Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rybołów - Pandion haliaetus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#1 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 17:58

.......

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:10

kurde, w Ameryce macie od zarąbania rybołowów - w Polsce rzadkie jak cholera :-/ chyba mój ulubiony drapieżnik choć jeszcze nie widziałęm :-( Świetna pierwsza fotka, dójka by się przydałą z przodu. Byłeś strasznie blisko jak ci się to udało? rozmawiałęm z gościem z Florydy, powiedział że tam rybołowy nie boją się ludzi i można podejść nawet na parę metrów jak jedzą na plaży np... fajnie.

:ninja:


#3 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 18:30

no raczej nie w moich stronach tak nie jest :)
znam kilka a dokladnie dwa miejsca , gdzie one przebywaja , nie zawsze ich mozna spotkac , ale jak ktos chce , to wysiedzi spotkanie :)
co do przodu , to sam nad tym ubolewam , caly ten czas ktory spedzilem na ich obserwacji , lowieniu nie przyniosl mi zdjecia z przodem z ryba , w tym roku juz im daruje , poczekam na nastepny rok i znow zaczne polowanie na nie :) na jednym jeziorku on przylatuje dwa razy dziennie lowic , a w innym miejscu wiem gdzie mial gniazdo , nie wiem dokladnie ile ich jest w moim stanie , ale wiem ze to jest zadkosc jego spotkac
Na alasce bieliki siedza po kilka metrow od ludzi :) wybiore sie tam kiedys :) 200mn zupelnie wystarczy , aby super fotki miec

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 październik 2006 - 18:37

1. rewelacyjna!!!
2. za Dunadanem - lepiej, gdyby była z przodu, ale i tak jest świetna
3. Mam wrażenie, ze oko ptaka jest ciut nieostre i niebo ma dziwny kolor.

Gratuluję zdjęć.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 robert laskowski

robert laskowski
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Lokalizacja:
    OSTRÓW WLKP

Napisano 31 październik 2006 - 18:38

Kadrowałes?,odszumiałes?,sadze ze tak bo brak detali w pierzu.Rybołuw jest legowy ale nielicznie w polsce.

#6 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 18:46

1- z 10 % kadrowany
2 z 10% kadrowany + jakies zabawy w PS
3 DUZO ZABAWY W PS

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:52

1 i 2 super, podziwiam,
fotosc a jesli to nie tajemnica to w jakim rejonie w Stanach mieszkasz? Fotografowanie zwierząt w Stanach to jednak inna bajka niż na Starym Kontynecie.

#8 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 20:16

nie moge porownac , bo nie interesowalem sie tym w polsce ,a mieszkam w new jersey

#9 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 22:32

nie moge porownac , bo nie interesowalem sie tym w polsce

U nas żubrów trzeba szukać w puszczy białowieskiej, łosi nad Biebrzą :-( , a w Yellowstone bizony chodza po drogach, natomiast w Tetonach jednego dnia spotkałem trzy łosie i każdy na obiektyw 200 mm. Mam wrazenie, że w Stanach jest tych zwierząt chyba po prostu więcej. Co oczywiście nie umniejsza klasy Twoich zdjęć i piękna przyrody jakie na nich uwieczniasz. Sorry za OT.

#10 fotosc

fotosc

Napisano 01 listopad 2006 - 01:16

Roby, .. bo tu bardziej dbaja o to aby one istnialy , a w Polsce nie maja na to funduszy

#11 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 01 listopad 2006 - 08:50

Wędkarzom tych zdjęć lepiej nie pokazuj. :-D
Masz talent, brawo.

#12 fotosc

fotosc

Napisano 02 listopad 2006 - 01:53

kostek-brasil, wybacz mi , ale to nie talent , tylko niebianska cierpliwosc do zycia , siedzisz , siedzisz i siedzisz czekasz , a nawet czasami i zasniesz :-) ale i tak to lubie :-) czlowiek sie wygasza :-)a pozatym tu chyba wiecej jest fotografow niz wedkarzy , oni na ocean wyplywaja w lowy :-) :-)

#13 fotosc

fotosc

Napisano 25 listopad 2006 - 00:18

tak samo i tu doloze :-)

#14 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 listopad 2006 - 20:47

Pierwsze z ostatniej serii jest niesamowite :thumbsup:

#15 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrów Wielkopolski

Napisano 14 luty 2007 - 22:51

Przepiękne! :-D Przepraszam że się wtrącam ale jestem nowa i nie mam do kogo zagadać
Kocham Ptaki drapieżne a w szczególności Rybołowa jeszcze nie widziałam na żywo ale jak tylko słyszę tą nazwę to od razu staje na równe nogi :-) Fotka jest nie do ruszenia (może się nie znam) ale to jedno z najładniejszych fotek rybołowów jakie widziałam
,,Ars recruit totum homenim"

#16 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 luty 2007 - 00:06

Witaj Luka!
Podzielam twoją fascynację rybołowami - dla mnie to również chyba najciekawsze drapole ;-)
Co do zdjęć... w ameryce to oni mają rybołowów jak mrówków :mrgreen: A tak serio - tylko gratulować... i zazdrościć :-P

:ninja:


#17 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 15 luty 2007 - 21:18

Witaj Luka. Zapraszam tutaj:
http://www.fotoprzyr...itanie-vt12.htm

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#18 Amerkucjo

Amerkucjo
  • Małomówny
  • 39 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 16 luty 2007 - 11:54

Sliczne fotki i śliczny ptaszek ostatnia seria środkowe ;-) kadr i tło nie mam pytań :clap:

#19 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 marzec 2007 - 21:13

widzę, że w wątku same amerykańskie rybołowy. dorzucam swoją skromną fotkę z ostatniego lata. u nasz w Polszcze podobno tylko 50 par lęgowych, ale na szczęście na białostockich Dojlidach można go latem focić prawie codziennie :mrgreen: w tym roku mam nadzieję na lepsze ujęcia, chociaż z moim aparatem będzie trudno zrobić dobrą fotkę polującego rybołowa (za wolny AF) :-/

Dołączona grafika

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 23:59

Ale przynajmniej masz rybołowa - gratuluję! :-)

:ninja:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych