Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ćmy - motyle nocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
537 odpowiedzi w tym temacie

#41 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 26 styczeń 2007 - 10:11

kraśników jest w Polsce kilkanaście gatunków, sześcioplamek (zygaena filipendulae) jest najpospolitszy, a do tego róznice pomiedzy gatunkami są niewielkie - głównie ksztalty i liczba plam, czasem inny odcień granatowego tła. Dlatego dla laików każdy krasnik to sześcioplamek, bo najczęściej ten jest w atlasach :-) Zygaena trifoli ma zlane plamy na skrzydłach, tak że najcześciej widac po 3 na każdym przednim skrzydle a nie po 6. Do tego występuje w miejscach podmokłych, gdzie na ogół sześcioplamka nie spotkamy

PS - no i występuje wczesniej- na początku lata

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 15:10

Pawle - chodziło chyba o kwestię że karśniki to motyle a nie ćmy... :mrgreen: Mnie tam wystarczy rozpoznanie do rodzaju. :roll:

:ninja:


#43 vika

vika
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 luty 2007 - 19:25

Witam,
Pozwolę sobie pokazać mojego ulubionego pluszaka wśród motyli nocnych - Macrothylacia rubi / Barczatka malinówka, prawda, że słodziak :-)
19.
Dołączona grafika

i jeszcze jedna ćma, już tu jest ale w innej pozie - Actias caja / Niedżwiedziówka kaja

20.
Dołączona grafika

pozdrawiam
Vika

#44 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 luty 2007 - 19:41

Niezła ostrość Vika, ta ćma na 20. ma grzywę jak lew :-)

#45 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 17 luty 2007 - 23:17

Witaj Vika!
19 fajowa! Przypomniał mi się Gizmo z gremlinsów :mrgreen:
Na 20 fajnie założył sobie nogę na nogę :mrgreen:
A tak w ogóle to są to piekne zdjęcia. Ostrość też rewelacyjna.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#46 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 01:32

Vika - a ten gatunek to nie nazywa się przypadkiem N. gosposia? tak czy siak zdjęcia powalające - możemy zobaczyć niedźwiedziówkę z innej strony niż na początku tematu :-) Chyba jedna z piękniejszych ciem.

:ninja:


#47 vika

vika
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 09:12

Dzięki za miłe słowa :-)
roby - masz rację....i rogi jak byczek ;-)
michalv - takie określenie już słyszałam :-)...a dla mnie to pluszowa przytulanka... wiadomo - babskie skojarzenie ;-D
Dunadan, - niewiele wiem jeszcze o swoich ulubieńcach... być może gdzieś taka nazwa też funkcjonuje ;-). To prawda, że N.caja jest piękna i na dodatek dość duża, ale uwierzcie mi wśród motyli nocnych jest tyle piękności, że niejednokrotnie wygrywają urodą z dziennymi. Utarlo się pojęcie, że ćma to szrobure i brzytkie stworzenie, a tymczasem one są niewiarygodnie pięknie ubarwione i.... mają niesamowite fryzury ;-D, maro wie coś o tym :-) - świetne zdjęcia i piękna modelka.

Może dla przykładu kilka imprezowych kreacji choć to ostatnie chwile karnawału ;-)
21.
Dołączona grafika
22.
Dołączona grafika
23.
Dołączona grafika

Wiem, że tło brzytkie, ale to biały materiał do którego leciały ćmy...zdjęcia robione nocą.

Pozdrawiam
Vika

#48 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 09:24

Piękne zdjęcia. Cma na 21. wygląda jakby była pokryta korą i mchem. 22. szkoda, że głowy nie widać, trochę to psuje to zdjęcie. 23. bardzo dobre.

zdjęcia robione nocą.

To jakiego zestawu używasz, że wcale nie widać użycia lampy? Świaełko pięknie rozproszone.

#49 vika

vika
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 10:03

Roby, - zawsze jest dylemat: zrobisz pyszczek, to nie widać skrzydeł, a jak zdrobisz sukienkę to buźka schowana :-) dlatego robię kilka ujęć, choć nie wszystkie chcą pozować :-(.
Sorki, zapomniałam w profilu napisać o "sprzęcie"... zaraz sie poprawię. Wszystkie zdjęcia robię Olkiem 770UZ + Raynox DCR-250 lub 150 i zawsze z lampą (nawet w słoneczny dzień). Acha - lampa wewnetrzna z własnej produkcji dyfuzorem :-) - ot i cały sprzet :-D

#50 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 10:37

zapomniałam w profilu napisać o "sprzęcie"... zaraz sie poprawię.

Ale przecież nie ma takiego obowiązku, tak z ciekawości zapytałem, bo napisałaś, że to zdjecia nocne :-D

#51 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 11:47

Jestem pod wrażeniem zdjęć - piękne! 21 mnie naprawdę zszokowało - nigdy nie widziałem takiej ćmy!

:ninja:


#52 vika

vika
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 12:02

Dunadan, - kiedy po raz pierwszy obserwowałam wabiebie motyli nocnych byłam też szokowana :-)...nigdy wcześniej nie widziałam takich okazów.... no ale to zrozumiałe - kiedy one są aktywne, większość z nas jest w obięciach morfeusza ;-)
Olympus 770UZ, Raynox DCR-250

#53 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 12:27

ja też wabiłem ale nie znalazłem nic ciekawego :-/ ale to kwestia miejsca wabienia.

:ninja:


#54 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 18 luty 2007 - 16:31

Niesamowite okazy. Zdjęcia urzekające vika. Gratuluję.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#55 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 18 luty 2007 - 18:18

21 Mnie zaskoczyło kolorami, zawsze jakieś czerwienie, pomarańcze, a tu taka piękna soczysta zieleń :!:
Piękne fotki :-D

#56 vika

vika
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2007 - 19:01

Dunadan, - dla mnie to był przypadek, poznałam na wczasach entomologa-hobbystę i towarzyszyłam mu przy wabieniu, śmiał się ze mnie, tzn. z moich zachwytów... dla niego to były pospolite ciemki a ja pierwszy raz widziałam je na oczy...zaskakująco kolorowe, błyszczące i o przedziwnych fryzurach, niestety jego wczasy już sie kończyły :-(. To było w Bieszczadach w lipcu, sama nigdy nie wabiłam ale kilka udało mi się wyhodować - to tez frajda :-).
michalv, - dzięki :-)
tomajk, - są też różowe, złote...ech...postaram się z Wami podzielić moimi obserwacjami, o ile warte będa pokazania - nie zawsze uda mi się zrobić dobre zdjęcie. Ty robisz kapitalne zdjęcia ptaków, których ja nigdy tak z bliska nie widziałam.... poprostu patrzymy w różnych kierunkach : Wy w niebo a ja pod nogi ;-D
Olympus 770UZ, Raynox DCR-250

#57 brezlej

brezlej
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 07 czerwiec 2007 - 06:35

24. Bóg zesłał mi Anioła :-o Tak mnie zatkało że aż go przepaliłem troche :-P

Dołączona grafika

Musze dalej kombinować z tym dyfuzorem ,bo coś dalej przepalam, ale on był cały bieluteńki więc jeszcze trudniej
Fuji Finepix S5500 + pełna torba soczewek + wiadro ambicji
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)

#58 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 czerwiec 2007 - 07:04

A bez lampy nie byłoby lepiej?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#59 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 czerwiec 2007 - 20:20

Kompletnie przepalona :-/

:ninja:


#60 brezlej

brezlej
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 12 czerwiec 2007 - 23:38

moze mi się uda go jeszcze wypatrzeć to spróbuje bez lampy...kurcze chyba rzeczywiście byłoby lepiej.
Fuji Finepix S5500 + pełna torba soczewek + wiadro ambicji
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych