł warty rozważenia, szczególnie dla takich jak ja zobowiązanych do powrotów o określonej porze....Mogąc sobie zaplanować wcześniej termin myślę, że byłbym w stanie zorganizować rodzince "coś w zamian" a wtedy spokojnie mnie wypuszczą na dłużej....jak najbardziej mi się taki plan podoba i też juz szukam miejsc na plenerki...

Nikon FX i Olympus m4/3

#6 Cerberiusz

Cerberiusz

Napisano 15 grudzień 2008 - 15:15

Jest to niewątpliwie bardzo ciekawy pomysł. W planach u mnie są studia, a do tego dochodzi praca, rodzina. Z odpowiednim wyprzedzeniem jest możliwe odpowiednie przygotowanie się do tego "wydarzenia" i pojawienie się na kilku plenerach. Bo niewątpliwie z grupą fotoprzyroda.pl mile spędzam czas.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#7 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 19:23

Pomysł dobry ale ma jedną zasadniczą wadę. Ustalając z góry określony dzień (weekend) w miesiącu mamy 50% pewności, że trafimy na pogodę. Dla mnie w fotografii jednym z najistotniejszych elementów jest światło i jak go nie ma to nic specjalnie nie osiągniemy. Szkoda by było np. umówić się w ostatnią sobotę miesiąca i trafić na deszcz podczas gdy wszystkie poprzednie weekendy były słoneczne :-P. Jestem raczej za planowaniem pleneru z tygodniowym wyprzedzeniem i w zależności od prognozy odkładać go lub nie bo często jest tak że nasz "wypad" jest uwarunkowany tym co widzimy w danej chwili za okno. Jak widzę słońce i mam chęć to wychodzę. Smutne byłoby nastawiać się 2-3tyg na ustalony plener a tu klops....burza z piorunami ;-)

#8 Mikouak

Mikouak

Napisano 15 grudzień 2008 - 19:24

W ten łikend miało być ślicznie :-P
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#9 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 19:31

W ten łikend miało być ślicznie :-P

Ano właśnie. Planowany tydzień. Pomyśl jakbyś się czuł jakby był planowany 1-2miesiące a tu lipa :-P

No ale na pogodę nic się nie poradzi, trzeba brać co daje.....

#10 toron27

toron27

Napisano 16 grudzień 2008 - 00:20

W nocy jeszcze ok 12 było zupełnie czyste niebo i księżyc świecił, więc pogody nie da się przewidzieć nawet kilka godzin do przodu.

#11 August

August

Napisano 16 grudzień 2008 - 21:19

mozna mieć wstępnie ustalony termin i ...czekać co da los. A potem tylko poranny SMS od "Mistrza ceremonii w danym dniu" i....ruszamy.
Ja tak przynajmniej robię z jednym kumplem od Pentaxa - umawiamy się na ranek i wyglądamy co będzie. Jak jest dobrze to...brumm i jedziemy....

Nikon FX i Olympus m4/3

#12 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 17 grudzień 2008 - 23:18

Witajcie ,

Cieszę się, że pomysł wstępnie spodobał się kilku osobom, można więc założyć, że po dalszej dyskusji być może uda się go wprowadzić w życie...

Genaralnie wszyscy mamy wspólne zdanie co do tego, że łatwiej nam będzie planować swój czas rodzinny, zawodowy itd. pod kątem o wiele wcześniej znanej daty spotkania na cyklicznych plenerach.

Roby zwrócił uwagę, że propozycje dalszych wyjazdów będą kłopotliwe ze wględów rodzinnych, pewnie trzeba będzie wybierać miejsca w miarę blisko Warszawy ...jak wiemy jest ich bardzo wiele, więc to nie będzie problem

Norbius ma zastrzeżenia co do przewidywalności pogody, no ale tu nigdy nie mamy pewności, jak napisał Toron27, w nocy przed ostatnim plenerem było czyste niebo, ja sam zamieszczałem prognozy, które wydawało się są pewne. Tak więc nigdy nie mamy gwarancji pogody niezależnie od sposobu umawiania się.
Zresztą zauważcie, że w fotorelacji z ostatniego spotkania jest już 120 świetnych zdjęć, jeszcze zapewne bardzo dużo nie zamieszczonych, a sami wiecie, jaka była pogoda.
Podsumowując temat pogody, moim zdaniem kompletnie nie mamy na nią wpływu, po prostu będzie jaka będzie, a i tak nawet przy złej można zrobić dobre zdjęcia..a przede wszystkim spotkać się, porozmawiać,pośmiać się, wymienić doświadczenia..itd

August napisał o porannej metodzie "zwoływania się" poprzez sms-y ,moim zdaniem to dobre rozwiązanie przy 2,3 osobach,
ale już przy być może, jak ostatnio kilkunastu nie bardzo to sobie wyobrażam
( różne miejsca zamieszkania, różny czas dojazdu, wczesna pora itd,itp )

Podsumowując, według Waszych ocen propozycja jest dobra, pozwala z wyprzedzeniem zaplanować swój czas ,
natomiast trzeba by było dopracować szczegóły dotyczące miejsc, czasu trwania, zostałby jeszcze wybór weekendu.
Na pogodę raczej wpływu nie mamy niezależnie od formy umawiania się..

Może jeszcze ktoś dołączy do dyskusji?

Pozdrawiam
Krzysiek

#13 skawek (Maciej Skawina)

skawek
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 10:23

Witam wszystkich!!! Mam na imię Maciek, a nika Skawek. Do tej pory nie brałem czynnego udziału w życiu forum, ale chciałbym włączyć się w Wasze działania i zacząć brać udział w warszawskiej grupie. Widzę, że szczególnioe interesująco zapowiadają plenerowe wypady foto, któr bardzo lubię.
Odnośnie terminów plenerów to wydaje mi, że każdy pewnie znajdzie coś dla siebie, a jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził. Określone terminy np każdy ostatni weekend pozwala planować, a z kolei plenery na żywioł dają czasami pewność pogody, chociaż czasami wychodzisz w słońce a wracasz w deszcz. To ja na razie tyle -Pozdrawiam wszystkim forumowiczów. Skawek :beer:

#14 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 28 grudzień 2008 - 02:08

Witajcie ,

W sumie już niewiele czasu zostało do stycznia..
Jak mówi cytat z jednego z lepszych polskich filmów : "na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć" ;-) ; pomyślałem, że może warto już zacząć zamieniać wypowiedzi w wątku w konkrety:

Uczestnicy - pozytywnie i z chęcią uczestniczenia zapowiedziało się nas już 9 osób, a osobiście jestem przekonany, że jak dojdzie do organizacji konkretnych plenerów, dołączą jeszcze kolejne.. :-D oczywiście nie w każdym plenerze wszyscy będą mogli wziąć udział, ale i tak może nas być sporo :-D

Częstotliwość - generalnie wszystkim podobała sie propozycja "raz w miesiącu",
trzeba ją tylko dopracować i tu wydaje mi się, że dobry jest pomysł Roby'ego :

Ew. robić tak, że w dwa miesiące w kwartale robić mini plenery kilku godzinne, a raz na kwartał plener całodzienny. Raz w roku, bo częściej się pewno nie da, planujemy ogólnopolski plener.

...oczywiście, w przypadku tych "kilkugodzinnych na pewno znajdą się chętni, którzy zostaną dłużej.. :-)

Weekend - proponuję ostatni każdego miesiąca, konkretny dzień ( sobota, czy niedziela ) będziemy "dogrywać" na forum, żeby mieć jakieś pole manewru

Pogoda - tu nie bardzo mamy wpływ na tę "okoliczność przyrody" , ale jak pokazuje fotorelacja z poprzedniego spotkania, nawet przy kiepskiej aurze można popełnić masę świetnych zdjęć.. :-P

Odległość - w związku z osobami mocno zajętymi sprawami rodzinnymi ( małe szkraby ;-) ) , dobra wydaje się propozycja spotkań gdzieś blisko Warszawy, wyjątkiem może być raz na kwartał plener całodzienny, tu może wchodzić w grę wyjazd np. nad Biebrzę.. :-P

Miejsca - proponuję, żeby miejsce na każdy kolejny plener wybierała inna osoba, każdy z pewnością zna jakieś piękne miejsca, a w ten sposób wszyscy możemy poznać bliższe i dalsze ciekawe okolice Warszawy

Styczeń 2009 - wyżej napisałem, że zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy ;-) ,
...w takim razie może zaproponuję pierwszy plener 2009 w ostatni "pełny" weekend stycznia ( 24 - 25 ) , konkretny dzień dogramy na forum.
Proponuję spotkanie kilkugodzinne od wschodu, chętni oczywiście zostaną dłużej...
Miejsce; proponuję dalszy ciąg wędrówki nad Wisłą, początek w okolicach Secymina ( ok 10 km od poprzedniego spotkania, dogodny dojazd samochodami nad rzekę ) tam mamy sporo możliwości: rzeka, cmentarz mennonitów, dawny zbór ewangelicki ( może uda się wejść do środka ) , potem tym, co pozostaną proponuję okolice Wilkowa nad Wisłą oraz przejazd wgłąb Puszczy Kampinoskiej w okolice Górek ( piękne lasy, wydmy, wczesnośredniowieczne grodzisko Zamczysko oraz pola w pobliżu z możliwością spotkania jakiegoś dzikiego zwierza ;-) )
W miarę rozwoju sytuacji i czasu mam jeszcze w zanadrzu kolejne miejsce w okolicy )

Co Wy na to :?:

Pozdrawiam
Krzysiek

#15 August

August

Napisano 28 grudzień 2008 - 08:23

ja się wstepnie deklaruję, chociaz to ferie i będę miał "domową robotę" do wykonania. Ale jakby się udało urwać to jestem jak najbardziej za....

Nikon FX i Olympus m4/3

#16 Dunadan

Dunadan

Napisano 28 grudzień 2008 - 10:41

Mnie się cały pomysł bardzo podoba i w sumie zgadzam się ze wszystkim. Aha jest jeszcze sprawa że niektóre osoby nie mają takich możliwości podróżowania w przestrzeni, fajnie więc by było aby dało się zmawiać gdzieś w jednym, łatwo dostępnym miejscu i z tamtąd udać się we właściwe miejsce samochodem...

Ja dołączę do was w marcu ;-)
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#17 KrzysiekG

KrzysiekG

Napisano 28 grudzień 2008 - 12:27

Witajcie ,

fajnie więc by było aby dało się zmawiać gdzieś w jednym, łatwo dostępnym miejscu i z tamtąd udać się we właściwe miejsce samochodem...

Ja dołączę do was w marcu ;-)

...no to robi się nas coraz więcej :-D

Dunadan, dobry punkt z tym dojazdem, trzeba będzie odpowiednio wcześniej umawiać się po kilka osób, będzie wygodniej, taniej, no i łatwiej zaparkować mniejszą liczbą samochodów czasem w jakichś dziwnych miejscach ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#18 toron27

toron27

Napisano 28 grudzień 2008 - 12:30

Krzysiek takie słońce a Ty nie w lesie?? może jutro sobie plener zrobimy, ja wczoraj ok 15 wyskoczyłem i widziałem polowanie myszołowa złapał coś obok mojego samochodu, a potem widziałem dwie sarny ale już się ciemno robiło

#19 Roby

Roby

Napisano 28 grudzień 2008 - 12:33

KrzysiekG, dobre podsumowanie i propozycja, ja jestem za :-)

#20 McPiv

McPiv

Napisano 28 grudzień 2008 - 13:21

Na 24-25 wstępnie i ja się piszę ale nie wiem jak mi tam plan wygląda z sesją zimową. Ogólnie pomysł bardzo mi się podoba z zaplanowanymi wypadami a jeśli słoneczka będzie brak to zawsze można przełożyć, chociaż jak to widać po Waszych fotkach, nie zawsze musi być słońce, żeby fota była dobra.
Nikon D80 | Nikkor 18-135 | Velbon DF-60 |