Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sprzęt do fotografowania przyrody max 1500zł pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekk

tomekk
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2008 - 13:17

Witam!
Fotografią interesuję się od dawna ale dopiero teraz uzbierałm troche pieniędzy na jakiś lepszy sprzęt niż zwykła mała podręczna analogowa cyfrówka którą dotychczas miałem, interesuje się historią i przyrodą , i celem moich zdjęć będą zapewne krajobrazy, zabytki oraz zwierzęta, rozglądałem się za sprzętem i padło na canona eosa 350d ze standardowym obiektywem CANON 18-55 EFS oraz mam zamiar dokupić taira 300 z zestawu fotosnajper do robienia zdjęć na większą odległość. Proszę o jakieś porady czy to dobry wybór , czy można coś lepszego w tym przedziale pieniężnym wymyśleć.
Za wszelkie wskazówki z góry dziękuje.
Pozdrawiam!
tomekk

#2 tomekk

tomekk
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2008 - 13:25

jeszcze myślałem żeby zakupić samo body eosa 350d do tego jakiś nie drogi obiektyw do robienia zdjęć na bliższe odległości i ten tair 300 na dalsze , w temacie aparatów i obiektywów jestem dość zielony więc proszę o porady czy taki pomysł na zestaw do robienia zdjęc ma ręce i nogi, z góry mówię ze chodzi mi fotografię hobbystyczną, i nie licze w tej cenie na jakiś super profesjonalny sprzęt, poprstu żeby spełniał w miare dobrze moje oczekiwania i nie rozleciał się zbyt szybko.

#3 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 12 październik 2008 - 17:41

Pomyśl o Pentaxie K100D. bardzo dobrze współpracuje z manualnymi szkłami a ponadto będziesz miał stabilizację z każdym szkłem jakie uda Ci się w bagnet wkręcić. Z puszką dostaniesz całkiem niezły obiektyw kitowy DA 18-55/3,5-5,6. Za takie pieniądze lepszego zestawu raczej nie kupisz.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#4 tomekk

tomekk
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2008 - 17:58

Dzięki za odpowiedź , hmm ten pentax wyglada zachecająco tylko czy nie za małą ma matrycę 6 megapikseli???

#5 tomekk

tomekk
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2008 - 18:03

a i jeszcze jedno mianowice czy są do niego przejściówki na m42?

#6 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 12 październik 2008 - 18:26

Jak duże odbitki zamierzasz wykonywać? Jeśli masz zamiar robić większe niż formatu 30x40 to szukaj puszki z matrycą o większej liczbie pixeli :-)
Przejściówki sa dostępne bez problemu np. na allegro czy w sklepach internetowych i są one tanie - 30-70zł. Tylko zanim kupisz przejściówkę musisz upewnić się że przy użyciu tej konkretnej przejściówki obiektyw będzie ostrzył na nieskończoność. Aby to bylo możliwe to przejściówka nie może odsuwać obiektywu od body. Nie może wystawać jej kołnierz po wkręceniu jej w bagnet aparatu.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#7 robkiz

robkiz

Napisano 13 październik 2008 - 13:27

Jesli na powaznie zamierzasz inwestowac pieniadze i czas w obiektywy manualne m42 to chyba nic lepszego od pentaxa nie znajdziesz. Nie daj sie tez zagonic w poscig za pixelami, ktory ma niewiele wspolnego ze zdjeciami ;)
Robert





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych