Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#101 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 listopad 2008 - 17:04

Witajcie ,

Wrzucać wrzucać, tyle tu warszawiaków, nadwiślaków.


...to ja spróbuję dzisiejsze, chociaż i tak pewna osoba ma ten wątek "na wyłączność"... ;-)

35. łacha Roby'ego nr 1 ;-)

Dołączona grafika

36. ...nr 2 ( i już po świetle..)

Dołączona grafika

37. kilka kilometrów dalej

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#102 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 listopad 2008 - 17:12

KrzysiekG, świetnie wypatrzone tekstury ;-) szczególnie 35 robi wrażenie :-)

:ninja:


#103 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 listopad 2008 - 21:30

Ładne kadry Krzychu, też wyskoczyłem na moment dziś nad Wisle, ale nie na łachę. Wrzuce coś może jutro, dziś cały dzień rodzinne sprawy :-)

#104 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 listopad 2008 - 20:38

Witajcie ,

Dunadan, Roby, dzięki za opinie, zwłaszcza, że to "niełatwy" wątek ;-)

Podzielę się jeszcze takimi kadrami z wczoraj:

38. łacha Roby,ego 3

Dołączona grafika

39. ciekawe, kiedy dopłynie do morza..

Dołączona grafika

40. poranny przymrozek

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#105 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 listopad 2008 - 21:22

39 i 40 bardziej mi się spodobały, ale szkoda że tak mało ostrości jest w tle.

#106 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 30 listopad 2008 - 22:23

KrzysiekG - fajnie , że temat "Wisła" doczekał się drugiego autora :-P , z twoich zdjęć najbardziej trafiają do mnie ujęcia z mocnym pierwszym planem czyli 37 i 40 dlatego, że są po prostu inne , pokazałeś , że mała GO w karajobrazie ma swoje uzasadnienie.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#107 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 01 grudzień 2008 - 04:17

40.

Dołączona grafika


41.
Dołączona grafika

42.
Dołączona grafika
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#108 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 grudzień 2008 - 12:01

DarekP, trzy zdjecia w poście - zapraszam do przeczytania regulaminu.
Odnośnie zdjeć - 40 całkiem ładne, ale gdybyś nie obciął tego drzewa i wykadrował tem maszt, MZ znacznie lepiej by było, 41 - bardzo ładna aura, 42 ładne, choć pewno warto by bardziej wyeksponować te pęknięcia na piachu. 43 jak wkleisz ponownie to się wypowiem.

#109 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 01 grudzień 2008 - 15:44

sorry - muszę się wtrybić
Roby - dzięki za "ładne" od dłuższego czasu obserwuje twoje zmagania z Wisłą.
Gratuluje efektów i zazdroszczę sił do wczesnego wstawania.
Wisła stanowi mój główny poligon fotograficzny więc mam nadzieje wzbogacić ten wątek na forum.
Cel na początek to przedstawić Wisełkę w trochę cieplejszych (weselszych) barwach bo takich mi w tym wątku brakowało ;)

wklejam ponownie;)
43.
Dołączona grafika

44.
Dołączona grafika
inny kadr 40-stki sorry za drzewko ale "maszty" były specjalnie - bo to nie maszty tylko znaki nawigacyjne ;)

Ale dla równowagi od razu przyznam się że mam problem z masztami :/ i daje na to dowód.
45.
Dołączona grafika
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#110 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 grudzień 2008 - 22:25

Cieszę sie że fotografujących Wisłę przybywa i że sie w końcu ujawniają w tym wątku :-) A skąd Darku jesteś (jak nie chcesz się ujawniać to możesz na PW) bo kujawsko - pomorskie nie jest mi obce (->Włocławek, nawet byłem w weekend).

Gratuluje efektów i zazdroszczę sił do wczesnego wstawania.

Każdy podręcznik do fotografii, w szczególności krajobrazowej, o porannym świetle i popoludniowym wspomina, więc się stosuję :-)

Z Twojej drugiej serii najbardziej podoba mi się 44 - bardzo dobre i nie ma na nim zbędnych oznak cywilizacji :-)
43. mily dla oka jesienny widok doliny Wisły, ale brak mi czegoś w mocnych punktach i wykorzystania planów.
45. bardzo ładne, odbicia na wodzie słońca - mniam, tylko te słupy bym wystemplował.

Z ostatniej soboty starorzecze Wisły.

46.

Dołączona grafika



i też coś z ciepłym światłem:

47.

Dołączona grafika



#111 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 grudzień 2008 - 01:37

Jestem z Bydgoszczy ściślej Fordon focę głównie na odcinku Toruń - Świecie (na razie)
Przy czym od kolana Fordońskiego w dół rzeki czyli (w stronę Świecia) mam "Dolinę Wisły" a w górę (na Toruń) odcinek "Pradolinny". Tak czy inaczej cały Mój odcinek jest uregulowany i trochę mnie ciągnie w górę od Silna. Zazdroszczę Tym co mają bliżej do mniej uregulowanych fragmentów.
Acha żeby uściślić to pisząc, że kręcę się po Wiśle mam na myśli całą dolinę (jak w przekroju na 43.) a nie samą wodę ;).

46. dla mnie za czerwone - jak sobie zmniejszyłem kanał wychodzą przyjemne pastele
- no i piach na pierwszym planie nie wygląda na nietknięty "oponą" ludzką - poligon jakiś - czy jeździsz tam kładem ;) ??

47. przyjemne w odbiorze choć jakby minimalnie leciało w lewo
- fajny brzeg podcięty - u mnie o takie ciężko - pewnie zimorodków i brzegówek sporo.
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#112 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 02 grudzień 2008 - 07:54

DarekP - każde z Twoich zdjęć ujmuje miłą dla oka a jednocześnie odmienną od pozostałych kolorystyką, kadry w zasadzie niczego sobie , ale muszę sie zgodzić z Roby-ym brak na nich mocnych punktów.

Roby - 46 barwy faktycznie "apokaliptyczne", ale mi sie podobają ( u mnie podobny efekt otrzymuję zakładając "neutralny" filtr szary higtecha ).
47. kolry fajne, ale jak dla mnie za dużo "mało fajnego" nieba...
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#113 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2008 - 08:09

Witajcie ,

DarekP, witaj na forum, fajnie, że bedą ujęcia Wisły nie tylko z okolic W-wy :-)
Moim zdaniem z Twoich kadrów najbardziej udane to słoneczna łacha z 42 oraz pokazująca przestrzeń 45 (szkoda tylko tego masztu )

Roby , no to byliśmy na tym samym wschodzie parę kilometrów od siebie ;-)
W temacie zdjęć; już chyba nie zejdziesz poniżej poziomu, który będzie niełatwo osiągalny...oj niełatwo...Bardzo podoba mi się 46, świetny kadr z mini łachą i te kolory.. :shock:

["KrzysiekG"] z twoich zdjęć najbardziej trafiają do mnie ujęcia z mocnym pierwszym planem czyli 37 i 40


Piotrek72t , dzięki za opinię , zwłaszcza, że 37 robiłem stojąc w dziwny sposób na stromej skarpie, no i o mało co nie było kąpieli; ja to ja, ale APARAT ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#114 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2008 - 08:44

Krzychu faktycznie kilka kilometrów nas dzieliło :-)
Te kolory na 46. takie mniej więcej były i szybko się skończyły - Krzysiek w ten poranek robił kilka kilometrów w górę Wisły ma na 35 i 38 podobne, w węższym kadrze i z odbiciem w wodzie tak wyszło. Piotrek też miałem szarą polówkę hitecha i mogła wzmocnić kolor :-)
Kładowcy to zmora tych terenów. Wszędzie po nich ślady.
47 może troszkę lecieć choć jak wyrównywałem brzeg to te krzaczorki za bardzo szły 'w górę' stąd starałem sie to wypośrodkować :-)
Dzieki za opinie :-)

#115 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 grudzień 2008 - 10:31

Wisła to temat rzeka ;)


48. Pionierzy
Dołączona grafika

49. Nie ucieknę
Dołączona grafika

50. Nie uciekł i go zjedli
Dołączona grafika
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#116 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 02 grudzień 2008 - 11:27

DarekP 48 przyjemne , bardzo dobrze ( w moim odczuciu naturalnie ) wykorzystany pierwszy plan, pozostałe też, ale......."Gdzie tam Panie Wisła" ?
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#117 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 grudzień 2008 - 11:44

"Gdzie tam Panie Wisła" ?


Ja Ją nawet jak jej nie widać czuje na tych wycinkach - w zamiarze miało być to wyczuwalne również w odbiorze fotek - ale jak czytam - porażka :(

Będę próbował dalej :)
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#118 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 grudzień 2008 - 12:34

A w ujęciu bardziej ogólnym proponuję rozpocząć dyskusję na temat :
"Gdzie się Wisła kończy a gdzie zaczyna"
O ile w ujęciu granic poprzecznych sprawa jest stosunkowo prosta (przyp. źródła i ujście ) to granice podłużne nie są już takie czytelne. Tam gdzie dziś jest woda w okresie niżówki letniej może być ląd i w drugą stronę tam gdzie dziś mamy ląd, w okresie podwyższonych stanów, może być całkiem głęboko.
Od razu zaznaczę, że zastosowanie ujęcia formalno-prawnego linii brzegowej raczej nie rozwiąże problemu. W ujęciu gdzie ma tę granicę widzieć reszta świata tez nie.

Jesteśmy jednak w stanie sprecyzować tę kwestię w odniesieniu do fotek jakie Chcecie/Chcemy widzieć w tym wątku.

Przy czy jak już pisałem dla mnie Wisła jest integralną części "Doliny Wisły".
Z mojego (być może spaczonego) punktu widzenia mogły by więc się tu znaleźć foty z całego przekroju doliny tj. strefy krawędziowej, terenów wyższych teras, dna doliny zarówno za- jak i międzywala z terasą zalewową i korytem samej rzeki.

Zdaje sobie jednocześnie sprawę że moje pojmowanie tej kwestii wynika zarówno z historii moich eksploracji tego terenu jak i specyfiki mojego odcinka (głównie dolinnego).
Dolina jest tu stosunkowo wąska i jej poszczególne komponenty są silnie powiązane i w związku z tym specyficzne - wiślane. tak samo jak zresztą Wisły kujawskiej z choćby kotliną Toruńską takie ujęcie może być niedopuszczalne. Chyba żeby oprzeć się na granicach trasu holoceńskiego.
..., ble ble ble

A prościej?
Czy na fotce musi być woda czy nie ?
Czy woda na fotce musi przedstawiać rzekę płynącą czy starorzecza też się liczą ?
...?


Co tam chłopaki myślicie ? Bo ja to się mogę rozpędzić, zapędzić i zapętlić nie tylko w dodawanych fotkach ale i w próbach analiz (patrz. wyżej :))
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#119 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 02 grudzień 2008 - 12:43

No to może ja krótko... Jak dla mnie Wisłę czuć równo na wszystkich trzech fotach :-D
MZ woda absolutnie nie jest potrzebna, żeby można było uznać zdjęcie za wiślane. Idąc dalej, 48 nawet bardziej by mi się podobało bez niej - same fale na piasku i roślinka ;-)
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#120 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2008 - 12:54

Jak dla mnie te trzy ostatnie fotki wygladaja jak znad Pilicy ;-) czasem ciezko odroznic jedno od drugiego ale nie ma to znaczenia

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych