Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 07 wrzesień 2008 - 10:19

cosford 6. po wyprostowaniu, byłaby całkiem poprawna, 7 tak ze wzgkęcu na swiatło jak i kadr dużo ciekawsza, przeszkadzają mi nieco trawy w LD . Myślę , że z 7 można się pokusić o zrobienie panoramy.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#22 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 wrzesień 2008 - 15:20

cosford, no ładne światełko, kadr-pozbył bym sie tych trawek w LD, albo dał ich zdecydowanie więcej.

Moje dzisiejsze i wczorajsze.

8.

Dołączona grafika

9.

Dołączona grafika

10. I taki eksperyment pod słońce, zrobione w tym samym czasie co 9, ale ze Słońcem w tle. Ciekawiło mnie jak mocno wypali dziurę w matrycy ;-) Da się na nie patrzeć?

Dołączona grafika



#23 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 07 wrzesień 2008 - 16:49

Roby, ciekawa seria,8. ładnie skadrowane drzewo rosnące po lewej stronie ,odchylone od pionu przyciąga uwagę, uroku dodaje mgiełka i światło, troszkę rozprasza mielizna? po drugiej stronie ;-) 9. ładna wysepka się stworzyła, 10. ciekawie skadrowane, wyspa w tle i słońce odbite, jednak mz daje po oczach ;-)

#24 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 wrzesień 2008 - 18:07

max, dzięki za komentarz, co do 8. to mam też węższy kadr bez tej mielizny, pokażę wkrótce :-)

#25 krzych

krzych

Napisano 07 wrzesień 2008 - 18:29

cosford, swiatlo naprawde piekne, co do kadru to widze, nie tylko ja mam watpliwosci ;-) cos z tymi trawami trzeba zrobic.
Roby, za dlugo siedzisz na forum - przespales wschod... :-)

#26 cosford

cosford

Napisano 07 wrzesień 2008 - 18:32

Piotrek, Roby - dzięki za cenne uwagi.
Na 8 malownicza skarpa, już czuje się jesień. Też jestem ciekaw wąskiego kadru.
9 z wyspą znakomita moim zdaniem. Najbardziej "wiślana" :-) Podobne, tylko nieco wyższe wyspy wiosną to gratka dla miłośników ptaków.
Co do 10 to trzeba przyznać Roby, że dobre powłoki ma Twój obiektyw , jak na taką kontrę mało flar itp sensacji. Patrzeć się da ale ta wypalona dziura w matrycy nie bardzo pasuje ;-)

Pozdrowienia

#27 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 wrzesień 2008 - 20:01

przespales wschod...

Jeszcze nie pokazałem ;-)
cosford, to (Sony) Carl Zeiss 16-80.

#28 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 07 wrzesień 2008 - 20:53

7 - duży plus za kolorystykę. Wydaje mi się że świetnie by się prezentowało po przycięciu do formatu panoramicznego. O LD nie wspominam ;-)
8 - plus za piękne barwy poranka, oraz za kadrowanie - łacha w PD moim zdaniem ładnie równoważy kadr więc jest tu jak najbardziej potrzebna. Minusów brak.
9 - plus za ciekawe światło, minus za, jak dla mnie, nieciekawy kadr, jakoś mi zupełnie nie przypadł do gustu.
10 - noo, po takiej ekspozycji to dziura w matrycy gwarantowana ;-) ale podejście do tematu podoba mi się, z jednej strony technicznie niedoskonałe ale z drugiej pokazuje prawdziwą naturę słońca. Ogólnie in plus.

#29 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 14 wrzesień 2008 - 17:31

Roby - z ostatniej serii najbardziej trafia do mnie nr 9. w przeciwieństwie do Jackos podoba mi się ten kadr - wyspa-łacha mogłaby być co prawda mniej centralnie ale i ten układ jest ciekawy , nietuzinkowy. Fajna jest też kolorystyka/klimat zdjęcia ( niepotrzebne skreślić :-) ). Co do 10 daje , daje po oczach , może gdyby skadrować tak aby widoczne było samo odbicie ?. O 8-semce nie będe się rozwodził , zgadzam się z przedmówcą.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#30 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 wrzesień 2008 - 19:50

11. Mgliście nad Wisłą

Dołączona grafika

12. Wydmy ;-)

Dołączona grafika

13. Obiecana wersja 8,. bez łachy piaskowej.

Dołączona grafika



#31 elteha

elteha
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 23 wrzesień 2008 - 19:58

Jestem za obrazkiem nr 12, bardzo lubię zdjęcia, które potrafią czymś zaciekawić.

#32 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:27

Roby - a mi zdecydowanie najbardzie się podoba... zdjęcie nr 11. Kolorystyka, przestrzeń, klimat zdjęcia.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#33 krzych

krzych

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:43

Roby ja jestem za 11 i 12 ze wskazaniem na 12 za piekną kompozycję. 13tka odstaje i to sporo od serii...

#34 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:48

Dzięki chłopaki za słowo :-)

13tka odstaje i to sporo od serii...

Bo to ta pechowa 13. ;-)

No to 14.

Dołączona grafika



#35 cosford

cosford

Napisano 25 wrzesień 2008 - 07:57

Z ostatniej serii najlepsza dla mnie 12. Piękny moment - światło, bardzo plastycznie wyszły te wydmy.

Pozdrowienia

#36 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 25 wrzesień 2008 - 10:23

Roby z całej serii zdecydowanie 12 - i ta linia która ciągnie wzrok dodaje zdjęciu trzeciego wymiaru

#37 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 wrzesień 2008 - 11:30

Roby 14 tka sobie zwyczajna, wczesniejsze dużo lepsze.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#38 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 wrzesień 2008 - 18:16

Skoro 12. zebrała sporo pochlebnych głosów, to wersja pionowa tego tematu.

15.

Dołączona grafika



#39 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 26 wrzesień 2008 - 08:52

MZ ten pionowy kadr jest bardziej "wyważony" niż 12stka, ale i tak the winner is... 11 :-) Ten minimalistyczny krajobraz trafił do mnie.

#40 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 26 wrzesień 2008 - 09:45

Roby 15 bardzo ładna kolorystyka, od czerwieni ( wręcz brązu ) przez liczne odcienie niebieskiego , aż po żółć, kadr zbudowany podręcznikowo, czyli generalnie ładne, ale za Jackos-em 11 nie przebiłeś ;-)
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych