Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak focić kuraki - kuropatwa,bażant


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 14 kwiecień 2009 - 20:22

ok dajmy już :mrgreen: młodemu :mrgreen: spokój...
A wracając do tematu...czy na bażanta lepszy podchód czy czaty????
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#42 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 16 kwiecień 2009 - 12:00

To teraz coś, co mnie intrygowało, z czego się śmialiśmy, ten mój kopiec. Zatrzymałem się w drodze do pracy i pstryknąłem z samochodu zdjęcie. Wszystko jasne:

Dołączona grafika

#43 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 kwiecień 2009 - 23:11

Czy to możliwe aby tam pomieszkiwał? Czy może ta dziura, to czyjaś nora i się bażant przyczaja na coś? Nie śmiejcie się, nie znam się na tych ptakach.

Witaj
z tego co mi wiadomo np z obserwacji, to bażanty nocują na drzewach pare metrów nad ziemią ale tez nie za wysoko. Wydaje mi sie ze ta nora to nie nalezy do niego, lecz moze to byc jego "rewir" i w ten sposob z dosc dobrze usytuowanego miejsca rozgląda sie po okolicy :)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#44 Kuba1997

Kuba1997
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:40

niemar, daj zdjęcie jak ten "kurczak" tam siedzi albo chociaż opisz w jakiej pozycji, czy się z tamtąd drze,itp.

ok dajmy już młodemu spokój...

Dzięki :-)

#45 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 21 kwiecień 2009 - 17:30

Fotki z tego miejsca już pewnie nie zrobię, bo przestał tam przebywać. A, i też ostatnio (niestety !!!) nie mam czasu, bo pracuję 6,5 dnia w tygodniu. Na szczęście jest to rekompensowane ;-)
Bażanta za to widuje w innym miejscu i dość regularnie z rana tam go mijam. Marzę o odrobince czasu, aby go "dopaść".

#46 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:49

Bażanty jeszcze można zwabić na ziarno, chociaż już powinny się rozglądać za jakimś zwierzęcym białkiem. Wczoraj podsypałem pszenicę z kukurydzą i dzisiaj rano przyszły dwie samice na odległ. ok 3m. Samiec chodził dookoła ale nie przyszedł bliżej niż na 20m. Chyba wyczuwał, że jestem w czatowni.

#47 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 30 wrzesień 2009 - 05:56

Mam pytanko odnośnie kukurydzy. Co sypiecie? Doczytałem, że ziarno, ale czy mógłby mi ktoś coś więcej powiedzieć? Kupujecie kolbę kukurydzy i prószycie, czy jakąś w puszce? Znam tylko te dwie postacie, a mam wrażenie, że i tak piszecie jeszcze o jakiejś innej. Może to śmieszne, że nie wiem, ale tak jest :oops:

#48 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 30 wrzesień 2009 - 09:17

niemar, najłatwiej jest kupić ziarno. Nie wiem jak u Ciebie jest, ale u mnie są takie targi z płodami rolnymi i tam jest wszystko.
Innym wyjściem jest wyjście w teren i pozbieranie po polu już skoszonym kolb które kombajny "przeoczyły". I tak pola zostaną zaorane, a z nimi resztki kukurydzy, myślę, że nikt nie będzie miał pretensji o tę parę kolb.

#49 miszak

miszak

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:35

Niemar, kuppujesz ziarno na rynku, targu czy jak to kto nazywa. Ja mieszam kukurydzę, kukurydzę śrutowaną, pszenicę, trochę słonecznika i prosa. Dawałem też mieszankę dla gołębi ale dla kurczaków jest to gorsze rozwiązanie.

 


#50 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 30 wrzesień 2009 - 22:37

Ja kupuję w sklepie ogrodniczym kukurydzę i mieszam to z pszenicą ok 50/50. Cena obu ziaren 90 gr/kg. Zauważyłem, że najpierw wydziobują kukurydzę. Ale teraz niechętnie jedzą ziarno bo mają jeszcze jakieś zwierzątka. Ale zmieni sie to po pierwszych przymrozkach i wtedy można nie nastarczyć z sypaniem. I u mnie zużycie było ok 1kg na 2-3dni.

#51 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 01 październik 2009 - 15:05

Dzięki, muszę się rozejrzeć, pewnie leżą koło grochu i fasoli ;)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#52 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 27 październik 2009 - 20:49

No to minęło trochę czasu. NIGDZIE nie znalazłem kukurydzy. Już raz się rzuciłem w sklepie jak głupi, a to się okazał być groch... Spróbuję pogadać z rolnikiem. Póki co, czy ta z puszki się nadaje?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#53 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 27 październik 2009 - 20:54

może w sklepach wędkarskich. U mnie mają.

#54 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 27 październik 2009 - 20:55

a może leży tam gdzie popcorn ;-)

#55 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 01 listopad 2009 - 21:24

a może leży tam gdzie popcorn ;-)


Nie wiem czy się śmiałeś, czy poważnie... Jedyne co mi się udało znaleźć w markecie AS, to "popcorn" na wagę. Czy to jest suszona kukurydza, czy w tej postaci nie zaszkodzi kurakom? Chociaż kuraki szanse mają niewielkie, wydaje mi się, że teren zdecydowanie zdominowały dziki i lisy. Ale jak tylko tam podjadę, to obejrzę teren co tam się dzieje ;-)

#56 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 listopad 2009 - 21:38

a w sklepach wedkarskich byłeś?
Może spróbuj w zoologicznych.

#57 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 01 listopad 2009 - 21:41

slawek, a wiesz ile w ogóle kosztuje? Popcorn (to to czy nie?) kosztuje od 4-6 zł.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#58 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 listopad 2009 - 21:47

No ceny nie znam.

#59 Schadok

Schadok
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Siemianowice śl.

Napisano 07 listopad 2009 - 21:59

Ja zawsze sypałem zwykłą pszenicę,słonecznik jakiś tam się zaplatał też przychodziły i nadal przychodzą,przeważnie pierw kury potem kogut,ostatnio trochę wysypało się zaraz przy otworze na lufę to i pod sama lufę podchodziły bezproblemowo.

#60 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 07 listopad 2009 - 22:13

niemar, nie żartowałem z tym popcornem , jedynie to drogie ale to zwykła kukurydza i nie zaszkodzi ptakom. Ostatnio podjechałem do nadleśnictwa i dostałem 10 kg kukurydzy za darmo . Może i ty spróbuj .
Jeszcze też widać na polach nie skoszoną kukurydzę . Myślę , że da się dogadać z właścicielem żeby sprzedał .





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych