Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak zrobiłem zimorodka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 11 wrzesień 2010 - 17:47

Ariston, nie miał czasem za płytko? Może się zniechęcił? ;-)


Chyba jednak nie było za płytko bo z moich obserwacji z poprzednich lat wynika, że poluje z sukcesem na płytkiej wodzie nawet takiej gdzie głębokość jest na 10 - 15cm ale na głębokiej też poluje. Głębokość chyba nie jest taka ważna bo ryby zabiera blisko powierzchni wody.

#42 mils

mils
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 26 wrzesień 2012 - 14:50

Znalazłem ciekawą miejscówkę na zimki (mały płytki stawek kilkanaście metrów od rzeki, jej najpłytszego fragmentu z dużą ilością gałęzi nad lustrem wody).
Widziałem go już tam kilka razy w ciągu tygodnia. Niestety jest bardzo płochliwy i odlatując raz już nie wraca w to samo miejsce . Nie mam na razie jednak czasu na zasiadkę :-( (praca).
Pytanie do bardziej doświadczonych w temacie - czy obiektyw 200mm nie będzie za krótki (200+1,6 crop)?
Czy jeżeli widuję go teraz w danej okolicy to jest szansa, że tam zostanie na dłużej?
Na razie ograniczyłem się do obserwacji i wbicia kilku gałęzi dogodnych dla zimka jak i dla mnie ;-) .
500D+BG-E5 | EF 70-200 f/4 L USM | 18-55 IS | Panasonic Fz7 + Raynox DCR-250

www.mils-photo.weebly.com

#43 fotosc

fotosc

Napisano 27 wrzesień 2012 - 15:15

Ariston, co prawda nie mam zdjec dobrych zimka , ale wiem jedno , ze bez ptoblemu idzie zrobic dobre , ostre zdjecie zimka i bede takie je mial oby tylko chcial zemna wspolpracowac


to Ty mu wyznaczasz trase do wody , bo tak jak teraz robisz to go nie zlapiesz bo nie wiesz gdzie bedzie lecial

pilnuje go juz ponad rok czasu , siada mi na patyku ktorym chce i ryby tez znikaja , ale jak sie zastawie to go nie ma i nie slysze go , wiec do tej pory nie mam zdjeca biegac za nim nie bede :-) :-) :-)

#44 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 październik 2012 - 20:24

mils, 200 mm nie będzie za krótki, fociłem kiedyś i było OK, trzeba tylko bliżej usiąść i zbudować mini czatownię. Zimki nie są zbyt płochliwe lubią też stałe miejsca i myślę, że jeżeli je widziałeś w jakimś miejscu to warto tam się zasadzić. Kiedyś mój zimek przez cztery dni z rzędu przylatywał na ten sam patyk o g. 5:38 lub 5:39 ale w następnych dniach nie było już takiej regularności, chociaż zawsze przed 6:00 był na tym samym patyku.

#45 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 13 grudzień 2012 - 20:14

Dalej walczę, ale nie jest to jeszcze to co ma być. Wiem, że kiedyś się uda.
14.
Dołączona grafika

#46 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 07 listopad 2013 - 20:16

No i minął rok. I znowu pojechałem do zaprzyjaźninej stacji ornitologicznej i wreszcie dostałem to co chciałem:
15.
ws56.jpg
16.
wldm.jpg
17.
b6co.jpg

#47 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 listopad 2013 - 20:27

@Ariston, no cóż jedynie mogę powiedzieć: BRAWO :clap2:


Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#48 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 07 listopad 2013 - 20:34

Znaczy łapane na "żywca"?

16 - bardzo pięknie.

 



#49 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 07 listopad 2013 - 21:08

Historia tych zdjęć jest taka.

Jadę w Beskid Niski jest sierpień pogoda cudowna. Docieram na miejsce a znajomi ornitolodzy mówią, że kiepsko z zimorodkami. Ale nic to, buduję czatownie nad wodą. Buduję też z piasku mały stawek do którego wpuszczam małe rybki, nad stawkiem patyk. A w wyobrażni powstaje obraz: zimek siada na patyku widzi rybki i poluje, a ja........ walę do niego z obu luf. Z obu, ponieważ ustawiam dwa aparaty a w ręce trzymam dwa wężyki. I tak zaczynam 1-szy dzień. Zasiadam ok. 5:30 a kończę ok. 19:00. W pierwszym dniu żadnego zimka. Ale to nic, mam na to przecież ponad tydzień. I wyobraźcie sobie, że tak przesiedziałem 8 dni a zimek nie pojawił się. Byłem załamany. Przychodzi ostatnia noc.

Siadam z ornitologami przy ognisku, gitara, kiełbaski, piweczko i tak mija noc jest 2:30 a ja idę spać i postanawiam już nie zasiadać w czatowni nad moim stawkiem bo przecież i tak zimek nie przyleci skoro nie chciało mu się przez te 8 dni. A zatem zasypiam. Budzi mnie budzik o 4:45 bo nie skasowałem stałego budzenia w telefonie. I powstaje dylemat iść, nie iść. Jednak idę dla spokoju sumienia. I opłaciło się. Przyleciał i polował ok. 15 min. a efektem są te zdjęcia jest ich więcej ale może zamieszczę je w tematycznym wątku teraz, przesyłam jeszcze jedno z polowania, które zakończyło się porażką.

17.

f1l1.jpg
 



#50 gruber16 (Grzegorz Burkowski)

gruber16
  • Lokalizacja:
    Dolina Baryczy

Napisano 08 listopad 2013 - 01:04

Ariston cierpliwosć została nagrodzona  :clap: 

#51 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 listopad 2013 - 07:46

Gratulacje za wytrwałość, fajne dynamiki wyszły.


Wojtek

#52 fotosnajper (Paweł Kołodziejski)

fotosnajper
  • Lokalizacja:
    kaszuby

Napisano 08 listopad 2013 - 08:37

@Ariston Wielkie brawa świetne dynamiczne kadry :clap:


CANON

#53 Biodar

Biodar
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Lokalizacja:
    Lubelskie

Napisano 08 listopad 2013 - 17:46

Znakomite, dynamiczne kadry :)


Parę moich fotek:  http://biodar.flog.pl


#54 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 10 listopad 2013 - 13:05

Upór nagrodzony. Bardzo dobre.


Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#55 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 10 listopad 2013 - 16:38

Dzięki wszystkim za pochwały, a następne można oglądać ---->http://www.fotoprzyr...-94#entry317853

#56 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 10 listopad 2013 - 22:37

@Ariston powyższe, jak i te w wątku tematycznym super ujęcia, gratuluję fotek i wytrwałości :clap:



#57 Leśnik (Paweł)

Leśnik
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Wiek: 35
  • Lokalizacja:
    BESKID niski

Napisano 12 listopad 2013 - 20:34

Ariston, czyżbyś odwiedził Myscową ? :D



#58 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 12 listopad 2013 - 21:40

Leśnik, tak, to była Myscowa. A czy znasz to miejsce?

#59 Leśnik (Paweł)

Leśnik
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Wiek: 35
  • Lokalizacja:
    BESKID niski

Napisano 13 listopad 2013 - 16:46

Tak, pracowałem dawniej w obrębie leśnictwa w Myscowej, często widziałem tych "ptasiarzy" z carpatica ale jakos nigdy nie zagadałem :D sam chętnie "zapolował" bym na zimorodka ale nie był bym aż tak cierpliwy



#60 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 12 styczeń 2014 - 00:56

@Ariston przegapiłem wcześniej ten wątek. Gratuluje cierpliwości! Kadry prze cudo.


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych