Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

pytania trochę laickie :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 rycerz

rycerz
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 05 sierpień 2008 - 16:43

witam wszystkich serdecznie!

chciałbym o cos zapytac...
przepraszam z gory jak jest to zbyt laickie pytanie...przeszukałem szukajką ale niewiele znalazłem...ale może ja szukac nie umiem ? :(
jak idę nad rzekę na terenie granic administracyjnych miasta lub poza np. nad rzekę lub jakies niby stawy czy po dawnych wyrobiskach i chcę sobie posiedziec cały dzień lub noc i robic zdjęcia to muszę miec jakies zezwolenia? jak to jest z tym? ustawa mówi ze nie wolno fotografowac około 20 gatunków a cała reszta nie może byc niepokojona ...
czy ktoś może opowiedziec jak sie spotkał ze strażą leśną czy miejską czy jakąkolwiek to jak sie bronic?
rozumiem że w parkach narodowych czy rezerwatach trzeba miec zezwolenie, ale przy zwykłej rzece? :shock: cy wy wszyscy macie na wszystko pozwolenia??

#2 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 05 sierpień 2008 - 17:56

rycerz, żadnego zezwolenia nie musisz mieć. No chyba że chciałbyś fotografować np. cietrzewie na tokowisku, puchacza na gnieździe itd.
Generalnie otrzymanie takiego zezwolenie jest raczej nierealne. Kiedyś starałem się o zezwolenie na fotografowanie żurawi w pewnym rezerwacie (poza szlakami) i takiego papierka nie dostałem. Tylko wybrani mają to szczęście.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 sierpień 2008 - 08:37

Marcin STFN,

starałem się o zezwolenie na fotografowanie żurawi w pewnym rezerwacie (poza szlakami) i takiego papierka nie dostałem. Tylko wybrani mają to szczęście.


To torchę niesprawiedliwe - kto jak kto ale ty raczej na coś takiego zasługujesz. Ot, trzeba mieć znajomości...

:ninja:


#4 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 03 październik 2008 - 19:24

zabardzo niechce mi sie szukać wiec zadam tu pytanie, chociaz w sumie pytanie istnie laickie :mrgreen:
jaki program potrzebny by zobaczyc efix zdjecia??
jak da rade to prosze o jakis link 8-)
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#5 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 październik 2008 - 19:35

Opanda Iexif
Opanda PowerExif

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#6 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 październik 2008 - 19:40

Choćby IfranView - klawisz "i"--> dane EXIF. Tylko do otwartego zdjęcia w tym programie. Do odczytania exif-a otwartego w przeglądarce iexif (widzę, że michalv już był szybszy ;-) ) Oczywiście exif musi być zachowany, by go można było odczytać ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#7 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 03 październik 2008 - 19:44

Jeżeli chodzi o zdjęcia, które masz na dysku, to sporo przeglądarek grafiki ma zaszytą gdzieś w opcjach taką możliwość (o ile chodzi tylko o "zobaczyć"), ewentualnie wystarczy w googlach wklepać " exif plugin", jeżeli program ma opcję instalowania wtyczek. Wtyczki do IrfanView i XnView np. pozwalają wyświetlić informacje z exifa w trybie przeglądania na pełnym ekranie. Jeżeli chodzi o exif zdjęć zamieszczonych w sieci, to użytkownicy Firefoxa mogą np. spróbować wtyczki "Exif Viewer".
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#8 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 03 październik 2008 - 19:46

dzieki koledzy zara se sciągne

Oczywiście exif musi być zachowany, by go można było odczytać

rzecz jasna :-)
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych